Diskuze na téma: Hortenzie – vadnutí poupat?

(0hlasů)
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé
Autor: Nepřihlášený uživatel - Anonym , Vloženo: 11.7. 2016 00:00
Hortenzie ve středně velkém květináči je pěkná. Máme ji na zahradě v polostínu. Zaléváme dešťovou vodou. Nevíme však, proč vadnou ještě nerozvité květy. Ne všechny, pouze část. Loni byly nádherné.

Autor: Jiří Koryťák , Vloženo: 11.7. 2016 18:35
Neuvádíte, o kterou hortenzii se jedná. Předpokládáme, že je to u nás nejčastěji pěstovaná – hortenzie velkolistá (Hydrangea macrophylla). I ta se nabízí ve velkém množství kultivarů, navíc se prodávají jak rostliny určené pro pěstování v bytě (bývají speciálně upravené, aby měly kompaktní vzhled a velké množství květů), tak kultivary určené především pro pěstování ve volné půdě.
Vámi zmiňované umístění i způsob zálivky odpovídá potřebám této rostliny. Tam tedy nejspíš chyba není. Zbývá tedy k úvaze, zda jste hortenzii přesazovali a doplňovali živiny. Mladé hortenzie se mohou přesazovat i 2x ročně, ale vždy jen do mírně větších nádob. Starší rostliny je vhodné přesazovat každoročně po odkvětu. Rostliny v nádobách potřebují pravidelné přihnojování k tomu určenými hnojivy.
Ze škůdců by mohlo problémy působit háďátko zhoubné (Ditylenchus dipsaci), které napadá na 500 rostlinných druhů. Tento škůdce deformuje lodyhy i listy a květy zakrňují. V příliš teplém prostředí mohou být hortenzie napadeny sviluškami a mšicemi.