• vlna obarvená přírodními barvivy na zeleno

  Od bezu k šafránu, aneb barvíme rostlinami

  , 0 komentářů

  Jedinečnou příležitost k seznámení s barvířskými rostlinami máte až do začátku listopadu na zámku v Roztokách u Prahy. Dozvíte se mnohé jak o historii barvení rostlinnými barvivy, tak o jednotlivých rostlinách a jejich použití, včetně ukázek vzorků barvených tkanin.

 • letní květy

  Květy 2014

  , 0 komentářů

  Od čtvrtka do neděle bude výstaviště v Lysé nad Labem hostit již 18. celostátní výstavu květin a zahradnické trhy nazvanou Květy. Pro návštěvníky bude připraven široký sortiment lilií, pelargónií, růží, jiřinek, denivek, begónií, chybět nebudou ani bonsaje či trvalky.

 • plamének - Clematis

  Výstavě pnoucích rostlin vévodí plaménky

  , 0 komentářů

  Jedinečná výstava představující rod Clematis je připravena v zahradním centru v Libicích nad Cidlinou. Po celý třetí červencový týden budete moci obdivovat nejen plaménky, ale také další popínavky.

 • oměj patří k nejjedovatějším rostlinám v Evropě

  Jedovaté rostliny v okrasných zahradách

  , 0 komentářů

  Možná budete překvapeni, kolik nebezpečných rostlin se v zahradách pěstuje. Zatímco některé druhy nás ohrožují při konzumaci, jiné mohou způsobit velmi nepříjemné kožní alergie či vyrážky. Botanická zahrada v Praze Troji se rozhodla svým návštěvníkům představit nejzajímavější a nejjedovatější rostliny nejen z České republiky, ale i ze světa.

 • květy růží - ilustrační snímek

  Za nejkrásnějšími růžemi do Hradce Králové

  , 0 komentářů

  Poslední červnový víkend máte jedinečnou příležitost navštívit nejdůležitější růžařskou akci roku u nás. Soutěžní rozárium v Hradci Králové – Kuklenách je jediné svého druhu ve střední a východní Evropě. Své brány pro veřejnost otevírá pouze dva víkendy ročně.

 • zámek Buchlovice

  Víkend otevřených zahrad 2014

  , 0 komentářů

  Druhý červnový víkend již popáté nabízí příležitost navštívit více než stovku zahrad a parků. Veřejnosti se otevřou i brány zahrad běžně nepřístupných. Pro malé i velké návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program podle místních možností.

 • Průhonický park nejvíce proslavily kvetoucí rododendrony

  Za Japonskem do Průhonic

  , 0 komentářů

  Na přelomu května a června lákají návštěvníky průhonického zámeckého parku hlavně proslulé kolekce kvetoucích rododendronů. Tradičním zpestřením v tomto období bývá Japonský den a trvalkový víkend.

 • bonsaj smrk sivý foto Botanická zahrada Praha Troja

  Bonsaje mohou být i z trávy

  , 0 komentářů

  O tom, že kouzelné scenérie v miskách se dají vytvořit nejen ze stromů, ale i z bylin, se můžete přesvědčit v botanické zahradě v Praze –Troji. Klasické bonsaje letos doplnily ukázky méně známých trávových bonsají - kusamono.