Diskuze na téma: YUCCA ELEPHANTIPES množení

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Kateřina , Vloženo: 28.8. 2018 13:18
Dobrý den,
ráda bych se poradila, jak co nejlépe oddělit a pěstovat nově vzniklé rostlinky Yukky. Původnímu kmenu se nedaří, nicméně před pár dny se objevily dvě nové rostlinky přímo v hlíně. Ráda bych je přesadila od mateřské rostliny do vlastní nádoby. Jaký je nejvhodnější postup a období pro přesazení? Nejsem zkušený pěstovatel. Rostlinu mám v bytě, mimo přímé slunce.
Díky, Kateřina

Autor: Libuše , Vloženo: 29.8. 2018 19:07
Dobrý den,
přesazování je vhodnější v jarním období, ale záleží na stavu původní rostliny. Jestliže se jí nedaří a máte obavu o její přežití, můžete zkusit nové výhonky přesadit i teď. Chtělo by to však zjistit, proč se mateřské rostlině nedaří, čím je to způsobeno, aby Vám pak prospívaly ty nově zasazené.
Výhonky se opatrně oddělí a zasadí do substrátu. Vhodný je substrát pro palmy, smíchaný s kvalitní zahradní zeminou a menším množstvím písku. Na dno květináče nebo nádoby bych doporučila umístit kamínky jako prevenci proti přílišné vlhkosti. Juka má ráda vzdušnou vlhkost, ale neměla by se přelévat. Ještě doplním, že se juka množí i za pomoci řízků, ale není to úplně jednoduchá záležitost a vyžaduje alespoň určité zkušenosti.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK