• vodní melou nemusí mít dužninu pouze červenou

  Výstava melounů v Lednici prodloužena

  , 0 komentářů

  Pro velký zájem je výstava prodoužena a navštívit ji můžete ještě v pátek 23. září a v sobotu 24. září. Vestibul budovy A Zahradnické fakulty Mendelu v Lednici patří v těchto dnech melounům. Na prodejní výstavě máte unikátní možnost ochutnat největší sortiment odrůd vodních melounů vypěstovaných v České republice.

 • vřesy jsou atraktivní velmi dlouho

  Pražská podzimní výstava skalniček

  , 0 komentářů

  Hlavní skalničkářskou sezónou je jaro. Ale i na podzim mohou skalky vypadat atraktivně. Inspiraci čím vším a jak můžete v tomto období skalku vylepšit najdete na tradiční podzimní výstavě skalniček v zahradě vedle Faustova domu.

 • nejpálivější chilli papričky světa

  Výstava chilli papriček

  , 0 komentářů

  Poněkud netradiční zpestření připravili pro své návštěvníky pracovníci dendrologické zahrady v Průhonicích v ovocné zahrádce. Od třetí srpnové dekády tu můžete obdivovat na pět desítek odrůd chilli papriček.

 • k výrobě slaměných soch stačí sláma, drát a provázek

  Slámování po dvacáté

  , 0 komentářů

  Slámování, festival pro malé i velké návštěvníky, bude letos zvlášť sváteční. Na zámku v Červené Řečici se předposlední srpnový víkend sejdou tvůrci slaměných objektů na jubilejním, dvacátém ročníku této akce.

 • denivky mají okouzlující květy hrající mnoha barvami

  Výstava denivek v Chudenicích

  , 0 komentářů

  Pokud patříte mezi obdivovatele, pěstitele či dokonce sběratele denivek, neměli byste si nechat ujít jejich výstavu v Chudenicích. Každoročně přicházejí na trh nové atraktivní odrůdy.

 • k oblíbeným rostlinám ze Středomoří patří levandule

  Středomoří křížem krážem

  , 0 komentářů

  Výstava rostlin Středomoří v pražské Troji představuje jednu z nejbohatších botanických oblastí Evropy. Šanci dozvědět se více o rostlinách, které jste možná potkali při své letní dovolené máte do konce července.

 • muškát ze skupiny Andělské oči

  Za muškáty do Kozolup

  , 0 komentářů

  Patříte k pěstitelům či k obdivovatelům muškátů? Až do první červencové neděle si můžete výlet do Českého krasu zpestřit návštěvou výstavy muškátů. Jejich pěstitelé pro vás v Kozolupech připravili tradiční přehlídku.

 • chrpy a máky

  Výstava léčivek v Brně

  , 0 komentářů

  Již 54. ročník tradiční výstavy léčivých rostlin připravili v Brně. Zdejší Centrum léčivých bylin je jednou z nejstarších a druhově nejbohatších sbírek tohoto typu u nás. V zahradě o velikosti téměř 1 ha roste jedinečný sortiment více než 800 druhů a odrůd rostlin.