Diskuze na téma: Trávník ve vnitrobloku

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Rosťa , Vloženo: 11.2. 2020 18:02
Dobrý den,

prosím o radu. Náš vnitroblokový prostor bych rád osázel trávníkem. Jde o prostor pod dvěma ořechy, takže je většinu dne ve stínu. A bohužel vrstva zeminy je jen cca 5-10cm vysoká a pod ní je jen nějaká suť a nepořádek.

Můžete mi poradit nějaký odolný trávník nebo rostlinu, která by takové podmínky zvládla? Pokud ano, jaký by byl postup výsadby a udržování?

Předem moc díky,

Rosťa

Autor: Stáňa , Vloženo: 13.2. 2020 17:57
Dobrý den, dají se koupit travní směsi určené speciálně pro plochy s horšími světelnými podmínkami (na internetu najdete celkem dobrý výběr). Čerstvě založený trávník ale vyžaduje pravidelnou údržbu, jestli má vypadat trochu pěkně, a problém by mohl být i s kvalitou podloží. Variantou pro lepší vzhled volného prostranství by mohlo být pořízení trávníkových koberců. Dají se sehnat snadno v zahradnických centrech, ale je to dražší a zavlažování podle aktuálních podmínek je také potřeba. Záleží na tom, kolik peněz, času a energie jste ochotni trávníku věnovat.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK