Diskuze - nejdiskutovanější témata

 • podzimní hnojení

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavla Riedlová, Vloženo: 09.9. 2016 16:24, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mohu hnojit azalky a levandule hnojivem Kristalon podzim??
 • Řez švestek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zdeněk Zimmermann, Vloženo: 09.9. 2016 16:25, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme vysazeno 10 švestek již 8 rokem. Jsou strašně vysoké a husté. Mohu je nyní radikálně zkrátit a prořezat?
 • Mahon

  Počet hlasů: 0
  Autor: Olga Poživilová, Vloženo: 12.9. 2016 12:11, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Džem z plodů mahonu - recept
 • Preventivní postřik proti zavíječi zimostrázovému ?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jan Kusak, Vloženo: 12.9. 2016 15:01, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hezký den , jsem poblíž oblasti výskytu tohoto škůdce. Má nějaký smysl preventivní postŕik buxusů prostředkem Karate? V nejbližší době asi tří dnů není očekávané deštivé počasí .
  Děkuji za každou radu a příspěvek.

  S pozdravem
  Honza • Škůdci v bramborách

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marie Hospodářská, Vloženo: 15.9. 2016 16:14, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme silně napadené hlízy brambor. Jsou v nich otvory a nebo celá místa jsou proděravělá. Našli jsme v nich červy podobné stonožkám, jsou šedí, s tykadly, velcí asi 2 cm, a hodně pohybliví. Nevíme, co proti tomu podniknout a jestli vůbec na stejný pozemek můžem sázet /jiné/ brambory = zůstává škůdce v půdě? Prosím o radu.
 • Rakytník

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavla Riedlová, Vloženo: 15.9. 2016 17:51, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mám 3 rokem zasazený Rakytník (prý samce i samici, ale zakoupeno v zahradnictví) a stále mi neplodí. Kde by mohl být problém nebo zdali já mohu sama poznat rozdíl mezi samcem a samici, ať nečekám zbytečně na další rok? Děkuji Riedlová
 • Hortensie nekvete

  Počet hlasů: 0
  Autor: Libuše ŠramkováM, Vloženo: 16.9. 2016 15:20, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den. Přes zimu jsme uskladnily hortensii v květináči do chladna a nechaly být. S příchodem jara jsme ji daly ven ostříhaly a přesadily. Mám ji na balkoně celé léto listy nádherně zelené, ani nežloutne, ALE nevykvetla. denně zkoumám zda přece jen a nic. když ji budeme zazimo,vávat, mám ji opět sestřihnout, co s tím, že nekvete?? Ustřihla jsem nějaké výhonky a dala 2 do vody, na zakořenění a 2 do květníku omočené ve stimulu, přikryla igelitem. Čekám, zda něco zakoření. Již jsem to takhle jednou dělala a nic.poraďte mi prosím hezký den.
 • Padání jablek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michal Malý, Vloženo: 20.9. 2016 07:43, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Letos mám všechna jablka nahnilá a opadávají. Jsou v nich červy. V loni jsem je měl krásné za stejných podmínek. Mám resistentní jabloně a nestříkám , pouze na jaře proti přezimujícím škůdcům. Michal
 • Odkvetlé poupata co s tím??

  Počet hlasů: 0
  Autor: Libuše Šramková, Vloženo: 26.9. 2016 09:58, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na podzim 2015 jsem vzrostlý oleandr sestřihla velmi krátce celý. Na jaře 2016 jsme daly ven a dlouho nekvetl, ale dohnal to a letos snad ze všech těch roků měl obrovskou násadu květů, vykvetl no nádhera, Pomalu odkvétá, i když má ještě spoustu nasazených poupat, ale přesto pomalu ty poupátka odpadávají, asi již pomalu se to končí. Toť ale mám otázku, co s odkvetlými poupaty a květenstvím, mám je odstřihnout a zazimovat, a kdy? Když poupata odstřihnu nakvete příštím rokem? Již jednou jsem takhle odstřihla a bylo málo květů.. Tak odstřihnout nebo nechat. Děkuji. hezký den.
 • Příprava cuketa

  Počet hlasů: 0
  Autor: Eva Marečková, Vloženo: 28.9. 2016 14:34, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Cuketu připravuji i se semeny/jádry. Bohužel nikde nemohu najít, zda jejich konzumace není zdraví škodlivá. Říkám si, že okurky na salát také jíme se semeny.
  A co sušit semena cukety? Usušená, upražená,... Opět otázka, zda neškodí?
 • Bříza a líska v květináči

  Počet hlasů: 0
  Autor: iva , Vloženo: 06.10. 2016 22:52, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Chci za zahradě zasadit lísku a břízu, zatím jsou v květináčích o průměru cca 40 cm, výška stromků asi 1m.Mám je teď na podzim zasadit?Pokud ne, v jakých podmínkách je mám nechat v kontejnerech přes zimu?Děkuji
 • Příprava terénu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jakub Roman, Vloženo: 11.10. 2016 14:10, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  prosím o radu ohledně přípravy zeminy pro založení nového trávníku. V současné době je zahrada zarostla trávou a různým plevelem, neudržovaná. Můj záměr je veškeré rostliny vyhubit pozemek zorat, následně srovnat a zasít novou trávu.
  Můj dotaz zní: jak vše načasovat a jaké zvolit časové rozestupy. Je lepší rostliny vyhubit a zorat ještě letos a na jaře srovnat a zasít? Nebo vše provést a z jara? Popř. byste volili jiný postup?

  Děkuji za odpověď

  Jakub
 • Zasychání japonské vrby a vrby jívy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tomáš , Vloženo: 12.10. 2016 10:47, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den,chtel bych Vás požádat o radu. Asi 14 dni mám zasazenou japonskou vrbu a vrbu jivu a obě mi začali usychat. Zalivku mají každý den. Čím by to mohlo být že usychaji? Dekuji za rady.
 • Pěstování nádherné pampové trávy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Petra Králová, Vloženo: 17.10. 2016 23:53, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den máte někdo zkušennosti s pěstováním této nádherné traviny kterou jsem nalezla zde? http://webus.cz/dum-a-zahrada?hk=974&k=1150
 • Hnůj kontra vápno

  Počet hlasů: 0
  Autor: Alena , Vloženo: 19.10. 2016 21:12, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Lze hnojit záhon na podzim vápnem (výskyt mechu ) a na jaře zapravit hnůj?
 • Housenky na angreštu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marie Kottasová, Vloženo: 24.10. 2016 14:28, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den.
  Mám takový neobvyklý dotaz. Mám na zahradě už několik let angrešt a rybíz. Nikdy jsem na nich neměla housenky, až letos. Za naší zahradou obec vysázela několik tzv. Motýlových keřů. Každý den jsme měli zahradu i fasádu domu plnou motýlů. Je možné, že ty housenky s tím souvisí?
  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
 • Řez ořešáku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michal , Vloženo: 28.10. 2016 11:08, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, dostal jsem radu provést řez ořešáku po sklizni, uřízl jsem tedy nyní cca 3 větve průměr 2 cm a jednu, která překážela průměr kolem 10 cm. Po té jsem se dočetl, že je nejlépe provádět řez na jaře. Uškodil jsem stromu moc? Dá se tato chyba nějak zmírnit? Děkuji.
 • Semena špagetové dýně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Káťa , Vloženo: 31.10. 2016 14:32, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zdravíčko, mám doma vyloupané semena ze špagetové dýně, dají se jíst stejně jako semena dýně hokkaido? A dají se jíst i jen vyloupnuté syrové? Díky za odpověď.
 • Catalpa (Katalpa)

  Počet hlasů: 0
  Autor: Henrieta Orišková, Vloženo: 01.11. 2016 15:33, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý deň prajem, začiatkom leta sme vysadili do záhrady mladý stromček catalpy, doteraz sa jej darilo. Par dni dozadu sme si všimli, že jej listy začali blednúť, až zožltli, zhnedli a postupne opadávajú. Listy nie sú lepkavé a nevideli sme na nej žiadnych škodcov. Strom je vysadený v pôde, zakrytý netkanou textíliou a na textílii je ešte makadám v hrúbke cca. 20 cm. Prosím vedeli by ste nám poradi čo sa dá ešte urobiť pre jej záchranu? Za odpoved vám vopred ďakujem
 • Oleandr - poupata

  Počet hlasů: 0
  Autor: Květa Šourová, Vloženo: 06.11. 2016 23:54, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat proč oleandr, nasadil krásná poupata, ale jen pár vykvetlo.
 • Kdy řezat ořešák

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tereza Holá, Vloženo: 25.11. 2016 12:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den
  ,vím,že je možné řezat ořešák i v zimě.Zajímá mě,zda mohu odstranit 2kmínkyz,, trojáku,"už teď,nebo raději počkat na jaro..jedná se o 20cm v průměru.Zatím není mráz,riskla bych to..ale dám na radu odborníka...Děkuji,T.Holá
 • Česnek - výsadba po okurkách a zelenině

  Počet hlasů: 0
  Autor: Kateřina , Vloženo: 06.12. 2016 13:53, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  zajímalo by mě, proč je vhodné vysazovat česnek po okurkách a košťálové zelenině.

  Díky :)
 • Škůdce na listech dubu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Eliška , Vloženo: 06.12. 2016 16:56, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  na listech stromu (interiérový dub?) se objevili bílé "čárky". Prosím poradíte mi co je to škůdce a jaký postřik zvolit?

  Děkuji
 • Moli v paneláku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marie , Vloženo: 28.1. 2017 12:34, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, bydlíme v paneláku a po bytě nám lítají moli. Potraviny, sypké suroviny a oblečení máme pečlivě uskladněné v dózách a igelitových vacích. Přesto jsme vše důkladně prohlédli, ale nikde žádné larvy ani housenky ani dírky a pavučinky nebyly. I tak jsme všude nastrkali přípravky proti molům. Ale dospělce jsme nalézali pořád. Sousedka říkala, že se to šíří šachtou. Prosím poraďte, jak se toho zbavit.
 • Barevný česnek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Luděk Solař, Vloženo: 18.2. 2017 11:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, pěstuji česnek neznámé odrůdy již několik let a letos poprvé po loupání nacházím některé stroužky zabarvené částečně do fialova. Některé více, některé méně. Povrch stroužku ve fialovém místě má stejnou strukturu jako v místě nezabarveném. Nevíte v čem je problém, pokud to tedy problém je ? Děkuji za odpověď.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK