• chybět nebude soutěž o Křišťálové jablko

  Zahrada Čech láká na novinky

  , 0 komentářů

  Tisíce zahrádkářů míří každoročně do Litoměřic na oblíbenou výstavu Zahrada Čech. Jednou z novinek letošního, v pořadí již 37. ročníku výstavy, je samostatný pavilon vína. Další novinkou je sedm ukázkových zahrad, které představí návštěvníkům nejnovější trendy v zahradní architektuře.

 • vřesy a trávy vyniknout počátkem podzimu

  Skalničky u Faustova domu

  , 0 komentářů

  Ať už skalku máte a nebo o jejím vybudování teprve uvažujete, nepromeškejte jedinečnou příležitost získat inspiraci, nové skalničky i cenné rady na tradiční výstavě skalniček pražských skalničkářů. A nebo se prostě jen můžete přijít podívat a obdivovat dovednost skalničkářů, kteří až s hodinářskou zručností budují své miniaturní skalnaté krajiny. 

 • růže - ilustrační snímek

  Jan Böhm proslavil Blatnou růžemi

  , 0 komentářů

  Mezi dvěma světovými válkami jihočeské město Blatná získalo přívlastek město růží. To díky úspěšnému šlechtiteli Janu Böhmovi, který si zde po návratu z 1. světové války založil školku. Böhm růže neúnavně nejen pěstoval a šlechtil, ale také propagoval články, knihami a katalogy.

 • jiřinky - ilustrační snímek

  Průhonické jiřinky

  , 0 komentářů

  Řekne-li se Průhonice, pak se většině lidí vybaví nádherně rozkvetlé rododendrony a azalky. Jejich květy na jaře lákají k návštěvě jednoho z největších přírodně krajinářských parků v Evropě. Kromě proslulého zámeckého parku však můžete v Průhonicích navštívit také Dendrologickou zahradu. Obdivovat v ní můžete nejen stromy a keře, ale také zajímavé výsadby květin vyšlechtěných ve zdejším výzkumném ústavu.

 • mečíky nebudou na Zahradě Vysočiny chybět

  Zahradě Vysočiny kralují mečíky a jiřinky

  , 0 komentářů

  Tradiční zahrádkářská výstava na žirovnickém zámku má letos důvod k velkým oslavám. Žirovnice je po Olomouci druhým městem v naší republice, které se může pochlubit nepřetržitým padesátiletým trváním pěstitelských výstav. Přední čeští a slovenští šlechtitelé představí své nejkrásnější mečíky a jiřinky.

 • chybět nebudou ani jiřinky

  Květiny v Čemelicích již po třicáté

  , 0 komentářů

  Každý druhý rok se zahradnictví v Čimelicích promění koncem léta na výstavní areál. Na milovníky rostlinné říše čekají až do neděle aranžované živé květy, gladioly, jiřiny, lilie, hrnkové a balkonové rostliny. K bohaté přehlídce kaktusů, orchidejí a sukulentů se připojí i masožravé rostliny. Nechybí ani bohatý sortiment trvalek a letniček.

 • Květy a bylinky dobře známé ze zahrad našich babiček

  Letní Flora Olomouc láká na květy i bylinky

  , 0 komentářů

  Květiny vrcholícího léta, letní ovoce, zelenina spousty bylinek - to vše nabízí letní etapa FLORY OLOMOUC 2013. Tvůrci hlavní expozice vás letos zvou do království bylinek, které najdete pod názve Babiččina zahrada v pavilonu H.

 • mečíky - letní kytice

  Gladioly a jiřinky na zámku Holešov

  , 0 komentářů

  Prostory zámku v Holešově přizdobila v těchto dnech výstava Květiny na zámku. Aranžmá především z mečíků a jiřinek připravili aranžéři základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Holešově ve spolupráci se zahradníkem z Pražského hradu, Jaroslavem Malým.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK