Diskuze na téma: Borovice - bílé tečky - škůdce?

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Jana Nová , Vloženo: 13.3. 2016 08:12
Prosím o radu, mám na zahrádce malou borovici a na jehličí má bílé fleky. Co s tím? Děkuji, Nová

Autor: Redakce , Vloženo: 13.3. 2016 08:32
Váš dotaz jsme přesunuli do diskuse. Třeba má někdo ze čtenářů s něčím podobným zkušenost. Z popisu je těžko možné určit, o jaký problém se jedná.
Možná by mohl napovědět snímek (ten můžete nyní k příspěvku vložit). Mnohé také může osvětlit informace jak moc se problém projevuje, zda se vyskytuje na již delší čas, zda je spíše na nových přírůstcích.
Většina jehličnatých stromů patří mezi neopadavé. Nicméně i u nich probíhá opadávání staršího jehličí. Mnohé problémy způsobilo na jehličnatých dřevinách loňské sucho. Ale většina problémů s chorobami či škůdci borovic se projevuje spíše hnědnutím.
Nejčastější projevy napadení borovic chorobami či škůdci jsou popsány a doplněny snímky v atlase poškození dřevin, který najdete na adrese http://atlasposkozeni.mendelu.cz Stačí do vyhledávání napsat borovice. Možná právě tam objevíte, o jaký problém by se u vás mohlo jednat.
Autor: Jana Nová, Vloženo: 13.3. 2016 10:47
Bílé skvrny na jehličí borovice, nejde to odstranit, vypadá jako přilepené, stromek to má již řadu let, přirůstá, nestrádá, ale vizuálně to jaksi nevypadá pěkné. Nevěděl by někdo, o co se jedná? ěkj Nová
Autor: Tomas Z. , Vloženo: 21.3. 2016 13:54
S největší pravděpodobností se bude jednat o vylučování pryskyřice, což je u mnoha borovic přirozený jev.

Někdy mohou borovici napadnout štítenky, čevci nebo puklice - v takovém případě by bylo potřeba ošetření postřikem. Každopádně je důležité, aby borovice měla dostatek slunce a nebyla přemokřená.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK