Diskuze na téma: Modřín
Koupili jsme ho loni, zasadili do vyvýšeného zahradního tarasu. Přežil zimu, na jaře krásně nasadil. A teď během týdne zežloutl a začal opadávat.
Větvičky nejsou suché. Nevím, jestli je možné, že bychom ho přelili. Suchém to podle mě není.
Asi před měsícem jsem ke stromům dávala hořčičnou sul a dala jsem i k němu. Je možné, že by mu vadila?
Sluníčko na něj svítí jen dopoledne.
Děkuji
Důvodů k hnědnutí a opadávání modřínu může být více:
1/ Přelití - modřín potřebuje sice pravidelné zalévání, ale ne přemokření.
2/ Stanoviště - mělo by být slunné.
3/ Napadení mšicemi.
4/ Houbová infekce, např. sypavka, nebo kombinace mšice a následná infekce.
max./min. teplota
30/0°C
23. Červen, Úterý
-
24. Červen, Středa
max./min. teplota 34/14°C min. přízemní teplota 14°C množství srážek 0mm -
25. Červen, Čtvrtek
max./min. teplota 34/16°C min. přízemní teplota 16°C množství srážek 0mm -
26. Červen, Pátek
max./min. teplota 35/17°C min. přízemní teplota 17.8°C množství srážek 0mm
