Diskuze - nejdiskutovanější témata

 • Proč jahodník neroste?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 06.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Přes internet jsem si objednala jahodník. Přišlo mi 16 jahodníků, které jsem zasadila podle instrukcí pěstitele. Bohužel se mi "chytlo" jen 6 rostlin. Zbytek jahodníků vypadá pořád stejně, jako když mi přišly. Co s tím mám dělat? Mám je vytrhat? Nebo se dají ještě nějak zachránit?
 • Ostružiník v prvním roce neplodí?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 13.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám dotaz ohledně zahradních ostružin. V naší oblasti se jim velice daří, má je na zahrádce skoro každý, a i my jsme museli při stavbě bohužel zlikvidovat krásný porost s vynikajícími plody. Vysadili jsme nové keře bez trnů ze zahradnictví, a to začátkem května. Nádherně se rozrůstají, ale nemají ani jeden květ, na rozdíl od sousedčiných původních trnitých, které jsou obsypány. Nebudou tedy mít žádné plody. Je to v prvním roce běžné, nebo jsme udělali nějakou chybu? A jaký střih a péči a kdy bude potřebovat ostružiník nadále, abychom se sklizně dočkali už příští rok?
 • Moli šatní nebo potravinoví?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 18.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mysleli jsme, že máme doma šatní moly. Nakoupili na ně feromonové mololapky. Všimli jsme si ale, že chycení moli mají na hedvábných křídlech černé tečky. Velikostně i barvou křídel jinak odpovídají šatním molům, aspoň podle obrázků. Bydlíme v zahrádkářské kolonii, a stejní malí motýlci se chytají na nějaké univerzální lepky, které jsme vyvěsili u jabloně a švestky.
  Dá se z tohoto popisu určit, co nám to doma lítá a zda se mám bát o šatstvo a koberec? Zajímalo by mě, jak moc jsou feromony specifické pro daný druh, tzn. jestli je možné, aby se na mololapku pro šatní moly chytaly i jiné druhy (které mohou dolítnou zvenku a škodí spíše zahradě).
 • Pajasan žláznatý - vhodnost výsadby

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 10.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Chtěla bych si do rohu na zahradě vysadit pajasan, ale bylo by to blízko našeho sklepa a souseda domu. Nenaruší kořeny náš sklep a zároveň sousedův dům?
 • Růže – poškození poupat

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 19.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o radu ohledně růží. Ještě nerozvinutá poupata růží jsou uvnitř hnědá, jakoby hnijící. Na vnějším okraji pěkné okvětní lístky. Vzhledem k suchu, nepředpokládám, že je to přemírou vlhka (u nás prší málo a zalévám přiměřeně).
 • Papriky - fleky na plodech

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 23.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na plodech zelených paprik jsou poměrně velké hnědé fleky. Vypadá to jako hniloba, fleky jsou suché. Papriky pěstujeme ve skleníku. Co tuto vadu může způsobovat?
 • Poškození smrku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 26.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Po příjezdu na náš letní byt v Českých Budějovicích jsme zjistili, že náš vzrostlý smrk má podélnou a velmi rovnou prasklinu. Poněvadž sousedíme s další zahradou, kam zasahovaly větve a nebyl sousedy moc vítán, máme podezření, zda se nejedná o úmyslné poškození. Mnohem více mám však obavy, aby nepraskl a nestalo se neštěstí. Mohli byste mi poradit na koho se mám zde v Budějovicích obrátit?
 • Ekologický postřik na mšice?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 30.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Při postřiku paprik proti mšicím (směs jaru a oleje) - došlo k záměně připravených roztoků a použil se loňský, pravděpodobně i přemrzlý roztok (zůstal v bedně na zahradě). Může to být pro konzumaci plodů zdravotně závadné?
 • Hortenzie – vadnutí poupat?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 11.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hortenzie ve středně velkém květináči je pěkná. Máme ji na zahradě v polostínu. Zaléváme dešťovou vodou. Nevíme však, proč vadnou ještě nerozvité květy. Ne všechny, pouze část. Loni byly nádherné.
 • Oleandr – zasychání poupat

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 15.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Nevím, proč mám některá poupata na oleandru oschlá, i přes poctivé zalévání. Je přesazený, má novou hlínu i správný květináč.
 • Řez vistárie a křivouše

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 06.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zůstala mi po zemřelém manželovi zahrada. Na pergole mám vistárie a "křivouše". Zahradním pracem vůbec nerozumím a vzhledem k svému věku jsem požádala syna, laika, aby mi na jaře tyto keře nějak ostříhal. Vznikla z toho absolutní hrůza. Některé větve se zazelenaly a pustily listy, zbývající jsou suché větve o síle cca 2 cm trčící na všechny strany, propletené tak, že s nimi nelze ani pohnout. Prosím o radu co s tím. Lze tuto hrůzu nějak napravit ? Jsem ochotna zavolat odbornou firmu, ale ani nevím v kterém ročním období je zavolat a jestli vůbec někoho seženu.
 • Jícha z buxusu?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 10.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Větší množství ostřihaných větviček z buxusu jsem naložila do sudu jako jíchu. Vzhledem k tomu, že vím, že buxus je jedovatý, mám dotaz, zda po hnojení naředěnou jíchou si rostliny nepřiotrávím.
 • Škůdce na divizně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 20.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o radu ohledně škůdce na divizně. Po týdnu bohatého kvetení má málo květů, listy odcházejí - jsou děravé a hnědnou. Ze spodu listů jsou malinká oranžová vajíčka. Nevíte, o jakého škůdce se jedná a zda mohu divizny ještě zachránit ?
 • Dřevitá pivoňka – klesání květů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 27.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Vzrostlá dřevitá pivoňka má velké krásné květy. Bohužel visí dolů mezi listy, takže téměř nejsou vidět. Dá se s tím něco dělat?
 • Broskev – pecka nejde vyloupnout

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 17.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám broskev Favorita Morettini. Kromě toho, že neustále bojujeme postřiky proti kadeřavosti, letos poprvé se stalo, že u zralé broskve nejde pecka od masa. Pecka je celá taková nevyvinutá. Musíme ji z broskve vykrajovat. Čím to je?
 • Péče o převislý jahodník

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 28.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Poprvé jsem si pořídila převislé jahody, ale nevím co se stále rostoucími šlahouny. Musím je během léta nějak zkracovat nebo redukovat?
 • Mochyně peruánská

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 18.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Tato mochyně, jak bylo uvedeno, je jednoletá bylina. Na záhonku, kde byla minulý rok se hojně rozmnožila, zřejmě z odpadlých plodů. Teď tvoří ony známé lampičky, ale ještě z zeleném stavu pukají a to by měla být známka zralosti. Nejsou ale chutné ani trochu. Je možné, že tímto způsobem vyrostlé alespoň nějaké dozrají? Nebo se marně těšíme, protože vloni byly moc dobré. Zřejmě zplaněly.
 • Ošetření klatovských karafiátů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 21.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jaké jsou nejvhodnější postřiky proti plísni na klatovských karafiátech?
 • Pološvestka - opadávání plodů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 23.8. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám pološvestku. Z plodu začne téct šťáva, která se následně na povrchu srazí a plod upadne. Na jaře jsem ničím nestříkal a listy mají dírky. Co by to mohlo být za nemoc?
 • Hortenzie změnila barvu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 28.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Koupila jsem si bordó hortenzii, která mi vzápětí zhnědla. Je šance, že se časem její barva samovolně změní anebo to můžu nějak ovlivnit? Všude se píše jenom o změně z růžové na modrou. Hnědá či spíše "kafebronz-do-zelena" se mi vůbec nelíbí!
 • Zavíječ zimostrázový - postřik

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 30.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Četl jsem váš článek o napadení keře buxusu housenkou zavíječe zimostrázového. Bydlíme v Olomouci a housenka nám zlikvidovala již dva keře. Poraďte, jaký přípravek je na tuto housenku účinný?
 • Rez na osice

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 13.8. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jak se mám zbavit rzi na osice? Osiku mám na zahradě, může rez napadnout i jiné stromy?
 • Škůdci na bergénii

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 03.8. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Už několik let mi něco okousává okraje listů bergénie, takže vypadají jakoby "zubatě".Také mi něco podobně ožírá kapradiny, ale nemyslím si že by to byli slimáci. Můžete mi říct, co by to mohlo být a jak se bránit?
 • Vrba kroucená zčernala

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 19.8. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme doma už vzrostlou vrbu kroucenou. Teď nám nějak zhnědla, místy zčernala a nevím čím.. Dost letos pršelo a že by takhle uschla? Obraší příští rok, nebo je to její konec?
 • Hortenzie nekvete

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 12.8. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám asi 6 letou velmi vzrostlou hortenzii v Kokořínském dole. Ani jeden rok vůbec nekvetla. Sousedka má tutéž zkušenost. Nekvete jí taky. Co udělat s půdou, aby nám kvetla?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK