Diskuze na téma: Jilm zlatolistý - napadený

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Ella , Vloženo: 03.8. 2015 23:55
Dobrý den, na horní straně listů jilmu zlatolistého se objevily takové "bílé kokony"- je jich poměrně dosti, které listům vysávají živiny až list docela uschne. Nahoře jsou již listy seschlé. Dole jsou ještě některé zelené- nicméně jsou napadené. Poradili byste mně prosím, co je to za škůdce a jak se proti němu ubránit a strom ještě zachránit.
Děkuji za odpověď.

Autor: Redakce , Vloženo: 04.8. 2015 10:36
Hálky na jilmech způsobují nejčastěji hálkotvorné mšice – vlnatka jilmová (Eriosoma ulmi) nebo vlnatka hladká (Tetraneura ulmi). V hálce přebývají mšice až do chvíle, kdy praskne. Mšice pak vyletí na sekundární hostitele. V případě vlnatky hladké jsou to některé druhy rybízu, u vlnatky jilmové jsou to některé druhy trav. Koncem léta se mšice vracejí zpátky na jilm, kam kladou vajíčka. Podobné napadení může též způsobit vlnovník lipový (Eriophyes tilae).
Hálky způsobují hlavně estetické škody, ale při nadměrném napadení může dojít i k zasychání listů, o kterém se zmiňujete. Při extrémním výskytu je třeba strom ošetřit insekticidy. Nejvhodnější čas pro takový zákrok je v době rašení, popř. při zjištění výskytu.
Autor: Ella , Vloženo: 05.8. 2015 12:16
Děkuji Vám moc za rychlou odpověď.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK