Okrasná zahrada

Přidat vlákno
 • Komule Davidova

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Miloslava Stránská, Poslední příspěvek: 01.9. 2017 15:16
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla bych si pořídit Komuli Davidovu, nemám ale bohužel zahradu, nýbrž balkon. Chtěla bych se tedy prosím zeptat, zda jsou nějaké zakrslé odrůdy Komule, které jsou vhodné do nádob. A jestli se rostliny v nádobě umisťují přes zimu dovnitř nebo stačí jen květináče zateplit. Předem děkuji za odpověď. Miloslava S.
 • Ibišek

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jiří Tomek, Poslední příspěvek: 25.8. 2017 15:32
  Příspěvek: Ibišek okrasný - Hibiscus mutabilis, ptám se ohledně mrazu, mohu ho vysadit na zahradě nebo ho mít doma v květináči?
 • přesazení bobkovišně

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Viera , Poslední příspěvek: 21.8. 2017 17:18
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu, kdy a jak přesadit bobkovišeň, která vyrostla na nevhodném místě zřejmě z exkrementů náletu ptáků (na zahradě máme vzrostlý živý plot bobkovišní) a máme zájem ji využít na jiném místě. Velmi rychle vyrostla do výše cca 70 cm v rohu u zdi a větší kořenový bal by byl těžko přístupný, aniž by se poničil. V její bezprostřední blízkosti vyrůstají ještě dvě malé. Děkuji za odpověď.
 • Hortenzie v nádobě

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Pavla Petrovičová, Poslední příspěvek: 07.8. 2017 20:21
  Příspěvek: Dobrý den, pěstuji hortenzii v nádobě a osychají jí konce listů a hnědnou květy. Děkuji za odpověď.
 • Jehličnany u studny

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - ružena blažkova, Poslední příspěvek: 28.7. 2017 18:13
  Příspěvek: Dobrý den, chci se zeptat, když mám na pozemku kamennou studnu, hlubokou asi pět šest metrů, mohu ve vzdálenosti pěti šesti metrů nasázet smrčky jako hranici pozemku, nenaruší to rokama strukturu studny? Děkuji za odpověď.
 • Hakuro Nishiki divné lemování listů - kroucení

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Alena Fíková, Poslední příspěvek: 19.7. 2017 10:44
  Příspěvek: Dobrý den, moc prosím o radu. Na jaře jsme zasadili japonskou vrbu Hakuro Nishiki. Poslední dobou sleduji, že se rozšiřuje podivné kroucení listů, jakoby se rolovaly ze stran ke středu (zvýrazňuje to okraje listů). Můžete mi prosím poradit, jak vrbu vyléčit? Nerada bych o ni přišla. Děkuji mnohokrát. Alena
 • Stříbrný smrk- usychají nové výhonky

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lenka Fikrlová, Poslední příspěvek: 12.7. 2017 14:09
  Příspěvek: Dobrý den,
  prosím o radu ohledně stříbrného smrku, je starý asi 25 let a teď mu začaly usychat ty nové světlezelené mladé výhonky a na některých místech to postoupilo i na další větvičky, že opadala celá špička větve. Hlavně ze severní strany.
  Asi 3 metry vedle roste jiný stříbrný smrk a ten je v pořádku. Neumím to dost dobře popsat, mám to vyfocené - bylo by možné ev. poslat fotky třeba mailem? Předem moc děkuji za váš čas a radu,
  s pozdravem L. Fikrlová
 • Magnolie

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jana , Poslední příspěvek: 11.7. 2017 11:15
  Příspěvek: Dobrý den,
  prosím, v jaké vzdálenosti od zídky může být velká odrůda magnolie?

  Děkuji, Petra
 • Smrčky

  Počet komentářů: 3
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lucie , Poslední příspěvek: 10.7. 2017 11:21
  Příspěvek: Dobrý den,
  měla bych dotaz k pěstování smrčků. Vysadili jsme si asi 6 ks smrčků. Poloha - cca 750m.n.m., Šumava, vysazené jsou asi 50 cm od malého potůčku. Dva nebo tři smrčky ale "zaostávají" za ostatními, nerostou rovnoměrně jako ostatní, a částečně i usychají. Mám k dispozici fotografie, ale nepřišla jsem na to, zda se dají vložit. Předem děkuji za odpověď. Lucie
 • Vrba jíva pendula - rezavé listy

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Kateřina , Poslední příspěvek: 03.7. 2017 16:45
  Příspěvek: Dobrý den, koupili jsme si převislou vrbu jívu a po půl roce od výsadby se na spodní straně listů a na větvičkách začaly objevovat rezavé fleky. Některé listy jsou také okousané. Strom jsme již několikrát ošetřili přípravkem proti savému a žravému hmyzu, ale vůbec to nepomohlo... Poraďte, prosím, o jaký typ škůdců by se mohlo jednat a jak se proti nim bránit?
  Děkuji za odpověď, Kateřina
 • Levandule

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jana , Poslední příspěvek: 30.6. 2017 17:27
  Příspěvek: Dobry den. Mam na balkone v nadobe levanduli a nekvete. Ma kvety, ale svesene a nevykvetaji. Dekuji.
 • Vadí olivovníkům průvan nebo otřesy?

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Martina , Poslední příspěvek: 27.6. 2017 18:56
  Příspěvek: Hezký den, koupila jsem vzrostlý stromek olivovníku a dala ho na bar na severní straně. Bar je lehce vratký a při krájení se třese. Je možné, že to bude stromku vadit? A ještě mě zajímá, zda rostlině vadí průvan při větrání. Děkuji za rady a informace. Chci, aby měl stromek co nejlepší podmínky. Martina
 • Hnojení trávníku

  Počet komentářů: 4
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lucka , Poslední příspěvek: 26.6. 2017 19:04
  Příspěvek: Ráda bych pohnojila trávník,ale nevím, zda hnojivo bude lépe působit na mokrém trávníku nebo suchém. Je to pak potřeba po pohnojení pořádně zalít? A následně jak se sekáním a chozením po trávě? Díky za odpověď!
 • Škumpa ocetná

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Ivana Mrkvičková, Poslední příspěvek: 14.6. 2017 23:23
  Příspěvek: Prosím, poraďte mi, jak se zbavit škumpy a jejích výmladků. Původní škumpu jsem vyrvala ze země, na tom místě jsem založila oheň a přesto mám zahradu plnou odnožiček. Trhám je, sekám a pořád lezou nové a nové, dokonce prorazily podlahu ve stodole a rostou i tam. Co mám dělat? Děkuji za pomoc. Ivana Mrkvičková
 • Jedle plstnatoplodá-compacta

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Vláďa , Poslední příspěvek: 07.6. 2017 21:56
  Příspěvek: Dobrý den, letos u této jedle asi zmrzl terminál. Chci se zeptat, zda v příštím roce vyrazí? Když ne, nechá se nějak zachránit? Je stará 4 roky a vysoká 60cm. Děkuji.
 • Ztráta barvy šeříku

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Eva V. , Poslední příspěvek: 06.6. 2017 20:31
  Příspěvek: Starý šeřík, roubovaný strom, věk asi 50 let, tmavě vínové květy, letos vykvetl světlý růžovofialový. Jak zasáhnout k návratu původní barvy?
 • Pivoňky bez květů

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Gabriela Benešov , Poslední příspěvek: 02.6. 2017 12:19
  Příspěvek: Dobrý den, máme na zahradě dlouholeté pivoňky na dvou různých místech. Mnoho let kvetly, ale poslední tři roky vyrazí listy a pupeny hned v zárodku uschnou. Stanoviště mají stále stejné. Můžete nám poradit? Děkuji.
 • Ztráta barvy květů Celosie (Nevadlec)

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Ivana Kubrová, Poslední příspěvek: 29.5. 2017 11:48
  Příspěvek: Dobrý den, již u třetí květiny Celosie, purpuroveho odstinu se barva květů mění na světlou. Neporadí mi prosím někdo z jakého důvodu? Děkuji Kubrová
 • Nežádoucí podrůstání trubače

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jarka , Poslední příspěvek: 22.5. 2017 16:09
  Příspěvek: Děkuji za odpověď ohledně trubače a nežádoucích výhonků. Ale jak zabránit a omezit podrůstání trubače téměř všude? Mezi dlažbou, kterou jeho kořeny nadzvedávají, v trávníku,.. prostě všude tam, kde jej nechceme? Děkuji za odpověď.
 • Nežádoucí výhonky u trubače

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 18.5. 2017 15:51
  Příspěvek: Dobrý den, prosím, můžete mi poradit, jak se zbavit nežádoucích výhonků u trubače? Podrůstají téměř všude..děkuji.
 • Hortenzie velkolistá

  Počet komentářů: 4
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jindřiška , Poslední příspěvek: 27.4. 2017 12:32
  Příspěvek: Dobrý den, dostala jsem už starší hortenzii velkolistou a vysadila ji na polostinné místo do směsi rašeliny a hrabanky. Vloni ještě před zmrzlými mi začínala nakvétat, zatímco v jiných zahrádkách se hortenzie teprve budily. Stejně jako vloni, tak i letos má světlejší velké tenké listy, které teď spálil mráz. Může být stav listů příznakem např. nedostatku železa? Proč začíná s růstem tak brzy? Co s tím? Vloni jsem si myslela, že nějakou dobu potrvá, než se "usadí" na novém místě, ale letos vyrazila hned začátkem března. Určitě se ale nejedná o h. latnatou. Děkuji.
 • Co zasázet pod túje?

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lenka , Poslední příspěvek: 21.4. 2017 14:37
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, které rostliny a keře snášejí půdu po tújích? (četla jsem, že vylučují do půdy toxické látky) Máme starou zahradu, některé túje jsme vykáceli a na jejich místo bychom chtěli nějaké rostliny nejlépe s okrasným květem (spíše listnaté). Místo je polostinné. Dále bych se chtěla zeptat, kterým rostlinám se daří pod tújemi a stříbrným smrkem? Stromy jsou odrostlé a pod nimi je prázdno.
 • Je šeřík jedlý?

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Veronika Vojáčková, Poslední příspěvek: 10.4. 2017 13:56
  Příspěvek: Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli jsou všechny druh šeříku jedlé? Ráda bych si ho někde natrhala a zkusila dát do dortu. Předem moc děkuji za odpověď. Veronika
 • Salix

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Naďa Pagáčová, Poslední příspěvek: 10.4. 2017 13:54
  Příspěvek: Prosím o radu, proč nekvete jarní stromková kočička ?
 • Popínavka na starý strom

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Michaela Petrusová, Poslední příspěvek: 07.4. 2017 09:31
  Příspěvek: Mám na zahradě starou víceméně suchou jabloň. Jde o solitér, kterého se mi nechce zbavovat, ráda bych ji využila jako oporu pro nějakou popínavku, poradíte mi vhodný druh? Ráda bych rostlinu bohatě kvetoucí, nejlépe v létě, případně i časně na podzim. Strom je vysoký, takže rostlina by také měla být schopná vyššího růst. Stanoviště je jižní svah, nemohu zajistit pravidelnou zálivku. Děkuji za radu.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK