Okrasná zahrada

Přidat vlákno
 • Mechanické poškození stromů

  Počet komentářů: 9
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Vladimír , Poslední příspěvek: 15.9. 2016 15:05
  Příspěvek: Dobrý den,
  potřeboval bych poradit ohledně (pravděpodobně) mechanického poškození stromů, ke kterému došlo na mém pozemku.
  Pozemek není oplocen a sousedí s lesem. Stromy jsou poškozeny hlavně ve výšce cca 1 - 2m. Stejné poškození, i když znatelně v menším rozsahu, lze ale pozorovat i ve větších výškách 4m a více.
  Budu rád, že každou radu.

  Děkuji,
  Vladimír

 • buxus a zavíječ zimostráz

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Václav Vlček, Poslední příspěvek: 12.9. 2016 20:40
  Příspěvek: Bydlíme na Smíchově v Praze 5 - máme na zahradě asi 20 buxusů.Před týdnem jsem zjistil, že větší část odumírá, je plná pavučin a zelených housenek. Dnes jsem byl na nedalekém hřbitově Malvazinky a zde jsem viděl až stovky keřů buxusu ve stejně dezolátním stavu. Obávám se, že to je konec buxusů v Čechách či Evropě a s lítostí vzpomínám na krásné parky ve Vídni i jinde s kvantem krásných buxusů. Zdraví Vlček Václav.
 • Proč zasychá javor mléč?

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Čermáková , Poslední příspěvek: 05.9. 2016 12:05
  Příspěvek: Koupili jsme na jaře javor mléč), kultivar Golden Globe. Měl tehdy vínovou barvu listů, na začátku léta přešla barva do žluto zelené a nyní jsou listy velice suché. Strom pravidelně zaléváme a je na slunném místě. Máme obavu, že usychá.
 • Nekvete hortenzie v květináči

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Libuše Šramková, Poslední příspěvek: 29.8. 2016 13:01
  Příspěvek: Přezimovaly jsme hortenzii v květináči přes zimu ve sklepě. Pak jsme ji daly ven, zalévaly hnojily, listy krásně zelené, nežloutne. Ale bohužel nám nevykvetla, nevíme proč? Dcera ale říkala, že ji sestřihla není to tím? Jak ještě ji podpořit aby nakvetla?
 • Javor japonský - osychání konečků listů

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jírková , Poslední příspěvek: 26.8. 2016 14:49
  Příspěvek: Dostala jsem krásný vzrostlý javor v květináči. Nechala jsem ho přes léto v něm, nyní má zaschlé konečky listů. Prosím, čím to může být způsobeno a co mohu udělat, aby tomu tak nebylo?
 • Vrba kroucená zčernala

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 19.8. 2016 10:10
  Příspěvek: Máme doma už vzrostlou vrbu kroucenou. Teď nám nějak zhnědla, místy zčernala a nevím čím.. Dost letos pršelo a že by takhle uschla? Obraší příští rok, nebo je to její konec?
 • Hortenzie nekvete

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - VYBORNA , Poslední příspěvek: 12.8. 2016 10:37
  Příspěvek: Mám asi 6 letou velmi vzrostlou hortenzii v Kokořínském dole. Ani jeden rok vůbec nekvetla. Sousedka má tutéž zkušenost. Nekvete jí taky. Co udělat s půdou, aby nám kvetla?
 • Hortenzie změnila barvu

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 28.7. 2016 09:02
  Příspěvek: Koupila jsem si bordó hortenzii, která mi vzápětí zhnědla. Je šance, že se časem její barva samovolně změní anebo to můžu nějak ovlivnit? Všude se píše jenom o změně z růžové na modrou. Hnědá či spíše "kafebronz-do-zelena" se mi vůbec nelíbí!
 • Dřevitá pivoňka – klesání květů

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Drlík , Poslední příspěvek: 27.7. 2016 12:01
  Příspěvek: Vzrostlá dřevitá pivoňka má velké krásné květy. Bohužel visí dolů mezi listy, takže téměř nejsou vidět. Dá se s tím něco dělat?
 • rozkvetlý dobromysl

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Zlata , Poslední příspěvek: 18.7. 2016 10:51
  Příspěvek: Jak mohu využít květy rozkvetlého dobromyslu? Usušit a použít jako voňavé bylinky do skříní?Použít jako koření?Poraďte.
 • Oleandr – zasychání poupat

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 15.7. 2016 08:56
  Příspěvek: Nevím, proč mám některá poupata na oleandru oschlá, i přes poctivé zalévání. Je přesazený, má novou hlínu i správný květináč.
 • Kdy a jak množit buxus

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 12.7. 2016 10:53
  Příspěvek: Rádi bychom vysadili u chalupy živý plot z buxusu, ale jeho pořízení je pro nás příliš nákladné. Proto jsme se rozhodli, že si jej zkusíme sami namnožit. Ale nevíme kdy je nejvhodnější čas a jak správně postupovat. Děkujeme, Polívkovi.
 • Hortenzie – vadnutí poupat?

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Koryťák , Poslední příspěvek: 11.7. 2016 18:35
  Příspěvek: Hortenzie ve středně velkém květináči je pěkná. Máme ji na zahradě v polostínu. Zaléváme dešťovou vodou. Nevíme však, proč vadnou ještě nerozvité květy. Ne všechny, pouze část. Loni byly nádherné.
 • Řez vistárie a křivouše

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 06.7. 2016 18:11
  Příspěvek: Zůstala mi po zemřelém manželovi zahrada. Na pergole mám vistárie a "křivouše". Zahradním pracem vůbec nerozumím a vzhledem k svému věku jsem požádala syna, laika, aby mi na jaře tyto keře nějak ostříhal. Vznikla z toho absolutní hrůza. Některé větve se zazelenaly a pustily listy, zbývající jsou suché větve o síle cca 2 cm trčící na všechny strany, propletené tak, že s nimi nelze ani pohnout. Prosím o radu co s tím. Lze tuto hrůzu nějak napravit ? Jsem ochotna zavolat odbornou firmu, ale ani nevím v kterém ročním období je zavolat a jestli vůbec někoho seženu.
 • co je toto za keřík ?

  Počet komentářů: 1
  Autor: Dana Holáňová, Poslední příspěvek: 06.7. 2016 15:36
  Příspěvek: Dobrý den , neznáte prosím tento keřík ?Mám ho asi 5 let , má kompaktní tvar , zvláštní tmavězelenošedou barvu listů , nekvete , roste pomalu...nic víc o něm nevím.... :-(
  Děkuji.
 • Poškození smrku

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Hubková , Poslední příspěvek: 26.6. 2016 17:12
  Příspěvek: Po příjezdu na náš letní byt v Českých Budějovicích jsme zjistili, že náš vzrostlý smrk má podélnou a velmi rovnou prasklinu. Poněvadž sousedíme s další zahradou, kam zasahovaly větve a nebyl sousedy moc vítán, máme podezření, zda se nejedná o úmyslné poškození. Mnohem více mám však obavy, aby nepraskl a nestalo se neštěstí. Mohli byste mi poradit na koho se mám zde v Budějovicích obrátit?
 • Bříza bělokorá převislá

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Pavel , Poslední příspěvek: 23.6. 2016 18:08
  Příspěvek: Jaká je životnost stromu ? Co může být příčinou drobného olistění, prosychání a a změny zabatrvení lístů (tmavší zeleň)?
 • Pajasan žláznatý - vhodnost výsadby

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Ježová , Poslední příspěvek: 10.6. 2016 12:43
  Příspěvek: Chtěla bych si do rohu na zahradě vysadit pajasan, ale bylo by to blízko našeho sklepa a souseda domu. Nenaruší kořeny náš sklep a zároveň sousedův dům?
 • Pivoňka – změna barvy květů?

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Mikešová , Poslední příspěvek: 06.6. 2016 17:45
  Příspěvek: Léta jsem měla červené pivoňky, ale letos najednou vykvetly bíle. Jen ve středu květu mají trošku kulaté proužky.
 • Zeravy usychají

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Brejníková , Poslední příspěvek: 01.6. 2016 21:00
  Příspěvek: Na zahradě mám více jak deset let staré zeravy západní. V posledních třech letech u některých došlo k uschnutí části stromu, zbylá část je pěkná a roste. Túje však vypadají nevzhledně. Vždy uschne jen jeden kmen. Příčinu jsem nikde nezjistila.
 • Venkovní ibišek uschl?

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Pekárková , Poslední příspěvek: 30.5. 2016 12:51
  Příspěvek: Na zahradě máme již hodně let stromkový plnokvětý ibišek. Každý rok úžasně kvetl. Letos neměl vůbec pupeny, asi je suchý, vypadá to tak. Absolutně to nechápu. Je možné, že úplně uhynul?
 • Kořeny stromů a kolektory tepelného čerpadla

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Nováková , Poslední příspěvek: 18.5. 2016 16:29
  Příspěvek: Nevíte, jestli je možné pěstovat - vysázet nějaké (jakékoliv) stromy, stromky na zahradu, kde jsou v 1,20 m pod zemí nainstalované tepelné kolektory pro tepelné čerpadlo? Bojím se, aby kořeny tyto "hadice" neporušily... Případně prosím o doporučení stromů s mělkými kořeny, dá-li se to takto pojmenovat.
 • Pustoryl nekvete

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 18.5. 2016 16:28
  Příspěvek: Před 5 lety jsem vysadila na slunné stanoviště pustoryl a dosud nekvetl. Je už vysoký 2 metry a hustý, ale ani jeden květ. Nové výhonky jsou napadány mšicemi, ale daří se je odstranit. Každým rokem přibývá velké množství nových výhonů. Předem děkuji za radu, jak pěstovat pustoryl, aby kvetl.
 • Záchrana nevzhledné levandule

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 04.5. 2016 20:25
  Příspěvek: Mám na zahrádce několik let starou levanduli lékařskou. Nevěnovala jsem jí delší čas větší pozornost. Postupem času se z ní stal nevzhledný keřík s množstvím holých - dřevnatých částí větví, které polehávají po zemi, ale na koncích stále rostou. Je možné ji nějak zachránit a nebo si mám raději pořídit novou rostlinu? Děkuji, Jiřina.
 • Kdy řezat túje

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 26.4. 2016 16:58
  Příspěvek: Je potřeba túje stříhat už jako malé a nebo až když dorostou do požadované velikosti, např. do výšky 2 metry?