Diskuze na téma: Černé mušky - smutnice

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 26.10. 2015 00:00
Krátce po přesazení pokojových květin začaly kolem květináčů poletovat drobné malé tmavé mušky. Jak se jich nejlépe zbavit?

Autor: Jana , Vloženo: 26.10. 2015 08:38
Z toho co uvádíte, se s největší pravděpodobností jedná o černošedé mušky známé jako smutnice (Sciaridae). Smutnicím se nejlépe daří v teplém a vlhkém prostředí. Proto je při jejich výskytu vhodné omezit zálivku na minimum.
Víc než samotné mušky rostlinám ubližují jejich larvy, které ožírají kořínky a živí se tkáněmi mladých rostlin. Dospělé mušky můžete lapat pomocí žlutých lepových desek. Larvy mušek můžete likvidovat za pomoci přirozených parazitů – hlístic (Steinernema feltiae). Hlístice nejlépe pracují při teplotě substrátu mezi 15 až 25 °C. Omezit výskyt smutnic můžete i za pomoci speciálních hnojiv. Z rozpustných je to například Vitality komplex nebo Floria (kapalné hnojivo pro pokojové rostliny s účinkem proti smutnicím). Podobný účinek nabízí také tyčinkové hnojivo na přírodní bázi Natura big beat.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK