Diskuze na téma: Levandule

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Anonym , Vloženo: 08.6. 2019 21:27
Dobrý den, prosím moc o radu. V polovině května jsem podél domu na jižní straně zasadila 23 levandulí. Dle pokynů ze zahradnictví jsem na 5 dílů zeminy dala 1 díl štěrku a zalévala jsem je prvních 14 dní více a poté jen malinko. Nyní to vypadá, že 9 levandulí to nepřežilo a další to nejspíš čeká. Nevím, zda je to tím, že je občas trochu zalijeme nebo je nemáme zalévat vůbec. Nutno dodat, že levandule jsou pod přesahem střechy (asi půl metru), kam se déšť hůř dostane nebo půda zůstane úplně suchá. Jsou na jižní straně, kde většinu dne svítí.
Předem moc děkuji za rady. Foto přikládám.

Autor: , Vloženo: 08.6. 2019 21:29
Foto přiložit nešlo. Vložila jsem pouze jedno foto a prý byl překročen limit :/
Autor: Veronika , Vloženo: 09.6. 2019 14:22
Dobrý den, pěstujeme levanduli téměř bez jakékoliv péče, roste v podstatě sama. Pokud vím, potřebuje slunečné a spíš suché místo, může být i součástí skalky, zalévat se tedy moc nemusí. Naopak, přemokření nesnáší, substrát může klidně i vyschnout. Je možné, že vaše levandule měly vláhy příliš, v některých lokalitách v posledních dnech spadlo velké množství srážek a půda mohla být promočená i pod střechou..

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK