Diskuze na téma: Šrucha velkokvětá

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Veronika , Vloženo: 14.6. 2019 10:58
Dobrý den,

ráda bych požádala o radu. Šrucha velkokvětá se tahá nahoru a stonek i listy jsou tenké a vysoké, založí jakoby barevný kvítek, který ale nevykvete a uschne podobně, jako když odkvete normální květ šruchy, jen předčasně. Půdu má jak pro sukulenty s trochou písku, stanoviště slunné, zálivka přiměřeně. Minulé léto to šrucha z jiného zdroje nedělala. Mám ji ve velkém květináči na dvoře. Nějací škůdci? Děkuji a přeji pěkné dny.

Autor: Milada , Vloženo: 16.6. 2019 22:38
Dobrý den, škůdci jsou na letničkách často (molice nebo mšice), tak zkuste rostlinu dobře prohlédnout. Zanechávají lepkavé stopy na stoncích a na spodní straně listů a ty potom časem žloutnou a deformují se. Pokud je objevíte, ničit je nutno včas, dřív než dojde k přemnožení. Někdy mohou mšice napadnout i kořenový systém, což komplikuje jejich odhalení.
Pokud byste neobjevila žádné stopy po škůdcích, zkuste šruchu přihnojovat rozpustným hnojivem, mohly by chybět živiny. Ve Vašem případě se mi to zdá pravděpodobnější.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK