Okrasná zahrada

Přidat vlákno
 • Pivoňky bez květů

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Gabriela Benešov , Poslední příspěvek: 02.6. 2017 12:19
  Příspěvek: Dobrý den, máme na zahradě dlouholeté pivoňky na dvou různých místech. Mnoho let kvetly, ale poslední tři roky vyrazí listy a pupeny hned v zárodku uschnou. Stanoviště mají stále stejné. Můžete nám poradit? Děkuji.
 • Ztráta barvy květů Celosie (Nevadlec)

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Ivana Kubrová, Poslední příspěvek: 29.5. 2017 11:48
  Příspěvek: Dobrý den, již u třetí květiny Celosie, purpuroveho odstinu se barva květů mění na světlou. Neporadí mi prosím někdo z jakého důvodu? Děkuji Kubrová
 • Nežádoucí podrůstání trubače

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jarka , Poslední příspěvek: 22.5. 2017 16:09
  Příspěvek: Děkuji za odpověď ohledně trubače a nežádoucích výhonků. Ale jak zabránit a omezit podrůstání trubače téměř všude? Mezi dlažbou, kterou jeho kořeny nadzvedávají, v trávníku,.. prostě všude tam, kde jej nechceme? Děkuji za odpověď.
 • Nežádoucí výhonky u trubače

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 18.5. 2017 15:51
  Příspěvek: Dobrý den, prosím, můžete mi poradit, jak se zbavit nežádoucích výhonků u trubače? Podrůstají téměř všude..děkuji.
 • Hortenzie velkolistá

  Počet komentářů: 4
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jindřiška , Poslední příspěvek: 27.4. 2017 12:32
  Příspěvek: Dobrý den, dostala jsem už starší hortenzii velkolistou a vysadila ji na polostinné místo do směsi rašeliny a hrabanky. Vloni ještě před zmrzlými mi začínala nakvétat, zatímco v jiných zahrádkách se hortenzie teprve budily. Stejně jako vloni, tak i letos má světlejší velké tenké listy, které teď spálil mráz. Může být stav listů příznakem např. nedostatku železa? Proč začíná s růstem tak brzy? Co s tím? Vloni jsem si myslela, že nějakou dobu potrvá, než se "usadí" na novém místě, ale letos vyrazila hned začátkem března. Určitě se ale nejedná o h. latnatou. Děkuji.
 • Co zasázet pod túje?

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lenka , Poslední příspěvek: 21.4. 2017 14:37
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, které rostliny a keře snášejí půdu po tújích? (četla jsem, že vylučují do půdy toxické látky) Máme starou zahradu, některé túje jsme vykáceli a na jejich místo bychom chtěli nějaké rostliny nejlépe s okrasným květem (spíše listnaté). Místo je polostinné. Dále bych se chtěla zeptat, kterým rostlinám se daří pod tújemi a stříbrným smrkem? Stromy jsou odrostlé a pod nimi je prázdno.
 • Je šeřík jedlý?

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Veronika Vojáčková, Poslední příspěvek: 10.4. 2017 13:56
  Příspěvek: Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli jsou všechny druh šeříku jedlé? Ráda bych si ho někde natrhala a zkusila dát do dortu. Předem moc děkuji za odpověď. Veronika
 • Salix

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Naďa Pagáčová, Poslední příspěvek: 10.4. 2017 13:54
  Příspěvek: Prosím o radu, proč nekvete jarní stromková kočička ?
 • Popínavka na starý strom

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Michaela Petrusová, Poslední příspěvek: 07.4. 2017 09:31
  Příspěvek: Mám na zahradě starou víceméně suchou jabloň. Jde o solitér, kterého se mi nechce zbavovat, ráda bych ji využila jako oporu pro nějakou popínavku, poradíte mi vhodný druh? Ráda bych rostlinu bohatě kvetoucí, nejlépe v létě, případně i časně na podzim. Strom je vysoký, takže rostlina by také měla být schopná vyššího růst. Stanoviště je jižní svah, nemohu zajistit pravidelnou zálivku. Děkuji za radu.
 • Bobkovišeň zhnědla

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - marie petrická, Poslední příspěvek: 07.4. 2017 09:28
  Příspěvek: Naše bobkovišně koncem zimy zhnědla. Co se dá dělat, je nějaká náprava? Děkuji M.P.
 • Tvarování kroucené vrby

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lucie , Poslední příspěvek: 05.4. 2017 11:53
  Příspěvek: Dobrý den, nevím přesně kam s tímto dotazem, tak snad tady nebude vadit. Zapíchla jsem si loni do země větvičku kroucené vrby a letos jsou na větvičce zelené lístky - tak teda asi přežije, snad. Můj dozat ale zní, viděla jsem kroucenou vrbu jako keř i jako krásný převislý strom. Docílím toho převislého stromu? Nevím totiž, jestli jde o větvičku z keře nebo ze stromu. Děkuji za rady
 • Opadávání listů kamélie

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Zerzová , Poslední příspěvek: 18.3. 2017 14:14
  Příspěvek: Na kamélii mi opadávají listy a začínají i květy (poupata). Když jsem ji koupila, tak byla pěkně olistěná, kvetla. Nyní jsem ji dala do chladnější místnosti a pravidelně zalévám (dbám, aby nevyschly kořeny). Děkuji za odpověď.
 • Založení trávníku bez orby, na jaře

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jakub , Poslední příspěvek: 18.3. 2017 13:59
  Příspěvek: Dobrý den,

  prosím o radu se založením nového trávníku, nyní na jaře.

  Současný stav: zahrada, která byla v minulosti oseta trávou, sečena, ale neudržovaná, s plevelem, místy mechem. Před zimou provedena likvidace totálním herbicidem. Přikládám foto současného stavu.

  Měl jsem v plánu zahradu na podzim zorat, zplanýrovat, zapravit hnojiva, popř. vápenec atd. Bohužel mi to díky jiným pracím nevyšlo, stihl jsem pouze zlikvidovat vše živé.

  Můj dotaz zní – jsem schopen půdu kvalitně připravit tak abych zasel ještě toto jaro? (duben – květen).

  Podle toho, co jsem se dočetl v různých článcích mi vychází tento postup: zkultivovat půdu, odstranit staré uhynulé rostliny, mech, popř. nový plevel, srovnat terén, zapravit hnojivo, popř. písek (pokud doporučíte), uválet, jemně hrábkami zkypřit, zasít, opět uválet. Mám obavy z hloubky kultivace. Bojím se, že když půdu nezkultivuji do dostatečné hloubky, nebude mít efekt a naopak, když bych provedl kultivaci do hloubky, skoro orbu, hroudy hlíny se nestihnou rozpadnout a pokud je rozmělním, bude půda klesat a celé srovnávání bude zbytečné.

  Poradíte mi prosím, jak z této situace vytěžit maximum?

  Předem děkuji.
 • Přesazení venkovního ibišku

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Ľubica laufersweilerová, Poslední příspěvek: 15.3. 2017 13:22
  Příspěvek: Prosím o radu. Jen krátce vlastním malou zahrádku. Je tam spousta práce, abych ji změnila k obrazu svému. Několik let tam nikdo nic nedělal. Ale teď bych chtěla nějaké ozdobné keře koupit - ty co jsou, střihám atd. prosím poraďte - chci vykopat venkovní ibišek a přesadit na jiné místo, poraďte jak co nejlépe to udělat.
  Děkuji,
  nashledanou
  Laufersweilerová
 • Okrasné keře do suché půdy

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Dvořáková , Poslední příspěvek: 15.3. 2017 12:58
  Příspěvek: Trápí mě nehezké místo před plotem. Nyní navozuje pocit, že se tam nedaří ani trávě, natož čemukoliv jinému. Kdysi jsem podél zídky zasadila skalníky, všude rostou krásně, jen v tomto úseku, který sousedí se vzrostlými jehličnany a šeříky ne. Rodiče tvrdí, že právě ony (díky jejich blízkosti s plotem) odvádí vodu a proto se na místo před plotem nedá nic zasadit. Vím, že se neplánuje žádná komunikace (chodník), silnice. Bydlíme na samém okraji obce a ráda bych k jinak hezké zahradě udělala pěknou i tzv. předzahrádku - "pruh" před plotem. MOC PROSÍM - nedoporučili byste mi keříky, či hezké stálozelené nízké "jehličnany", které na suché a poměrně slunečné místo zasadit? Pruh je cca 3 metry dlouhý a cca 1,5 metru široký. Mulč nebo kamínky nelze použít, chybí "obrubník", který by toto lemoval.
 • Katalpa nana - přezimování

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Ilona Vychytilova, Poslední příspěvek: 14.3. 2017 17:52
  Příspěvek: Dobrý den, na podzim jsme koupili a nasadili Katalpu nanu, velikost cca 2 metry. Kmen jsme obalili, i kořeny řádně zahrabali a nyní po zimě se nám zdá, že nepřežila. Nejsou na ní žádné pupeny a některé větvičky mají černé konce. Nevíme, kdy tento strom začíná pučet a máme obavu, že nám odešel. Děkuji za radu, kdy se tento strom probouzí, popř. jak poznáme, že odešel.
 • Rhododendron - zkroucené listy

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Chvojka , Poslední příspěvek: 08.3. 2017 23:58
  Příspěvek: Dobrý den. Je začátek března. Na zahradě mám několik rhododendronů, ale u dvou z nich zůstaly listy zkroucené a nenarovnaly se, jako u ostatních. Může tato rostlina po lednových silných mrazech zahynout? Děkuji.
 • Okrasná mini mandarinka

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 03.3. 2017 23:26
  Příspěvek: Dobrý den, prosím, jak zachránit mini okrasnou mandarinku? Nejdříve jí spadlo pár lístků, tak jsem ji zalila a dala na parapet k oknu, ale ani předtim neměla málo světla a také jsem ji nepřelívala. Na parapetu během 2 nocí opadala úplně. Prosím poraďte, nevím co potřebuje...
 • Pěstování orchidejí

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Rut , Poslední příspěvek: 02.3. 2017 09:19
  Příspěvek: Nemohli byste mi poradit, jak správně pěstovat orchideje? Jestli odkvetlé větvičky odstříhávat, jak často zalévat? Děkuji.
 • Juka palma

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Nikola , Poslední příspěvek: 28.2. 2017 22:54
  Příspěvek: Dobry den, potrebovala bych poradit. Mam velkou juku palmu, ktera mi krasne jde, ale ted jeden jeji stonek s listy zacal lehat a musela jsem ho zajistit, jinak by upadl. A vsimla jsem se, ze i druhy pahyl zacal padat, takze drzi uz jen jeden, na kterem mam ted privazane ty 2....nevite, cim to muze byt? Dekuji za radu.
 • Záchrana oleandru a řez

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Smejkalová , Poslední příspěvek: 24.2. 2017 17:15
  Příspěvek: Dobrý den, moc děkuji za předchozí odpověď. Pokusím se s oleandrem udělat maximum. Jen jsem se chtěla zeptat, jak ho mám seříznout. Uschlé jsou skoro všechny listy. Kde mám řezat. Obrazí i holé kmínky? Moc děkuji Jitka Smejkalová
 • Záchrana oleandru

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Smejkalová , Poslední příspěvek: 14.2. 2017 12:32
  Příspěvek: Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné ještě zachránit velký oleandr v nádobě, který jsem bohužel musela nechat venku na terase. Květináč byl obalen bublinkovou fólií a rostlina textilním potahem. Bohužel se zdá, že jsou listy uschlé, buď mrazem nebo nedostatečnou zálivkou. Zalévala jsem tak jednou za tři týdny. Mohu se pokusit oleandr ještě nějak zachránit nebo ho mám vyhodit? Moc děkuji za odpověď Jitka Smejkalová
 • Lusky na oleandru a pozdní řez

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Teršová , Poslední příspěvek: 28.1. 2017 12:54
  Příspěvek: Dobrý den, mám druhý rok oleandr, celé léto byl na zahradě (Neratovice) a po odkvětu se objevily lusky, které jsem ovšem neodstranila. Je možně toto učinit teď v lednu a je také možné provést řez - a v jakém rozsahu? Oleandr je cca 120 cm vysoký, rozvětvený, přezimuje na světle v chladnější místnosti - cca 10 stupňů, omezená zálivka. Děkuji za odpověď.
 • Zvadlý brambořík

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Hybrantová , Poslední příspěvek: 25.1. 2017 13:01
  Příspěvek: Potřebuju vidět, jestli se probere brambořík, když je hodně zvadlý, některé listy jsou zelené.
 • Řez thují v zimě

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Mareš , Poslední příspěvek: 11.1. 2017 20:22
  Příspěvek: Dobrý den, chci se zeptat, jaká je nejnižší teplota, při které v zimě můžu stříhat thuje. Myslím tím, jak silný mráz během řezu snesou. Děkuji, Marian

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK