Diskuze na téma: Jehličnan

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Libor Drahonovský , Vloženo: 24.5. 2016 20:43
Vážená společnost
Již druhým rokem se trápím s prosycháním jehličnanu od středu ke krajům. Stromku se dostává každoroční jarní hnojení včetně okyselení půdy. Rovněž jsem strom prohlížel a nejeví známky napadení. Bylo by mi líto o tak vzrostlý strom přijít a proto prosím o radu popřípadě kontakt na osobu znalou. Bohužel zde není možné vložit foto. Předem děkuji.

Autor: Redakce , Vloženo: 25.5. 2016 08:45
Dotaz jsme přesunuli do diskuse, kde je možné snímek přidat.

Neuvádíte, o jaký jehličnan se jedná. K opadu staršího jehličí (tzv. propadávání) z vnitřní části jehličnatých stromů dochází průběžně, vliv může mít i průběh počasí (loňské léto bylo extrémně suché).

Např. u stříbrných smrků (smrk pichlavý - Picea pungens) se v loňském roce objevilo velmi mnoho případů napadení mšicí smrkovou. O ní více v našem článku Invaze mšic likviduje stříbrné smrky http://www.zahrada-centrum.cz/clanky/nahled/417-invaze-msic-likviduje-stribrne-smrky

V závěru zmiňovaného článku je odkaz na rady kdy a jak nejlépe aplikovat jednotlivá podpůrná opatření, včetně doporučených preparátů. Dokument se jmenuje Aktuální poškození výsadeb smrku stříbrného (Picea Pungens) v ČR a připravili jej ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví v Průhonicích.