Diskuze na téma: Usychají mi poupata na Amarylisu

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Tereza Janotová , Vloženo: 31.3. 2020 13:23
Dobrý den, pred par dny jsem si domů přinesla hvězdník, nevykvetlý. Měl však dvě krásné poupata. Dala jsem ho za okno na jihovýchodní světlo, hlídám zálivku vzdy strčím prst do hliny cca dva cm a podle toho podlevam. Mam za oknem i 30 stupňů podle teploměru, klicim tam semínka takže jsem pritapela, ted uz je tam zpet zase 25 stupňů, jenže ty poupata nevyrostla ale zacala usychat a ja nevim proč. Dala jsem mu včera do hliny tycinkove hnojivo nevim zda to pomůže. A ještě jsou mu vidět kořeny nevim zda jej tedy radsi nepresadit vypadají ze uz se nehodlají vrátit zpet do hliny ale jelikož ma ty poupatka tak se neodvažuji jej presadit, když se ma přesazovat az po odkvětu. Prosím poraďte jak jej mam zachránit.

Autor: kop , Vloženo: 03.4. 2020 12:36
U hvězdníku je důležité, aby měl co nejvíce světla, při vyšších teplotách rostlině prospěje pobyt venku, což by mohlo pomoci pokud máte tu možnost. V tomto období je také důležitá mírná zálivka, doporučil bych ji spíše ještě omezit. Přeji ať se zadaří!

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK