Diskuze na téma: Vavřín – kroucení listů

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 13.4. 2016 00:00
Pod listem vavřínu u středových žilek se začaly dělat malé bílé tečky. Z vrchu listu u středové čáry (jak začínají žilky) jsou vidět hrbolky. List se začíná kroutit. Žádní škůdci nejsou vidět. Co to může být a jak proti tomu bojovat.

Autor: Jan Janko , Vloženo: 13.4. 2016 12:12
Takto na dálku je obtížné zjistit příčinu. Vavřín vznešený (Laurus nobilis) je teplomilná rostlina, která se u nás pěstuje jako přenosná. Neuvádíte, zda vavřín pěstujete delší čas a zda má zajištěny skutečně odpovídající podmínky, ani zda se kroutí spíše starší, nebo naopak nejmladší listy a kterým směrem.
K nejčastějším chybám při pěstování vavřínu patří špatné zimování (nedostatek světla, příliš nízké či naopak příliš vysoké teploty). Potíže také způsobuje nadměrná zálivka v zimním období (dochází k uhnívání kořenů).
Škůdci vavřín příliš netrpí. Nejčastěji jej napadají červci nebo mery (mera vavřínová). Mery jsou drobní živočichové, kteří se živí rostlinnými šťávami, podobně jako mšice. Vavřínům napadeným merami žloutnou listy a svinují se nahoru. K napadení merami však dochází nejčastěji v průběhu léta. Pokud by se jednalo o padlí, pak by se na listu objevil bělavý povlak, ale ne hrbolky.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK