Diskuze na téma: Katalpa neobrůstá

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Katalpa , Vloženo: 20.5. 2020 00:00
Dobrý den, na podzim jsme zasadili katalpu nana, podle všeho se chytla, na kmínku raší lístky, ale v korunce zatím ani náznak, že by měli rasit, víc, ze katalpa obrusta později, někdy v květnu, ale uz mě docela znepokojuje, že stále ano náznak.
Je ještě šance, že obroste? Nebo kde může byt problém, když na kminku listky rostou?
Děkuji.

Autor: Hedvika , Vloženo: 21.5. 2020 12:41
Dobrý den, mohlo dojít k mírnému namrznutí stromu. Katalpa je sice plně mrazuvzdorná, ale mladé stromky bývají náchylnější, většinou se proto doporučuje raději časná jarní výsadba a mladé stromy před mrazíky chránit.
Autor: Redakce , Vloženo: 21.5. 2020 12:59
Dobrý den, neuvádíte bližší podrobnosti o podmínkách, ve kterých katalpu pěstujete, zda roste na slunném stanovišti, v jaké půdě apod., které mohou mít také vliv na to, jak stromek prospívá. Problematice pěstování katalpy jsme se věnovali v článku "Dominantní katalpa ocení slunečné stanoviště"
https://www.zahrada-centrum.cz/clanky/680-dominantni-katalpa-oceni-slunecne-stanoviste,
další užitečné informace k tomuto tématu naleznete i v diskuzi.
Autor: Katalpa , Vloženo: 21.5. 2020 16:54
Dobrý den, děkuji za zprávu, katalpu máme na slunném stanovišti, jsme střední cechy a zimu tu letos byla opravdu mírná, jen z kraje jara jak byl všude mráz tak pomrzla i merunka, tak je možné, že to katalpa nedala.
Myslíte tedy, že už není šance, že by obrostla?
Autor: Hedvika , Vloženo: 22.5. 2020 09:06
Dobrý den, asi bude záležet na míře poškození, ale šance určitě je, dejte jí čas. Odstraňte případné namrzlé části a moc ji nepřelévejte, aby nezačaly zahnívat kořeny.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK