Okrasná zahrada

Přidat vlákno
 • Acer palmatum Aureum

  Počet komentářů: 3
  Autor: Nepřihlášený uživatel - René , Poslední příspěvek: 30.4. 2018 11:11
  Příspěvek: Dobrý den mám na zahradě výše jmenovaný javor a teď mi na něm raší listy, akorát asi na třech větvích jsou pupeny, které jsou o hodně menší než ostatní a neraší. Můžete mi poradit, čím to může být? Děkuji.
 • červený javor

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Šárka Uzlová, Poslední příspěvek: 26.4. 2018 17:51
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu, mám čtyři roky červený javor. Minulé léto mi rychle opadal. Špičky listů mi osychaly. Do té doby bez problémů. Letos už mají všichni okolo strom obrostlý a já ho mám holý, konce větviček jsou modrofialovočerné. Kůra na kmeni je prasklá a napadená oranžovýma tečkama. Prosím o radu, jsem úplný laik. Mohu konce větviček ostříhat? Obroste mi ještě letos? Děkuji moc předem za odpověď.
 • Ficus elastica

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Květa Sapíková, Poslední příspěvek: 10.3. 2018 15:18
  Příspěvek: Dobrý den, je možné ficus elastica roubovat?
 • Řez malin

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Miloslav Šoupal, Poslední příspěvek: 10.3. 2018 13:39
  Příspěvek: Zdravím.
  Po roce vyrostly pruty. Jak a kdy řezat?
  Děkuji.
 • Rychle rostoucí dřevina

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Pavla Jiráková, Poslední příspěvek: 03.3. 2018 17:14
  Příspěvek: Které rychle rostoucí dřeviny u plotu zacloní výhled na sousedův dům? Potřebuji výšku nejméně 10 metrů. Mám například zvolit některý kultivar cypřišku? Za jak dlouho vyroste do potřebné výšky? Nebo doporučíte jinou dřevinu?
 • Tis červený

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Milada , Poslední příspěvek: 06.2. 2018 16:38
  Příspěvek: Dobrý den, dozvěděla jsem se, že tis červený je jedovatý i pro okolní rostliny, prý stromy v jeho okolí špatně plodí a nízké rostliny se dobře nevyvíjí. Je to pravda? Děkuji.
 • Brambořík vadne

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Helena , Poslední příspěvek: 04.1. 2018 15:07
  Příspěvek: Zdravím,

  mám problém s vadnoucím bramboříkem - koupila jsem před pár dny dva, jeden s bílým a druhý s fialovým květem. Oba jsem kupovala na stejném místě, a jela s nimi rovnou domů. Postavila jsem je oba na stejné místo v pokoji (severní strana domu, mimo dosah topení, v pokoji není příliš teplo, většinu dne se v něm netopí vůbec). Oba jsem lehce zalila druhý den do půdy - to, že brambořík tento způsob zalévání nemá rád jsem se dočetla až pár hodin poté, nicméně nic se nestalo, bramboříci vypadali i nadále spokojeně. Po dvou dnech jsem jim do spodní misky nalila trochu vody, ne moc, jen tak, aby měli z čeho čerpat vlhkost. Asi za další dva dny začal fialový brambořík vadnout. Trochu vody ve spodním květináčku měl, hlína nebyla suchá, tak jsem ho zkusila přemístit na chladnější místo (15 °C při stejných světelných podmínkách). Žádné zlepšení nepřišlo, zkusila jsem vylít zbyteček vody ze spodního květináče a lehce ho zalít, ale i tak vypadá brambořík jako v posledním tažení. Nevím kde je problém, je mi ho líto, nechci ho nechat zajít. S druhým bramboříkem je dosud vše v pořádku. Poradí mi někdo co s ním je, nebo jak mu pomoct?

  Předem děkuji za odpověď,
  s pozdravem

  Helena
 • Plevele v trávníku

  Počet komentářů: 4
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Ondřej , Poslední příspěvek: 16.9. 2017 19:06
  Příspěvek: Dobrý den,
  V našem trávníku nám vyrostlo spoustu nevzhledných trsů trávy, viz foto.
  O jakou trávu, plevel se jedná a jak se ji nejlépe zbavit?
  Předem děkuji za radu.
 • Kiwi

  Počet komentářů: 3
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Karel Sára, Poslední příspěvek: 12.9. 2017 10:32
  Příspěvek: Dobrý den. Již asi 12 roků pěstuji dva keře kiwi/dle prodejce jedna samčí a jedna samičí/ vzdálené od sebe asi 5 metrů. Jedna mívá asi 400 květů a druhá kolem 60. Vždy po odkvětu květy zaschnou a po 2 měsících opadají. Všimnul jsem si, že opylující hmyz zajímá pouze keř s více květy a druhého si nevšímají. Zajímalo by mne, zda to může být příčinou neplodnosti či k opylení stačí jen vítr. Děkuji za radu.

 • Komule Davidova

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Miloslava Stránská, Poslední příspěvek: 01.9. 2017 15:16
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla bych si pořídit Komuli Davidovu, nemám ale bohužel zahradu, nýbrž balkon. Chtěla bych se tedy prosím zeptat, zda jsou nějaké zakrslé odrůdy Komule, které jsou vhodné do nádob. A jestli se rostliny v nádobě umisťují přes zimu dovnitř nebo stačí jen květináče zateplit. Předem děkuji za odpověď. Miloslava S.
 • Ibišek

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jiří Tomek, Poslední příspěvek: 25.8. 2017 15:32
  Příspěvek: Ibišek okrasný - Hibiscus mutabilis, ptám se ohledně mrazu, mohu ho vysadit na zahradě nebo ho mít doma v květináči?
 • přesazení bobkovišně

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Viera , Poslední příspěvek: 21.8. 2017 17:18
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu, kdy a jak přesadit bobkovišeň, která vyrostla na nevhodném místě zřejmě z exkrementů náletu ptáků (na zahradě máme vzrostlý živý plot bobkovišní) a máme zájem ji využít na jiném místě. Velmi rychle vyrostla do výše cca 70 cm v rohu u zdi a větší kořenový bal by byl těžko přístupný, aniž by se poničil. V její bezprostřední blízkosti vyrůstají ještě dvě malé. Děkuji za odpověď.
 • Hortenzie v nádobě

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Pavla Petrovičová, Poslední příspěvek: 07.8. 2017 20:21
  Příspěvek: Dobrý den, pěstuji hortenzii v nádobě a osychají jí konce listů a hnědnou květy. Děkuji za odpověď.
 • Jehličnany u studny

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - ružena blažkova, Poslední příspěvek: 28.7. 2017 18:13
  Příspěvek: Dobrý den, chci se zeptat, když mám na pozemku kamennou studnu, hlubokou asi pět šest metrů, mohu ve vzdálenosti pěti šesti metrů nasázet smrčky jako hranici pozemku, nenaruší to rokama strukturu studny? Děkuji za odpověď.
 • Hakuro Nishiki divné lemování listů - kroucení

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Alena Fíková, Poslední příspěvek: 19.7. 2017 10:44
  Příspěvek: Dobrý den, moc prosím o radu. Na jaře jsme zasadili japonskou vrbu Hakuro Nishiki. Poslední dobou sleduji, že se rozšiřuje podivné kroucení listů, jakoby se rolovaly ze stran ke středu (zvýrazňuje to okraje listů). Můžete mi prosím poradit, jak vrbu vyléčit? Nerada bych o ni přišla. Děkuji mnohokrát. Alena
 • Stříbrný smrk- usychají nové výhonky

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lenka Fikrlová, Poslední příspěvek: 12.7. 2017 14:09
  Příspěvek: Dobrý den,
  prosím o radu ohledně stříbrného smrku, je starý asi 25 let a teď mu začaly usychat ty nové světlezelené mladé výhonky a na některých místech to postoupilo i na další větvičky, že opadala celá špička větve. Hlavně ze severní strany.
  Asi 3 metry vedle roste jiný stříbrný smrk a ten je v pořádku. Neumím to dost dobře popsat, mám to vyfocené - bylo by možné ev. poslat fotky třeba mailem? Předem moc děkuji za váš čas a radu,
  s pozdravem L. Fikrlová
 • Magnolie

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jana , Poslední příspěvek: 11.7. 2017 11:15
  Příspěvek: Dobrý den,
  prosím, v jaké vzdálenosti od zídky může být velká odrůda magnolie?

  Děkuji, Petra
 • Smrčky

  Počet komentářů: 3
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lucie , Poslední příspěvek: 10.7. 2017 11:21
  Příspěvek: Dobrý den,
  měla bych dotaz k pěstování smrčků. Vysadili jsme si asi 6 ks smrčků. Poloha - cca 750m.n.m., Šumava, vysazené jsou asi 50 cm od malého potůčku. Dva nebo tři smrčky ale "zaostávají" za ostatními, nerostou rovnoměrně jako ostatní, a částečně i usychají. Mám k dispozici fotografie, ale nepřišla jsem na to, zda se dají vložit. Předem děkuji za odpověď. Lucie
 • Vrba jíva pendula - rezavé listy

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Kateřina , Poslední příspěvek: 03.7. 2017 16:45
  Příspěvek: Dobrý den, koupili jsme si převislou vrbu jívu a po půl roce od výsadby se na spodní straně listů a na větvičkách začaly objevovat rezavé fleky. Některé listy jsou také okousané. Strom jsme již několikrát ošetřili přípravkem proti savému a žravému hmyzu, ale vůbec to nepomohlo... Poraďte, prosím, o jaký typ škůdců by se mohlo jednat a jak se proti nim bránit?
  Děkuji za odpověď, Kateřina
 • Levandule

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jana , Poslední příspěvek: 30.6. 2017 17:27
  Příspěvek: Dobry den. Mam na balkone v nadobe levanduli a nekvete. Ma kvety, ale svesene a nevykvetaji. Dekuji.
 • Vadí olivovníkům průvan nebo otřesy?

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Martina , Poslední příspěvek: 27.6. 2017 18:56
  Příspěvek: Hezký den, koupila jsem vzrostlý stromek olivovníku a dala ho na bar na severní straně. Bar je lehce vratký a při krájení se třese. Je možné, že to bude stromku vadit? A ještě mě zajímá, zda rostlině vadí průvan při větrání. Děkuji za rady a informace. Chci, aby měl stromek co nejlepší podmínky. Martina
 • Hnojení trávníku

  Počet komentářů: 4
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lucka , Poslední příspěvek: 26.6. 2017 19:04
  Příspěvek: Ráda bych pohnojila trávník,ale nevím, zda hnojivo bude lépe působit na mokrém trávníku nebo suchém. Je to pak potřeba po pohnojení pořádně zalít? A následně jak se sekáním a chozením po trávě? Díky za odpověď!
 • Škumpa ocetná

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Ivana Mrkvičková, Poslední příspěvek: 14.6. 2017 23:23
  Příspěvek: Prosím, poraďte mi, jak se zbavit škumpy a jejích výmladků. Původní škumpu jsem vyrvala ze země, na tom místě jsem založila oheň a přesto mám zahradu plnou odnožiček. Trhám je, sekám a pořád lezou nové a nové, dokonce prorazily podlahu ve stodole a rostou i tam. Co mám dělat? Děkuji za pomoc. Ivana Mrkvičková
 • Jedle plstnatoplodá-compacta

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Vláďa , Poslední příspěvek: 07.6. 2017 21:56
  Příspěvek: Dobrý den, letos u této jedle asi zmrzl terminál. Chci se zeptat, zda v příštím roce vyrazí? Když ne, nechá se nějak zachránit? Je stará 4 roky a vysoká 60cm. Děkuji.
 • Ztráta barvy šeříku

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Eva V. , Poslední příspěvek: 06.6. 2017 20:31
  Příspěvek: Starý šeřík, roubovaný strom, věk asi 50 let, tmavě vínové květy, letos vykvetl světlý růžovofialový. Jak zasáhnout k návratu původní barvy?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK