• Středočeské muzeum sídlí na zámku v Roztokách

  Za mozaikou do Roztok

  , 0 komentářů

  Cestu mozaiky napříč staletími mapuje výstava ve Středočeském muzeu v Roztokách. Pod názvem Opus musivum: mozaika ve výtvarném umění má veřejnost má možnost vidět unikátní výstavu o vývoji techniky a umění mozaiky od antiky až po současnost.

 • kos černý hoduje na jeřabinách

  Za poznáním do trojské botanické

  , 0 komentářů

  Zima je ideálním časem k doplnění vědomostí či získání další inspirace pro zvelebování vlastní zahrady. A protože v této době mají více volna i zahradníci a další specialisté, je šance zaposlouchat se do vyprávění z jejich zahradnické praxe či pozoruhodných expedic.

 • granátové jablko

  Dny otevřených skleníků v ostravské zoo

  , 0 komentářů

  Během vánočních prázdnin se již tradičně otevírají pro veřejnost pěstební skleníky ostravské zoo. Ty jsou po většinu roku návštěvníkům nepřístupné. Zblízka si v doprovodu průvodce můžete prohlédnout tropické a subtropické rostliny a dozvědět se leccos zajímavého o těchto exotických rostlinách.

 • k tradičním vánočním zvykům patří lodičky ze skořápek

  Vánoční výstava v arboretu Borotín

  , 0 komentářů

  Máte chuť na příjemnou procházku vánočně naladěnou krajinou? Zkuste návštěvu výstavy v borotínském arboretu. Najdete jej na Malé Hané, pouhých 14 km severně od Boskovic. Ve vánočním čase tu tradičně připravují výstavu, na které můžete obdivovat nejen vánoční dekorace, ale také bonsaje a pohyblivé betlémy.

 • vánoční ozdoby z přírodnin

  Vánoční výstava plná inspirace

  , 0 komentářů

  Zastavení ve vánočním čase, tak se jmenuje letošní tradiční výstava ve skleníku pražské Botanické zahrady Na Slupi. Kromě klasických vánočních dekorací tentokrát dostaly prostor i pohádkové postavičky, kterým vévodí vodníci. Nechybí tu Broučci ze šustí, čerti z brambor či andělé z lýka.

 • lodičky ze skořápek vlašských ořechů

  Vypravte se za historií Vánoc

  , 0 komentářů

  Do dob dávno minulých se až do počátku příštího roku můžete přenést na tradiční výstavě, kterou připravili pracovníci Jihočeského muzea v Českých Budějovicích.

 • orchidej rodu Laelia

  Kvetoucí orchideje i tilandsie čekají v Brně

  , 0 komentářů

  Příznivci a obdivovatelé orchidejí jsou zváni do skleníku s tropickými orchidejemi v arboretu Botanické zahrady brněnské Mendelovy univerzity. Návštěvu výstavy můžete spojit s procházkou rozsáhlou univerzitní zahradou, která se předvádí v těch nejkrásnějších podzimních barvách.

 • chryzantémy zpestří podzimní zahrady

  Barvy podzimu ve Šlapanicích

  , 0 komentářů

  Tradiční podzimní výstavu chryzantém, ovoce a zeleniny pod názvem Barvy podzimu připravili zahrádkáři ve Šlapanicích.