Diskuze na téma: Buxusy - zasychání

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 18.4. 2016 00:00
Některé buxusy celé zrezly.

Autor: Eva Mikešová , Vloženo: 19.4. 2016 10:18
Zimostráz (Buxus) může trpět celou řadou potíží. Bohužel z toho co píšete můžeme těžko odhadnout, co problém způsobuje. Z vašeho dotazu není patrné o jak starý buxus se jedná; kde jsou buxusy vysazeny (např. uvnitř zahrady nebo naopak třeba jako lem venkovní předzahrádky) či zda mají pro svůj růst vhodné stanoviště.
Předpokládáme, že označení "zrezly" znamená, že došlo k jejich uschnutí. Pokud ano, i tady by bylo vhodné popsat, jaká část nejdříve začala zasychat, popř. zda byly patrné ještě nějaké další projevy. Více o chorobách, které mohou působit zasychání (reznutí) buxusů v přehledu zveřejněném na webu Mendelovy univerzity
Buxus pro svůj zdárný růst potřebuje nepodmáčené půdy. Žloutnutí či reznutí listů může být důsledkem mokré půdy, která dlouho drží vodu. Někdy vznikají tyto potíže také jako důsledek přílišného zalévání po přesazení. Vhodný není ani opačný extrém - přilišné sucho. Vzhledem k tomu, že buxus patří ke stálezeleným dřevinám je důležitá přiměřená zálivka nejen v letních měsících, ale s ohledem na průběh počasí i v zimě.
Problémy se zasycháním buxusů jsme již v této poradně řešili. Přidáme tedy pod tuto odpověď ještě odkaz na související radu. Pokud máte buxus na volně přístupném prostoru (např. již zmiňovaný lem předzahrádky), může docházet k poškození keřů při venčení psů. Bohužel, mnozí majitelé zvířat si neuvědomují, že koncentrovaná močovina může rostliny velmi silně poškodit.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK