Okrasná zahrada

Přidat vlákno
 • Vertikutace

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lenka , Poslední příspěvek: 20.10. 2019 11:23
  Příspěvek: Dobrý den, zítra bych chtěla provést provzdušnění neboli vertikutaci okrasného trávníku. Vyskytl se nám na mnoha místech mech, který je někde až černé barvy, vypadá to jako nějaká plíseň. Chtěla bych se zeptat zda se má trávník spíše prořezat nebo jen drátky vyčesat?Nebo obojí? tak abychom se zbavili jak mechu, tak dodali trávníku správnou péči. Děkuji za Vaši odpověd:-)
 • Dipladenie

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jana Kaňová, Poslední příspěvek: 01.10. 2019 14:57
  Příspěvek: dobrý den, prosím o informaci, jak seříznout a kdy dipladenie z článku se píše, že se má seříznou, ale není nikde napsáno na jakou výšku apod.
 • Pampová tráva

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Veronika , Poslední příspěvek: 28.9. 2019 10:57
  Příspěvek: Dobrý den,
  Lze pěstovat pampovou trávu v nádobě na jižním balkónu?
  V případě, že ano, poradíte velikost nádoby a případné začátky? Chtěla bych zkusit pěstování ze semínek.
  Děkuji
 • světlé listy bobkovišeň

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Michal Melichar, Poslední příspěvek: 25.9. 2019 13:17
  Příspěvek: Dobrý den, už si nevím rady. Mám letos vysazené bobkovišně, pořizoval jsem ve výšce cca 150 cm. Ze začátku začali listy v půlce opadávat a sytě žloutnout. Vyřešeno větší zálivkou. Nyní je půda vlhká, není suchá nebo přemokřená a listy ztrácejí jasně zelenou barvu. Aplikoval jsem železo a hořkou sůl a nepomáhá. Mám asi 50 keřů a tento problém je na více jak polovině. Nemá někdo nějaký tip, jak tomuto předejít? děkuji za postřehy
 • Pustoryl, detailnější rada

  Počet komentářů: 2
  Autor: Petr Hošinský, Poslední příspěvek: 20.9. 2019 21:03
  Příspěvek: Jsem naprosté nemehlo v prořezu letitého pustorylu. Už jsem se tu dočetl jak prořezat, ale co s výhony po odkvětu na kterých jsou viditelné zbytky květů. Ty nechat a jen zkrátit nebo ponechat celé či vyřezat ? Jak jsem se tu dočetl, tak odstranit všechny ? staré výhony které se poznají podle hrubší kůry ?
  Omlouvám se za otázky, ale raději se zeptám, než něco z neznalosti, jen z domnívání, zkazím. Zvláště u živých organismů.
 • Dotaz na název keře

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Lucie Kuciánová, Poslední příspěvek: 31.8. 2019 11:39
  Příspěvek: Dobrý den prosím jak se jmenuje tenhle keř. A je jedovatý? Mám malé děti.
  Strašně aromaticky kvete a pak má červené kuličky.
  Děkuji Kuciánová
 • Dotaz na klokoč

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Ludmila , Poslední příspěvek: 15.8. 2019 17:16
  Příspěvek: Mám desetiletý keř klokoče. Pravidelně kvete mnoha květenstvými, ale plody nevytvoří. Prosím, poraďte co s ním?? Děkuji, Lída
 • Tabák selský a pěstování pouze venku

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Dominik Rozporka, Poslední příspěvek: 15.8. 2019 14:30
  Příspěvek: Dobrý den, na nějaký zahradě jelikož by byla daleko a na ní nejsou asi moc boudy tak bych chtěl na tý zahradě pěstovat tabák ale až nějak za rok.
  Napadlo mě vykopat díry a do děr dát to hnojivo nějaký vhodný a už od začátku to v tom nějak pěstovat ten tabák jde to nějak? Pokud nejde jak je to možný?
 • Catalpa hnědne

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Sabina , Poslední příspěvek: 13.8. 2019 20:43
  Příspěvek: Prosím o pomoc/názor, cca měsíc a půl zasazená catalpa je v tomdle stavu, co s tím?? Umístěná před domem, dostatek světla i vláhy... před jejím zasazením nám stejným způsobem opadal a cely zeschl strom bobkovišně. Může mít souvislost? Připadně, jak řešit, abychom ji zachranily? Děkuji
 • Měsíček - vyroste?

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Káťa , Poslední příspěvek: 12.8. 2019 17:49
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu. Nedávno jsem koupila semínka měsíčku lékařského a ráda bych je vysela. Vyroste mi ještě letos rostlinka, nebo bude lepší počkat se setím až na příští rok? Případně je možné měsíček pěstovat jako pokojovou rostlinu? Děkuji.
 • Oleandr - nemoc

  Počet komentářů: 4
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Sylva Kofroňová, Poslední příspěvek: 08.8. 2019 18:44
  Příspěvek: Dobrý den,
  ráda bych poprosila o radu, co s oleandrem, který má letos šedé zkadeřené malé listy a nekvete - viz foto. Je na balkoně - jihozápad. Nádoba je s odtokem.
  Předem moc děkuji za odpověď.
 • Hortenzie

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Václava Štefanová, Poslední příspěvek: 31.7. 2019 19:25
  Příspěvek: Dobrý den, před cca5 lety jsem si koupila hortenzii, pravděpobně Hovaria Hopcorn,která kvetla v květináči výrazně tmavě fialovou barvou. Před 2 letty jsem ji přesadila do záhonu do rašeliny a od té doby kvete pouze růžově. Chci ji přesadit zpět do květináče, ale nevím, do jaké zeminy a bylabych ráda, kdyby se vrátila do původního vybarvení.
  Děkuji. VŠ
 • dotaz - dva stromky v jednom?

  Počet komentářů: 4
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Jana Robinson, Poslední příspěvek: 23.7. 2019 19:29
  Příspěvek: Dobrý den, z kmene jehličnanu typu cypřišek nám vyrůstá smrček - jak je to možné? Nejdřív jsem si myslela, že jde o nějaký čarověník - to je však asi útvar téhož druhu jako mateřská rostlina,nikoli jiný typ dřeviny, ne? Co to může být? Přiložila bych foto, kdyby mi formulář opakovaně netvrdil "Byl překročen limit na počet fotografií" - přikládala jsem jednu jedinou.
 • Sakura

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Kateřina , Poslední příspěvek: 16.7. 2019 12:09
  Příspěvek: Dobrý den, před 14 dny jsme zasadili sakuru, kupovaná v kontejneru. Nyní ji žloutnou až červenají listy a následně opadávají. V zahradnictví nám říkali, přesadit, hodně zalít a pak si ji nemusíte všímat. Hlavně nepřelévat. Zalévám obden až dva dny...může to být důsledkem, že má málo vody? Děkuji za radu
 • Javor

  Počet komentářů: 1
  Autor: , Poslední příspěvek: 18.6. 2019 18:47
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu co by mohlo být s javorem ...mám ho 3 roky...po zasazení na jaře před třemi lety do zimy držel normálně listy, ale na jaře už listy neobrašil...pupenů má na jaře vždy dost, ale vždy většina zavadne.Vyraší jen pár listů , které rostou velmi pomalu. Půda je jílovitá, spíše mokrá...jednou už jsem ho přesadil, ale nepomohlo to. Ve větvích se tvoří pavučinová vlákna. Děkuji za rady.
 • jak udělat z tůje stromek

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Iveta Opletalová, Poslední příspěvek: 17.6. 2019 18:18
  Příspěvek: Lze udělat už z větší tůje (cca 2 m) stromek? Můžu ostříhat a svázat rozvětvený kmínek a nahoře sestříhat do koule?
 • Šrucha velkokvětá

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Veronika , Poslední příspěvek: 16.6. 2019 22:38
  Příspěvek: Dobrý den,

  ráda bych požádala o radu. Šrucha velkokvětá se tahá nahoru a stonek i listy jsou tenké a vysoké, založí jakoby barevný kvítek, který ale nevykvete a uschne podobně, jako když odkvete normální květ šruchy, jen předčasně. Půdu má jak pro sukulenty s trochou písku, stanoviště slunné, zálivka přiměřeně. Minulé léto to šrucha z jiného zdroje nedělala. Mám ji ve velkém květináči na dvoře. Nějací škůdci? Děkuji a přeji pěkné dny.
 • Vistarie schne

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Teva , Poslední příspěvek: 11.6. 2019 22:50
  Příspěvek: Mám letos na jaře nasazenou Vistarie, která letos kvetla. Na konci května jsem ji trochu ostrihala a od té doby jistý zloutno a padají. Vláhy má myslím dost. Poradíte co s tím? Nerada bych o ni přišla.
 • Pivoňka Sarah Bernhadrt

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Klára , Poslední příspěvek: 10.6. 2019 23:52
  Příspěvek: Dobrý den,
  loni jsem si zakoupila hlízy bylinné pivoňky Sarah Bernhardt, která by měla kvést plnými růžovými květy. Rostlina vzešla, květy však byly pouze jednoduché, po rozvití s viditelným středem. Pomyslela jsem si tedy, že zřejmě došlo k omylu a byla mi doručena jiná odrůda. Letos jsem si u jiného prodejce opět objednala Sarah Bernhardt - a květy byly po rozvití opět jednoduché... Nemá, prosím, někdo zkušenost s tím, že by plnokvětá pivoňka kvetla první roky po výsadbě pouze jednoduchými květy? Moc děkuji za odpověď.
 • Levandule

  Počet komentářů: 2
  Autor: , Poslední příspěvek: 09.6. 2019 14:22
  Příspěvek: Dobrý den, prosím moc o radu. V polovině května jsem podél domu na jižní straně zasadila 23 levandulí. Dle pokynů ze zahradnictví jsem na 5 dílů zeminy dala 1 díl štěrku a zalévala jsem je prvních 14 dní více a poté jen malinko. Nyní to vypadá, že 9 levandulí to nepřežilo a další to nejspíš čeká. Nevím, zda je to tím, že je občas trochu zalijeme nebo je nemáme zalévat vůbec. Nutno dodat, že levandule jsou pod přesahem střechy (asi půl metru), kam se déšť hůř dostane nebo půda zůstane úplně suchá. Jsou na jižní straně, kde většinu dne svítí.
  Předem moc děkuji za rady. Foto přikládám.
 • Trávník lepí

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Aktivie , Poslední příspěvek: 05.6. 2019 14:01
  Příspěvek: Dobrý den, ráda bych, aby mě někdo poradil, proč náš nový (na podzim založený) trávník při dotyku lepí. Je to velmi nepříjemní, když po něm chodíme bosí. Děkuji.
 • Cesmína kvete, ale neplodí

  Počet komentářů: 3
  Autor: Nepřihlášený uživatel - , Poslední příspěvek: 11.5. 2019 15:26
  Příspěvek: Před několika lety jsme si na zahradu vysadili cesmínu. Je už vysoká přes dva metry, každoročně kvete. Ale jsme zklamaní, že nemá červené plody. Děkujeme za případnou radu, Dvořákovi.
 • Echeveria setosa

  Počet komentářů: 3
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Mi Ma, Poslední příspěvek: 10.5. 2019 18:42
  Příspěvek: Vie mi niekto poradiť čo sa dá robiť s touto rastlinou? Začala černieť a zvedla. Ďakujem za pomoc
 • Skvrny na venkovním ibišku

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Dagmar Mazáčová, Poslední příspěvek: 29.4. 2019 15:16
  Příspěvek: Dobrý den.Prosím vás o radu ohledně venkovního ibišku.Letos na jaře jsem zjistila že na něm jsou na kmeni a větvičkách takové žluté skvrny a jinak je skoro celý šedivý.Můžete mi poradit co s tím?Je pěkný,nerada bych o něho přišla.Jinak má snahu obrážet,ale nevím.Děkuji za odpověď.S pozdravem Mazáčová.
 • Uschnuti listu u venkovní bonsaje

  Počet komentářů: 1
  Autor: Nepřihlášený uživatel - Martina Malošková, Poslední příspěvek: 29.4. 2019 15:10
  Příspěvek: Dobrý den,
  Moje venkovní bonsaj - turecká visen začala před cca měsícem rasit a kvést. Nyní jsou ale všechny lístky a květy suché. Bonsai ale určitě uschla není, po odstipnuti větvičky jde vidět zelené. Obávám se že díky nenadalym mrazikum před cca 14 dny mohly lístky a květy umrznout. (Přes zimu ale evidentně problém nebyl kdyz se na jaře zase začala olistovat). Každopádně bych ráda bonsaj zachránila. Prosím o radu co mám nyní se stromem dělat aby zase obrasil? Odloupnout staré lístky i s pupeny? Nebo opadaji samý? Nebo nechat na sluníčku, zalivat a čekat jestli se vzpamatuje?
  Moc děkuji