• Navrhněte si zahradu

  Navrhněte si zahradu: 6 tipů, díky kterým vytvoříte oázu pohody

  , 0 komentářů

  Zahrada poskytuje místo pro relaxaci i pro zahradnickou vášeň. Na co myslet při jejím navrhování, jak postupovat a proč si nejprve ujasnit, jaký máte životní styl?

 • Vlastní vrt na pitnou vodu

  6 věcí, které musíte vědět před pořízením vlastního vrtu na pitnou vodu

  , 0 komentářů

  Nemáte přístup k obecnímu vodovodu, trápí vás vysoké účty za vodu nebo chcete vlastní zdroj vody, jehož kvalitu si můžete sami hlídat? Důvodů, proč si vybudovat na zahradě studnu nebo vrt, je celá řada. V článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět před tím, než se pustíte do vlastního vrtu.

 • Rozkvetlá louka místo anglického trávníku

  Rozkvetlá louka místo anglického trávníku

  , 0 komentářů

  V posledních letech si nejde nevšimnout zásadních změn v krajině okolo nás. Zatímco v loňském roce zemědělce i zahrádkáře trápila sáhodlouhá vedra bez konce, v letošním roce se na našich lesích výrazně podepsal kůrovec a klimatické změny spojené s oteplováním. Na mnoha věcech nemůže jeden člověk mnoho změnit, ovšem na jiných toho dovede změnit opravdu dost. A takovou možnost poskytují travnaté plochy na vaší zahradě.

 • Písčitá půda potřebuje pravidelnou zálivku.

  Jak vylepšit písčitou půdu

  , 0 komentářů

  Lehká a suchá půda s vysokým procentem písku a štěrku v sobě nedovede zadržovat vodu a vyplavuje živiny do spodních vrstev. Proto je třeba o ni celoročně pečovat a vylepšovat ji rašelinou, hnojivy i kompostem. Potom se v ní bude skvěle dařit kořenové zelenině, bylinkám, cibulovinám i stepním trvalkám.

 • Soutěžte s námi o půdní přípravky!

  Vyhrajte 4x BIO půdní přípravek ESCUBE GARDEN STROMY!

  , 0 komentářů

  Léto je v plném proudu a pro zpestření jsme pro vás připravili zajímavou soutěž. Stačí správně zodpovědět dvě soutěžní otázky a splnit soutěžní úkol a můžete zdarma získat jeden ze čtyř BIO půdních přípravků pro podporu růstu stromů! Soutěž probíhá do 3.8.2021.

 • Jak na opravu zahradního lehátka

  Jak opravit zahradní lehátko? Návod krok za krokem

  , 0 komentářů

  Lenošení na zahradě, na terase či na balkoně nám umožňuje zahradní lehátko. Pokud už neslouží jako dřív, s největší pravděpodobností stačí jen vyměnit potah. Pokud se potah trhá a po dlouhém pobytu na slunci a střídavém dešti už se rozpadá, opravte si lehátko sami. Poradíme vám jak na to. 

 • Správně zasazený okrasný strom se vám odvděčí svou krásou

  Jáma pro výsadbu okrasného stromu

  , 0 komentářů

  V dnešním článku si povíme něco málo o správných parametrech jámy pro sadbu okrasného stromu.

 • Angrešt - plody na keři

  Angrešt se výborně hodí do malých zahrad

  , 0 komentářů

  Dá se pěstovat v polostínu. Snese chladnější oblasti. Netrpí na jarní mrazíky. A především se hodí do malých zahrad, jedlých předzahrádek a vůbec míst, kde počítáte každý centimetr. Přečtěte si o tom, jak tohle zdravé a na vitamíny bohaté ovoce pěstovat.