Diskuze - nejdiskutovanější témata

 • Housenky na angreštu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marie Kottasová, Vloženo: 24.10. 2016 14:28, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den.
  Mám takový neobvyklý dotaz. Mám na zahradě už několik let angrešt a rybíz. Nikdy jsem na nich neměla housenky, až letos. Za naší zahradou obec vysázela několik tzv. Motýlových keřů. Každý den jsme měli zahradu i fasádu domu plnou motýlů. Je možné, že ty housenky s tím souvisí?
  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
 • Řez ořešáku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michal , Vloženo: 28.10. 2016 11:08, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, dostal jsem radu provést řez ořešáku po sklizni, uřízl jsem tedy nyní cca 3 větve průměr 2 cm a jednu, která překážela průměr kolem 10 cm. Po té jsem se dočetl, že je nejlépe provádět řez na jaře. Uškodil jsem stromu moc? Dá se tato chyba nějak zmírnit? Děkuji.
 • Semena špagetové dýně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Káťa , Vloženo: 31.10. 2016 14:32, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zdravíčko, mám doma vyloupané semena ze špagetové dýně, dají se jíst stejně jako semena dýně hokkaido? A dají se jíst i jen vyloupnuté syrové? Díky za odpověď.
 • Catalpa (Katalpa)

  Počet hlasů: 0
  Autor: Henrieta Orišková, Vloženo: 01.11. 2016 15:33, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý deň prajem, začiatkom leta sme vysadili do záhrady mladý stromček catalpy, doteraz sa jej darilo. Par dni dozadu sme si všimli, že jej listy začali blednúť, až zožltli, zhnedli a postupne opadávajú. Listy nie sú lepkavé a nevideli sme na nej žiadnych škodcov. Strom je vysadený v pôde, zakrytý netkanou textíliou a na textílii je ešte makadám v hrúbke cca. 20 cm. Prosím vedeli by ste nám poradi čo sa dá ešte urobiť pre jej záchranu? Za odpoved vám vopred ďakujem
 • Oleandr - poupata

  Počet hlasů: 0
  Autor: Květa Šourová, Vloženo: 06.11. 2016 23:54, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat proč oleandr, nasadil krásná poupata, ale jen pár vykvetlo.
 • Kdy řezat ořešák

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tereza Holá, Vloženo: 25.11. 2016 12:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den
  ,vím,že je možné řezat ořešák i v zimě.Zajímá mě,zda mohu odstranit 2kmínkyz,, trojáku,"už teď,nebo raději počkat na jaro..jedná se o 20cm v průměru.Zatím není mráz,riskla bych to..ale dám na radu odborníka...Děkuji,T.Holá
 • Česnek - výsadba po okurkách a zelenině

  Počet hlasů: 0
  Autor: Kateřina , Vloženo: 06.12. 2016 13:53, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  zajímalo by mě, proč je vhodné vysazovat česnek po okurkách a košťálové zelenině.

  Díky :)
 • Škůdce na listech dubu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Eliška , Vloženo: 06.12. 2016 16:56, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  na listech stromu (interiérový dub?) se objevili bílé "čárky". Prosím poradíte mi co je to škůdce a jaký postřik zvolit?

  Děkuji
 • Moli v paneláku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marie , Vloženo: 28.1. 2017 12:34, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, bydlíme v paneláku a po bytě nám lítají moli. Potraviny, sypké suroviny a oblečení máme pečlivě uskladněné v dózách a igelitových vacích. Přesto jsme vše důkladně prohlédli, ale nikde žádné larvy ani housenky ani dírky a pavučinky nebyly. I tak jsme všude nastrkali přípravky proti molům. Ale dospělce jsme nalézali pořád. Sousedka říkala, že se to šíří šachtou. Prosím poraďte, jak se toho zbavit.
 • Barevný česnek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Luděk Solař, Vloženo: 18.2. 2017 11:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, pěstuji česnek neznámé odrůdy již několik let a letos poprvé po loupání nacházím některé stroužky zabarvené částečně do fialova. Některé více, některé méně. Povrch stroužku ve fialovém místě má stejnou strukturu jako v místě nezabarveném. Nevíte v čem je problém, pokud to tedy problém je ? Děkuji za odpověď.

 • Juka palma

  Počet hlasů: 0
  Autor: Nikola , Vloženo: 28.2. 2017 22:25, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den, potrebovala bych poradit. Mam velkou juku palmu, ktera mi krasne jde, ale ted jeden jeji stonek s listy zacal lehat a musela jsem ho zajistit, jinak by upadl. A vsimla jsem se, ze i druhy pahyl zacal padat, takze drzi uz jen jeden, na kterem mam ted privazane ty 2....nevite, cim to muze byt? Dekuji za radu.
 • Katalpa nana - přezimování

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ilona Vychytilova, Vloženo: 14.3. 2017 12:53, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, na podzim jsme koupili a nasadili Katalpu nanu, velikost cca 2 metry. Kmen jsme obalili, i kořeny řádně zahrabali a nyní po zimě se nám zdá, že nepřežila. Nejsou na ní žádné pupeny a některé větvičky mají černé konce. Nevíme, kdy tento strom začíná pučet a máme obavu, že nám odešel. Děkuji za radu, kdy se tento strom probouzí, popř. jak poznáme, že odešel.
 • První řez rybíz a angrešt

  Počet hlasů: 0
  Autor: Elly Holecová, Vloženo: 21.3. 2017 16:16, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mám zahrádku krátce a jsem tedy začátečník. Prosím o radu. Jak na jarní řez rybízu, angreštu (nejsou na kmínku). Oba keříky jsem sázela na podzim. Někde jsem četla, že řez provádět na dvě očka. Jinde zase, že pouze o jednu třetinu a pak jsem zaslechla, že nedělat nic. Nerada bych keříkům ublížila.
  Děkuji
 • Znovu drátovec

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jarmila Karmazinová, Vloženo: 22.3. 2017 14:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,minulý týden jsem posílala dotaz do poradny, byl mně zodpovězen jen obecně, pomocí odkazů. Chtěla jsem vědět,zda je možné zasadit brambory loni částěčně napadené drátovcem na část pozemku, kde loni nebyly. Pokud je to možné prosím o odpověď.
  děkuji Karmazinová
 • Založení trávníku bez orby, na jaře

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jakub , Vloženo: 16.3. 2017 19:44, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  prosím o radu se založením nového trávníku, nyní na jaře.

  Současný stav: zahrada, která byla v minulosti oseta trávou, sečena, ale neudržovaná, s plevelem, místy mechem. Před zimou provedena likvidace totálním herbicidem. Přikládám foto současného stavu.

  Měl jsem v plánu zahradu na podzim zorat, zplanýrovat, zapravit hnojiva, popř. vápenec atd. Bohužel mi to díky jiným pracím nevyšlo, stihl jsem pouze zlikvidovat vše živé.

  Můj dotaz zní – jsem schopen půdu kvalitně připravit tak abych zasel ještě toto jaro? (duben – květen).

  Podle toho, co jsem se dočetl v různých článcích mi vychází tento postup: zkultivovat půdu, odstranit staré uhynulé rostliny, mech, popř. nový plevel, srovnat terén, zapravit hnojivo, popř. písek (pokud doporučíte), uválet, jemně hrábkami zkypřit, zasít, opět uválet. Mám obavy z hloubky kultivace. Bojím se, že když půdu nezkultivuji do dostatečné hloubky, nebude mít efekt a naopak, když bych provedl kultivaci do hloubky, skoro orbu, hroudy hlíny se nestihnou rozpadnout a pokud je rozmělním, bude půda klesat a celé srovnávání bude zbytečné.

  Poradíte mi prosím, jak z této situace vytěžit maximum?

  Předem děkuji.
 • Tvarování kroucené vrby

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lucie , Vloženo: 03.4. 2017 14:13, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, nevím přesně kam s tímto dotazem, tak snad tady nebude vadit. Zapíchla jsem si loni do země větvičku kroucené vrby a letos jsou na větvičce zelené lístky - tak teda asi přežije, snad. Můj dozat ale zní, viděla jsem kroucenou vrbu jako keř i jako krásný převislý strom. Docílím toho převislého stromu? Nevím totiž, jestli jde o větvičku z keře nebo ze stromu. Děkuji za rady
 • Bobkovišeň zhnědla

  Počet hlasů: 0
  Autor: marie petrická, Vloženo: 06.4. 2017 12:42, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Naše bobkovišně koncem zimy zhnědla. Co se dá dělat, je nějaká náprava? Děkuji M.P.
 • Popínavka na starý strom

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michaela Petrusová, Vloženo: 06.4. 2017 14:36, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám na zahradě starou víceméně suchou jabloň. Jde o solitér, kterého se mi nechce zbavovat, ráda bych ji využila jako oporu pro nějakou popínavku, poradíte mi vhodný druh? Ráda bych rostlinu bohatě kvetoucí, nejlépe v létě, případně i časně na podzim. Strom je vysoký, takže rostlina by také měla být schopná vyššího růst. Stanoviště je jižní svah, nemohu zajistit pravidelnou zálivku. Děkuji za radu.
 • Je šeřík jedlý?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Veronika Vojáčková, Vloženo: 07.4. 2017 13:33, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli jsou všechny druh šeříku jedlé? Ráda bych si ho někde natrhala a zkusila dát do dortu. Předem moc děkuji za odpověď. Veronika
 • Salix

  Počet hlasů: 0
  Autor: Naďa Pagáčová, Vloženo: 09.4. 2017 21:14, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o radu, proč nekvete jarní stromková kočička ?
 • Náhrada Delanu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana , Vloženo: 09.4. 2017 21:21, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Ošetřovala jsem několik let jabloně discusem a delanem podle návodů. Delan se už nevyrábí, discus mně ještě zbyl. Můžu ho kombinovat s jiným prostředkem, kterým lze Delan nahradit? Děkuji.
 • Vavřín černání listů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Sandra , Vloženo: 17.4. 2017 20:42, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, koupila jsem si tak před rokem bobkový list, měla jsem ho na okně v kuchyni. Všechno bylo v pořádku celý rok. Najednou mu začaly růst měkké velké listy a ty tvrdé začaly černat. Teď když vylézá malý tvrdý, tak začne černat ještě dřív než vyroste. Hledala jsem na internetu a neuspěla jsem. Je možné se choroby nějak zbavit nebo už to není možné ? Už nemá ani jeden zdravý lístek :( děkuji za odpověď, Sandra
 • Nedozrávání plodů rajčat

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jan Pavelka, Vloženo: 21.4. 2017 12:02, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Pěstuji červená rajčata ve skleníku. Některé plody u stopky nedozrají. V okolí stopky jsou žlutá až dorůžova. Po rozříznutí plodu je dužina v okolí stopky zelená. I když je rajče na povrchu červené, uvnitř je dužina v okolí stopky zelená. Toto se vyskytuje i u plodů přezrálých.
  Děkuji za odpověď.
 • Tlustice - listy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Hana Barvíková, Vloženo: 27.4. 2017 23:58, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám doma velkou tlustici. Přes zimu byla krásná. V únoru se jí začaly tenčit listy, jsou jako gumové a hodně tenké. Neopadávají. Nyní ji mám v lodžii a čekám, zda se spraví. Už jsem ji přesadila, kořeny jsou zdravé (asi), stříkala jsem mospilanem i fungicidem. Tlustice stále stejná. Poraďte čím to je? Hana
 • Meruňka neobrazila

  Počet hlasů: 0
  Autor: Vlastimil Kinter, Vloženo: 30.4. 2017 15:08, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Loni na podzim jsem zasadil meruňku - odrůda Lemeda. Letos zjara, přestože měla na korunce založeny listové pupeny, na ní vůbec neobrazila - pouze několik pupenů naznačilo snahu vypučet, ale ostatní zůstaly stát. Přitom stromek není suchý - na kmínku, který má výšku ke korunce 70 cm, odspodu raší lístky - dole nejsilnější, a pak postupně slabší. Ani větvičky v korunce nejsou úplně suché. Má smysl dát stromku šanci přežít s tím, že možná se udrží a příště buď obrazí v korunce, nebo půjde založit nová korunka na cca 40 cm vysokém kmínku? Vím, že nejjednodušší řešení je vysadit nový stromek, ale myslím, že na toto řešení je čas do podzimu Přitom na stejném stanovišti další současně vysazené meruňky obrazily a dokonce i (minimálně) vykvetly. Vlasta

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK