Diskuze na téma: Dřevitá pivoňka – klesání květů

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 27.7. 2016 00:00
Vzrostlá dřevitá pivoňka má velké krásné květy. Bohužel visí dolů mezi listy, takže téměř nejsou vidět. Dá se s tím něco dělat?

Autor: Emil Drlík , Vloženo: 27.7. 2016 12:01
Důležitou roli hraje volba stanoviště. Dřevité pivoňky (Paenoia auffruticosa) nejlépe prospívají na plně osluněném stanovišti. Případné zastínění by nemělo být delší, než tři hodiny během dne.
Protože se jedná o rostliny dlouhodobě pěstované na jednom místě, je důležité také vhodné přihnojení, které pomůže rostlině aby měla kvalitně vyzrálé výhony. Po správně provedené výsadbě není potřeba rostlinu tři až pět let hnojit. V pozdějších letech pivoňkám prospívá přilepšení kvalitním kompostem (po odkvětu a na podzim), v červnu můžete použít i minerální hnojiva.
V zahradách se většinou pěstují vyšlechtěné kultivary pivoněk. Poklesání květů je daní za jejich velikost. Zvlášť problematické to bývá za deště, kdy květy výrazně ztěžknou. Asi nejvhodnějším řešením tohoto problému je vybudování opory. Osvědčily se tyčky z bambusu, které se zapíchají kolem keře. Na ně pak můžete upevnit drátěné pletivo s malými oky. To vše pochopitelně dříve, než dosáhnou květy konečné velikosti.