Okrasná zahrada

Přidat vlákno
 • Uschnuti listu u venkovní bonsaje

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Martina Malošková, Poslední příspěvek: 29.4. 2019 15:10
  Příspěvek: Dobrý den,
  Moje venkovní bonsaj - turecká visen začala před cca měsícem rasit a kvést. Nyní jsou ale všechny lístky a květy suché. Bonsai ale určitě uschla není, po odstipnuti větvičky jde vidět zelené. Obávám se že díky nenadalym mrazikum před cca 14 dny mohly lístky a květy umrznout. (Přes zimu ale evidentně problém nebyl kdyz se na jaře zase začala olistovat). Každopádně bych ráda bonsaj zachránila. Prosím o radu co mám nyní se stromem dělat aby zase obrasil? Odloupnout staré lístky i s pupeny? Nebo opadaji samý? Nebo nechat na sluníčku, zalivat a čekat jestli se vzpamatuje?
  Moc děkuji
 • Srovnani zahrady a zalozeni noveho travniku

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Ondra , Poslední příspěvek: 08.3. 2019 23:06
  Příspěvek: Dobry den,
  Chtel bych se zeptat odborniku na spravny postup pri vyrovnani zahrady. V zime jsme se nastehovali do novostavby, blizi se jaro a zahradu je potreba upravit. Pozemek je docela nerovny takze budu navazet ornici do pulky podhrabovych patniku. Vyhubeni plevele je jasne, pak ale udusat hlinu zabou jeste pred navezenim nove ornice? A novou po vyrovnani taky udusat zabou? Nazory se docela lisi tak bych se chtel zeptat na overeny postup. Bagr na zahrade bude tak at je to udelane spravne. Prosim tedy o postup, dekuji za pomoc
 • Lusk na oleandru

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Michal , Poslední příspěvek: 01.2. 2019 17:56
  Příspěvek: O lusku na oleandru jsem zde četl. Mně na rostlině vyrazil lusk v září a i nyní v lednu ho na rostlině stále mám, zatím je stále zelený. Jak to s ním bude dále, jak poznám, že už dozrál, odpadne sám nebo ho mám odstřihnout? Ze semen bych chtěl vypěstovat nové rostlinky. Děkuji za odpověď.
 • Strelicie

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Michaela Auerová, Poslední příspěvek: 07.12. 2018 23:35
  Příspěvek: Mám ji více let, krásné listy, vysoká, v létě v zahradě, v zimě v sušárně prádla. Nikdy nekvete- co pro to mohu udělat?
 • Hortenzie - stříhání

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jana , Poslední příspěvek: 04.11. 2018 19:49
  Příspěvek: Dobrý den, nevím, kdy správně ostříhat květy hortenzie. Někde se píše na jaře,v tel. pořadu zase říkali ještě teď na podzim. H. mám na zahradě, krásně kvetly.
  Děkuji. Jana
 • Pomoc s výběrem travního osiva

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Kemot , Poslední příspěvek: 14.4. 2019 17:55
  Příspěvek: Dobrý den,

  mám nulové zkušenosti se zakládáním trávníku. Potřeboval bych vybrat vhodné osivo na zahradu. Jedná se o cca 500m2, momentálně mám na něm navezenou a uválenou hlínu, kterou ještě projedu hráběmi, Nepotřebuji nějaký vysoce reprezentativní trávník, na který se nebude dát šlápnout. Jde mi o to, že nechci mít na zahradě čistě jen hlínu, ale naopak nějakou tu zeleň.

  Co se týče prostoru, tak bydlíme na kopci, kde je dost větrno, ale také v podstatě od 11:00 celý den slunečno. Také bydlím v jedné z nejsušších oblastí na jižní moravě. Po trávníků se bude normálně chodit, a válet se v něm :) Na trhu je tolik různých směsí a já už opravdu nevím kterou si vybrat.

  Co se týče závlahy. Máme na zahradě retenční nádrž o objemu 5 kubíků, když jednou zaprší, je plná.

  Samozřejmě bych chtěl nějakou směs, která bude odolná a nebude potřebovat tolik závlahy (vzhledem k suchu a ne moc častým dešťům) a která nevyžaduje takovou péči. Můžete mi prosím něco doporučit?

  Děkuji
 • Okrasný keř Dřištal červený

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Serena , Poslední příspěvek: 29.9. 2018 08:36
  Příspěvek: Dobrý den, poradí mi tady někdo prosím, ráda bych založila na podzim zahradní ostrůvek aby byl pestrý a nenáročný. Od kamarádky jsem dostala červený dřištál zakrslý ale nevím, s čím bych ho mohla sladit aby to vše vypadalo pěkně zkombinované. Děkuji předem za vaše nápady a náměty.
 • Katalpa - roubování

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Radka , Poslední příspěvek: 26.9. 2018 16:13
  Příspěvek: Dobrý den, zakoupili jsme před lety 2 stromy - catalpa big nana. Jedna z nich byla špatně naroubovaná, a tak roste obyčejná katalpa. Chtěli bychom přeroubovat z vedlejšího stromku. Kdy a jak je nejvhodnější roubovat okrasné stromy?
  Děkuji.
  Radka
 • YUCCA ELEPHANTIPES množení

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Kateřina , Poslední příspěvek: 29.8. 2018 19:07
  Příspěvek: Dobrý den,
  ráda bych se poradila, jak co nejlépe oddělit a pěstovat nově vzniklé rostlinky Yukky. Původnímu kmenu se nedaří, nicméně před pár dny se objevily dvě nové rostlinky přímo v hlíně. Ráda bych je přesadila od mateřské rostliny do vlastní nádoby. Jaký je nejvhodnější postup a období pro přesazení? Nejsem zkušený pěstovatel. Rostlinu mám v bytě, mimo přímé slunce.
  Díky, Kateřina
 • Ibišek syrský

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jana Martínková, Poslední příspěvek: 25.8. 2018 18:00
  Příspěvek: Dobrý den,
  nevím na koho sejiž obrátit. Prosím o radu ohledně ibišků. Mám venkovní ibišky (syrské) na záhoně již několikátým rokem. Bydlím kousek od Plzně. Letos na jaře mi narašili pupeny, bohužel lístky nechtěli růst. Ibišky jsou však stále živé. Snažila jsem se na internetu dohledat nějakou informaci, bohužel beznadějně. Zalévám je pouze dešťovou vodou, hnojím kristalonem. Docílila jsem alespoň lístků asi cca 0,5 cm velké. Nevím, zda-li se nejedná spíše o nějakou chorobu.

  Budu ráda za odpověď, je mi líto se ibišků zbavit.

  Děkuji za odpověď.

  Martínková Jana
 • Ibišek

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Milan , Poslední příspěvek: 17.8. 2018 19:48
  Příspěvek: Prosíme o radu. Máme na zahradě několik druhů ibišku.Vsechny krásně kvetou. Jen jeden již druhým rokem nevykvete. Květy jsou takové zakrnělé. Jen vidíte část květu, ale nevykvete naplno. Děkujem za radu.
 • Pampová tráva - kterou vybrat?

  Počet komentářů: 2
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 16.8. 2018 08:46
  Příspěvek: Ráda bych si na zahradě vysadila pampovou trávu. Je nějaká, která lépe snáší naše zimy? Děkuji, Leona.
 • Magnolia Soulangeana X skvrnitost a žloutnutí listů

  Počet komentářů: 4
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Karel , Poslední příspěvek: 26.7. 2018 22:49
  Příspěvek: Dobrý den, již 3.rokem bojujeme u Magnolie Soulangeana X s chorobou na listech. Na jaře vždy pozorujeme pár odumřelých výhonů. Nicméně na ostatních větvích obrazí a málo kvete. I tak se zdá vše ok. Pak ale přijde léto a na listech se objeví skvrny, zežloutnou a odpadnou. Nyní jsou už některé větvičky téměř bez listů. Nové lístky mají nádech bílé.
  Letos jsme vyzkoušeli na radu vyměnit horních 20 cm zeminy za rašelinu a trochu prohnojit. Nicméně situace se nezměnila. Na jaře stříkáno proti škůdcům. Mohu požádat o radu? Děkuji Gottwald

 • Hortenzie

  Počet komentářů: 1
  Autor: Radka Palasova, Poslední příspěvek: 11.7. 2018 12:41
  Příspěvek: Jedna hortenzie mi vubec po zime nenazrazila, uschla neni, nakonec jsem ji strihla uplne, pestuji je jen v kvetinacich, poradte mi prosim, co sni :(
 • Vadne část Katalpy

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Petra , Poslední příspěvek: 26.6. 2018 13:14
  Příspěvek: Dobrý den, asi tak před týdnem nám začala katalpa na zahradě z prostředka vadnout. Mysleli jsme, že schne, takže ji teď víc zaléváme, ale nelepší se to. Nevíte někdo, co by jí mohlo být, případně co udělat, vyřezat to, co usychá? A hned (hnízdí tam ptáci) nebo počkat... ? Poraďte, prosím. Díky.
  ... přes veškerou snahu mi sem nejde připojit fotografie...
 • Vistárie

  Počet komentářů: 1
  Autor: Romana Hladíková, Poslední příspěvek: 26.6. 2018 12:45
  Příspěvek: Dobrý den, potřebovala bych poradit, koupila jsem vistárii (Vistárie japonská plnokvětá Wisteria floribunda Violacea Plena). Ráda bych ji pěstovala v prostoru (ne u zdi), jako keř nebo stromek, samozřejmě s patřičnou oporou a v rozumné velikosti. Jde to ale vůbec? Nikde jsem nenašla žádný odkaz na způsob, jak ji tvarovat tak, aby sílila, kvetla, ale moc se nerozrůstala ... Moc děkuji.
 • Ořechoplodec

  Počet komentářů: 3
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Dagmar , Poslední příspěvek: 28.5. 2018 21:50
  Příspěvek: Dobrý den,
  v předzahrádce orientované na jih mám 3 roky starý ořechoplodec. Po zimě jsem ho ostříhala, obrazil, ale teď v květnu mu jakoby uvadají listy, jsou svěšené a ani po zalití se keř nespravil. Nikdy předtím takto nevypadal, ani ve vedrech v roce 2015. Poraďte prosím co s tím. Vedle něj je vysazena zakrslá stříbrná jedle a kousek před ním záhon levandulí.
  Děkuji za radu
 • Zlatice

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - irena cébe jiroušková, Poslední příspěvek: 23.5. 2018 18:30
  Příspěvek: Dobrý den, máme velmi přerostlý keř "Zlatice".
  Tzn.větve od země mají skoro 2 m a nic na nich není, teprve od těch 2m cca začínají nové vyhnané větvičky listů a květů. Je krásný, když kvete, ale v této velikosti spíše zavazí..větve mají u země snad i 5 cm v průměru. Naštěstí rostou již i úplně nové výhonky ze země.Chtěla bych se zeptat, zda je vhodné jej úplně seříznout a zda znovu obrazí a zda je teď v květnu i na tak radikální řez vhodná doba. Moc děkuji za případnou odpověď.
 • Zltnuci a opadavajuci tis

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Luki , Poslední příspěvek: 02.5. 2018 11:26
  Příspěvek: Dobry den,

  na jesen sme vysadili tis (taxus bacatte) K9, na živý plot.

  Zemina v zahrade je dost ilovita, tis je vysadeny po obvode zavlazovaneho travnika. Takmer polovica rastliniek (15 z 30ks) zacalo zltnut a opadavat. Daju sa este rastlinky (napr. radikalnym rezom) zachranit (alebo aspon sa pokusit o ich zachranu do nasledovnej jesene)? Co by ste nam odporucili?

  Dakujem
 • Dipladenie nekvete

  Počet komentářů: 3
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Viera Zimová, Poslední příspěvek: 02.5. 2018 10:57
  Příspěvek: Dobry den, mam nekolik let bilou mensi dipladenii v byte, kvetla pouze prvni dva roky, pak uz ne. Loni jsem koupila velkou cervenou dipladenii na balkon, bohate kvetla, letos ale take nema zadne pupeny, nekvete. Obe prezimovaly v loznici, kde se netopi ( teplota 13-17 stupňů) u okna na vychod ( pred oknem lodzie, takze trochu min svetla), obe v samozavlazovacich nadobach, od jara do podzimu hnojene. Bilou jsem loni na jare i presadila a stejne nic. Jak opet dosahnout kvetu? Dekuji
 • Acer palmatum Aureum

  Počet komentářů: 3
  Autor: Nepřihlášený uživatel - René , Poslední příspěvek: 30.4. 2018 11:11
  Příspěvek: Dobrý den mám na zahradě výše jmenovaný javor a teď mi na něm raší listy, akorát asi na třech větvích jsou pupeny, které jsou o hodně menší než ostatní a neraší. Můžete mi poradit, čím to může být? Děkuji.
 • červený javor

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Šárka Uzlová, Poslední příspěvek: 26.4. 2018 17:51
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu, mám čtyři roky červený javor. Minulé léto mi rychle opadal. Špičky listů mi osychaly. Do té doby bez problémů. Letos už mají všichni okolo strom obrostlý a já ho mám holý, konce větviček jsou modrofialovočerné. Kůra na kmeni je prasklá a napadená oranžovýma tečkama. Prosím o radu, jsem úplný laik. Mohu konce větviček ostříhat? Obroste mi ještě letos? Děkuji moc předem za odpověď.
 • Ficus elastica

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Květa Sapíková, Poslední příspěvek: 10.3. 2018 15:18
  Příspěvek: Dobrý den, je možné ficus elastica roubovat?
 • Řez malin

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Miloslav Šoupal, Poslední příspěvek: 10.3. 2018 13:39
  Příspěvek: Zdravím.
  Po roce vyrostly pruty. Jak a kdy řezat?
  Děkuji.
 • Rychle rostoucí dřevina

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Pavla Jiráková, Poslední příspěvek: 03.3. 2018 17:14
  Příspěvek: Které rychle rostoucí dřeviny u plotu zacloní výhled na sousedův dům? Potřebuji výšku nejméně 10 metrů. Mám například zvolit některý kultivar cypřišku? Za jak dlouho vyroste do potřebné výšky? Nebo doporučíte jinou dřevinu?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK