Diskuze - nejdiskutovanější témata

 • škůdci

  Počet hlasů: 0
  Autor: František , Vloženo: 21.5. 2016 07:13, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den postavil jsem nový skleník a každý druhý den se mi vyskytnou na dlaždici v uličce asi 10cm plochy šedý shluk něčeho asi 0.2mm je to velké a na hromádce se to pohybuje jako by se to vařilo..Zlikviduju to a postříkam postřikem na škudce a za dva dny je to tam znova už 5x.Ani v zahradním centru neví co to je.Mohu poslat i foto a video na Váš email.Nevím jak to zničit.Třásněnky to nejsou.Děkuji František K.
 • Lepivý javor

  Počet hlasů: 0
  Autor: Radim , Vloženo: 21.5. 2016 07:19, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,prosím Vás chtěl bych se zeptat.Mám na zahradě červený javor a začali na něm nějak lepit listy.Vypadá to,jako by byli polité sirupem.
  Nevíte prosím Vás čím by to mohlo byt,popřípadě čím ošetřit?
  Předem děkuji za odpověd
 • Jehličnan

  Počet hlasů: 0
  Autor: Libor Drahonovský, Vloženo: 24.5. 2016 20:43, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Vážená společnost
  Již druhým rokem se trápím s prosycháním jehličnanu od středu ke krajům. Stromku se dostává každoroční jarní hnojení včetně okyselení půdy. Rovněž jsem strom prohlížel a nejeví známky napadení. Bylo by mi líto o tak vzrostlý strom přijít a proto prosím o radu popřípadě kontakt na osobu znalou. Bohužel zde není možné vložit foto. Předem děkuji.
 • Jabloň-Honeycrisp

  Počet hlasů: 0
  Autor: Sebastian , Vloženo: 31.5. 2016 07:08, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Velmi dlouho již sháním tuto odrudu Jabloně ale bohužel bez úspěchu. Kdyby jste někdo věděl, kde bych ji mohl sehnat byl bych moc vděčný za tip.

  Děkuji Sebastian
 • myši

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lidka , Vloženo: 01.6. 2016 09:15, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na zahradě mi asi myši žerou kosatce těsně nad zemí a některé listy stahují do děr.Takto mi ničí i orlíčky které od spodu sežerou celé a zbytek rostliny zatáhnou do děr ,že koukají jen zbytka listů.Takhle mi na jaře sežraly i krokusy naštěstí po odkvětu,ale zato i s cibulkama.Už nevím jak na ně pastičky na jaře trochu pomohly,ale kosatcu je poměrně dost.Moc děkuji za rada Zahrádkářka z Liberce
 • Otázka pro pěstování

  Počet hlasů: 0
  Autor: Blanka , Vloženo: 11.6. 2016 17:56, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, chci se zeptat, lze pěstovat cypřiš vedle hrušní ? Děkuji
 • Pěstování hrušně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Blanka , Vloženo: 11.6. 2016 18:38, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, chci se zeptat, jestli se dají pěstovat jalovce poblíž hrušní ? Děkuji za odpověď
 • Postřik

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zdeněk , Vloženo: 15.6. 2016 17:09, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  prosím o radu. Letos na jaře jsem zakládal nový trávník. Na místě kde v loni bylo vyseto obilí a před dvěma lety ostropestřec. Nyní je celá plocha pokryta ostropestřecem.

  Prosím o radu jakým postřikem by se dala plocha postříkat. Plocha pozemku 4500m2

  Děkuji
 • Bříza bělokorá převislá

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavel , Vloženo: 22.6. 2016 16:15, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jaká je životnost stromu ? Co může být příčinou drobného olistění, prosychání a a změny zabatrvení lístů (tmavší zeleň)?
 • Opadávání / reznutí jehličí

  Počet hlasů: 0
  Autor: Luboš , Vloženo: 29.6. 2016 13:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek:

  Dobrý den, minulý rok nám napůl opadal jeden zakrslý smrček (nakonec přežil), teď nám během pár týdnů začínají reznout další. Začala i jedle.

  Vše jsem postříkal mospilanem (vypadlo to že jsou na stromcích mšice) ale vše pokračuje dál. Teď jsem vše "přihnojil" hořkou solí. Také mám připravený postřik Karate...

  Napadá Vás co by to mohlo být a hlavně jak stromky zachránit?

  Stanovištěm to nebude, některé 3až5 let krásně rostli :(

  Díky. Luboš

  fotky jsou zde : http://www.zahrada.cz/forum/jehlicnany-a-konifery/opadavani-reznuti-jehlici-365960/?kotva=opadavani-reznuti-jehlici-365967
 • co je toto za keřík ?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 04.7. 2016 13:18, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den , neznáte prosím tento keřík ?Mám ho asi 5 let , má kompaktní tvar , zvláštní tmavězelenošedou barvu listů , nekvete , roste pomalu...nic víc o něm nevím.... :-(
  Děkuji.
 • Katalpa-vadnou listy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Olga Smíšková, Vloženo: 07.7. 2016 11:48, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, na slunném místě zahrady máme zasazenou katalpu starou 4 roky - a teď jí od vrchní části koruny začaly vadnout listy. Nejsou skvrnité, nejsou na nich vidět žádní škůdci (mšice apod.) Prosím o radu, jak vadnutí zabránit.
  Děkuji.
 • Rebarbora v Červenci

  Počet hlasů: 0
  Autor: Barbora Srpová, Vloženo: 07.7. 2016 19:44, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den sklidila jsem ted na začátku července rebarboru a zavařila ji ale všude čtu že sklizet je nejlepší do konce června.Mohu se zeptat teda jaké hrozí nebezpečí když to cca o měsíc přetáhnu? A jestli hrozí nebezpečí otravy i po tepelné upravě?
 • Kopr

  Počet hlasů: 0
  Autor: kata Hornova, Vloženo: 09.8. 2016 09:32, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Kopr se mi vysemenil v korenaci a po dozrani maji semena chut kminu.
  Byl to opravdu kopr??
 • Smutnice na pažitce

  Počet hlasů: 0
  Autor: Vanda Braunerová, Vloženo: 25.8. 2016 09:16, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, je možné hnojivo (konkrétně Hnojivo tekuté pokojové; pro kvetoucí i nekvetoucí rostliny od Agro) použít na pažitku a ostatní bylinky nebo se pak pažitka již nedá jíst? Děkuji
 • Nekvete hortenzie v květináči

  Počet hlasů: 0
  Autor: Libuše Šramková, Vloženo: 29.8. 2016 12:51, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Přezimovaly jsme hortenzii v květináči přes zimu ve sklepě. Pak jsme ji daly ven, zalévaly hnojily, listy krásně zelené, nežloutne. Ale bohužel nám nevykvetla, nevíme proč? Dcera ale říkala, že ji sestřihla není to tím? Jak ještě ji podpořit aby nakvetla?
 • podzimní hnojení

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavla Riedlová, Vloženo: 09.9. 2016 16:24, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mohu hnojit azalky a levandule hnojivem Kristalon podzim??
 • Řez švestek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zdeněk Zimmermann, Vloženo: 09.9. 2016 16:25, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme vysazeno 10 švestek již 8 rokem. Jsou strašně vysoké a husté. Mohu je nyní radikálně zkrátit a prořezat?
 • Mahon

  Počet hlasů: 0
  Autor: Olga Poživilová, Vloženo: 12.9. 2016 12:11, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Džem z plodů mahonu - recept
 • Preventivní postřik proti zavíječi zimostrázovému ?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jan Kusak, Vloženo: 12.9. 2016 15:01, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hezký den , jsem poblíž oblasti výskytu tohoto škůdce. Má nějaký smysl preventivní postŕik buxusů prostředkem Karate? V nejbližší době asi tří dnů není očekávané deštivé počasí .
  Děkuji za každou radu a příspěvek.

  S pozdravem
  Honza • Škůdci v bramborách

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marie Hospodářská, Vloženo: 15.9. 2016 16:14, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme silně napadené hlízy brambor. Jsou v nich otvory a nebo celá místa jsou proděravělá. Našli jsme v nich červy podobné stonožkám, jsou šedí, s tykadly, velcí asi 2 cm, a hodně pohybliví. Nevíme, co proti tomu podniknout a jestli vůbec na stejný pozemek můžem sázet /jiné/ brambory = zůstává škůdce v půdě? Prosím o radu.
 • Rakytník

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavla Riedlová, Vloženo: 15.9. 2016 17:51, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mám 3 rokem zasazený Rakytník (prý samce i samici, ale zakoupeno v zahradnictví) a stále mi neplodí. Kde by mohl být problém nebo zdali já mohu sama poznat rozdíl mezi samcem a samici, ať nečekám zbytečně na další rok? Děkuji Riedlová
 • Hortensie nekvete

  Počet hlasů: 0
  Autor: Libuše ŠramkováM, Vloženo: 16.9. 2016 15:20, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den. Přes zimu jsme uskladnily hortensii v květináči do chladna a nechaly být. S příchodem jara jsme ji daly ven ostříhaly a přesadily. Mám ji na balkoně celé léto listy nádherně zelené, ani nežloutne, ALE nevykvetla. denně zkoumám zda přece jen a nic. když ji budeme zazimo,vávat, mám ji opět sestřihnout, co s tím, že nekvete?? Ustřihla jsem nějaké výhonky a dala 2 do vody, na zakořenění a 2 do květníku omočené ve stimulu, přikryla igelitem. Čekám, zda něco zakoření. Již jsem to takhle jednou dělala a nic.poraďte mi prosím hezký den.
 • Padání jablek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michal Malý, Vloženo: 20.9. 2016 07:43, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Letos mám všechna jablka nahnilá a opadávají. Jsou v nich červy. V loni jsem je měl krásné za stejných podmínek. Mám resistentní jabloně a nestříkám , pouze na jaře proti přezimujícím škůdcům. Michal
 • Odkvetlé poupata co s tím??

  Počet hlasů: 0
  Autor: Libuše Šramková, Vloženo: 26.9. 2016 09:58, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na podzim 2015 jsem vzrostlý oleandr sestřihla velmi krátce celý. Na jaře 2016 jsme daly ven a dlouho nekvetl, ale dohnal to a letos snad ze všech těch roků měl obrovskou násadu květů, vykvetl no nádhera, Pomalu odkvétá, i když má ještě spoustu nasazených poupat, ale přesto pomalu ty poupátka odpadávají, asi již pomalu se to končí. Toť ale mám otázku, co s odkvetlými poupaty a květenstvím, mám je odstřihnout a zazimovat, a kdy? Když poupata odstřihnu nakvete příštím rokem? Již jednou jsem takhle odstřihla a bylo málo květů.. Tak odstřihnout nebo nechat. Děkuji. hezký den.