Diskuze - nejdiskutovanější témata

 • Zasychání poupat narcisů

  Počet hlasů: 0
  Autor: ludmila , Vloženo: 02.5. 2017 20:06, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Proč mi na jaře nevykvetou narcisy? Vyženou stvoly s poupaty a následně téměř všechna zaschnou a nevykvetou. Dělá to puze jeden druh, ale bohužel nevím, jaká je to odrůda. Cibule se zdají v pořádku, žádná plíseň, hniloba ani škůdce. Ludmila.
 • Kvalitní zahradní technika

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ivo , Vloženo: 08.5. 2017 08:55, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Ahoj všem. Jsem na poli zahradničení novic a rád bych věděl, kterou značku zahradní techniky obecně upřednostňujete a proč. Myslíte, že třeba u https://www.obi.cz/zahrada-a-volny-cas/zahradni-technika/c/862 nebo http://www.gardentech.cz/shop/dum-a-zahrada/ bych mohl najít něco fakt kvalitní? Mám tam slevy přes kámoše. Ale rád bych takové, co mi vydrží dlouhodobě a nebudu se s tím muset párat každou chvíli s opravami. Na ceně až tak nezáleží. Díky za všechny tipy už teď! Ahoj
 • Maliník - květopas

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zdeněk Jílek, Vloženo: 12.5. 2017 15:16, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jak ošetřit maliník proti květopasu nebo to může být i něco jiného? Zasychají pupeny květů.
 • Moniliová spála meruněk.

  Počet hlasů: 0
  Autor: marek jasinski, Vloženo: 14.5. 2017 18:36, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám na meruňce moniliovou spálu. Napadlo to 2 ze 4 kosterních větví. Strom je starý cca 3-4 roky. Když je odstraním, tak jde půl stromu do háje. Stříkám každý rok, i letos. Dotaz zní: zkrátit a nechat nebo zrušit celý strom? Je šance, že by silná větev obrašila za rok nebo je už definitivně mrtvá?
 • Zaštipování melounu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lucie , Vloženo: 18.5. 2017 15:48, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  letos poprvé pěstuji cukrové melouny, jedna z rostlin je už poměrně velká cca 65cm. Bohužel jsem si o pěstování nic moc nezjišťovala, ale když se mi začaly dělat první květy, tak jsem začala hledat a nevím kde přesně mám meloun zaštipovat. A jestli vůbec, když už je takhle velký a má květy. Bylo by možné prosím přiložit obrázek s vyznačením kde přesně? Děkuji.
 • Nežádoucí podrůstání trubače

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jarka , Vloženo: 19.5. 2017 10:53, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Děkuji za odpověď ohledně trubače a nežádoucích výhonků. Ale jak zabránit a omezit podrůstání trubače téměř všude? Mezi dlažbou, kterou jeho kořeny nadzvedávají, v trávníku,.. prostě všude tam, kde jej nechceme? Děkuji za odpověď.
 • Buxus - likvidace housenek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jaroslava Hořejšová, Vloženo: 22.5. 2017 12:15, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jak zlikvidovat housenky na buxusech???
 • Ztráta barvy květů Celosie (Nevadlec)

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ivana Kubrová, Vloženo: 26.5. 2017 20:23, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, již u třetí květiny Celosie, purpuroveho odstinu se barva květů mění na světlou. Neporadí mi prosím někdo z jakého důvodu? Děkuji Kubrová
 • Malé zelené housenky na maliníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Olga , Vloženo: 26.5. 2017 20:36, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hezký den. Dneska jsem si všimla, že listy maliníku mají dírky. Když jsem je prohlédla, našla jsem malinkaté zelené housenky (cca 8x1 mm). Hledám na netu a nemůžu nic najít. Co s tím? Děkuji za radu.S pozdravem, Olina
 • Buxusy-zavíječ

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lenka Vorlíčková, Vloženo: 29.5. 2017 11:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, živý plot z buxusu mi zcela zlikvidoval zavíječ zimostrázový. Chtěla bych se zeptat, jestli můžeme hned po odstranění napadených keřů buxusu do půdy zasadit nové keře jiného druhu, např. brslen nebo musíme půdu předtím nějak ošetřit? Děkuji.
 • Rajčata

  Počet hlasů: 0
  Autor: Hana Štěpánková, Vloženo: 01.6. 2017 22:35, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím, mají se odstraňovat spodní listy u rajčat, které máme na záhonu? Radí nám to někteří zahrádkáři-mazáci..
 • Jabloň nekvete

  Počet hlasů: 0
  Autor: Alena Bernatíková, Vloženo: 04.6. 2017 11:59, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: V r.2011 jsme zasadili sloupc.jabloň. V r.2014 měla 5 jablíček a od té doby ani nekvete.
 • Plíseň hladkolisté petržele

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jarmila Herdová, Vloženo: 04.6. 2017 12:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hladkolistou petržel již dlouhá léta bez jakéhokoliv problému pěstuji v truhlíku na balkóně. Druhým rokem se ale na listech začaly objevovat nepravidelné světlé skvrny, jakoby vybledlá místa, struktura povrchu listu je nezměněná. V minulém roce jsem se ptala pěstitele zeleniny, zda neví, o co se jedná. Řekl mi, že to je plíseň, bojím se proto nať v kuchyni používat. Vzhledem k tomu, že byl konec sezóny, vyřešila jsem to vyhozením rostliny a v letošním roce jsem zasela novou. A je to tu zase. Byliny pěstuji ve speciálním substrátu určeném na pěstování bylin, nevím tedy, v čem je problém. Dá se skvrnitosti něčím předejít nebo zabránit?
 • Bluma - napadené plody

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ladislava Špačková, Vloženo: 04.6. 2017 12:07, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, v naší zahradě i v celém okolí se na stromech místo krásných vzhledných plodů tvoří podivně tvarované protáhlé útvary (jako lusky), které jsou ploché a duté. Nikdy jsme se s něčím takovým nesetkali - co to může být za vadu? (Barva plodů je žlutozelená, s hnědými skvrnami.)
  Děkuji za odpověď! L.Špačková
 • Ztráta barvy šeříku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Eva V. , Vloženo: 04.6. 2017 12:45, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Starý šeřík, roubovaný strom, věk asi 50 let, tmavě vínové květy, letos vykvetl světlý růžovofialový. Jak zasáhnout k návratu původní barvy?
 • Jedle plstnatoplodá-compacta

  Počet hlasů: 0
  Autor: Vláďa , Vloženo: 07.6. 2017 14:06, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, letos u této jedle asi zmrzl terminál. Chci se zeptat, zda v příštím roce vyrazí? Když ne, nechá se nějak zachránit? Je stará 4 roky a vysoká 60cm. Děkuji.
 • Škumpa ocetná

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ivana Mrkvičková, Vloženo: 12.6. 2017 16:07, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím, poraďte mi, jak se zbavit škumpy a jejích výmladků. Původní škumpu jsem vyrvala ze země, na tom místě jsem založila oheň a přesto mám zahradu plnou odnožiček. Trhám je, sekám a pořád lezou nové a nové, dokonce prorazily podlahu ve stodole a rostou i tam. Co mám dělat? Děkuji za pomoc. Ivana Mrkvičková
 • Okurky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Helena Malá, Vloženo: 13.6. 2017 18:11, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mám okurky s dvoubarevnými listy, takové jako panašované. Co jim chybí? Jsou zelené a v tom světle zelené skvrny.
 • Proč jabloň nerodí

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zuzana Mazáčová, Vloženo: 26.6. 2017 11:45, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu. Dostali jsme jako svatební dar asi 80cm vysokou jabloň malus croquella. Je zasazená v půdě už necelé dva roky, minulý rok kvetla a letos něco málo také, ale jablíčka nemá. Našla jsem si, že by měla být samosprašná, takže problém snad není v tom, že by neměla opylovače, ale ráda bych věděla, kde by mohla být chyba. Popřípadě jestli na ni příliš nespěchám, že má na rození ještě čas. Mockrát děkuji za radu :)
 • Sklovité brambory

  Počet hlasů: 0
  Autor: František Mahdal, Vloženo: 26.6. 2017 11:48, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám dotaz - co ovlivní kvalitu uskladněných brambor? U odrůdy Adéla se letos objevilo větší množství hlíz, které byly tvrdé, málo klíčily oproti jiným odrůdám, které byly skladovány za stejných podmínek, a po uvaření neměly dobrou chuť a brzy černaly. Mohlo být příčinou i pokosení nati a předčasná sklizeň. Děkuji.
 • Vadí olivovníkům průvan nebo otřesy?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Martina , Vloženo: 26.6. 2017 11:58, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hezký den, koupila jsem vzrostlý stromek olivovníku a dala ho na bar na severní straně. Bar je lehce vratký a při krájení se třese. Je možné, že to bude stromku vadit? A ještě mě zajímá, zda rostlině vadí průvan při větrání. Děkuji za rady a informace. Chci, aby měl stromek co nejlepší podmínky. Martina
 • Vadí citrusovníku průvan nebo otřesy?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Martina , Vloženo: 26.6. 2017 12:07, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hezký den, máme doma již přes půl roku citrusovník. Dlouho se mu dařilo dobře, ale nekvetl. Nyní sice začal kvést, ale ve velkém množství ztrácí listy (až 80procent). Čím to může být? Může za to například častější větrání a průvan? Nebo mu mohou vadit lehké otřesy? (Stůl se lehce třese při práci na něm). Jak pomoct citrusovníku se zregenerovat? Děkuji Vám za rady a informace. Květinu mám ráda a nerada bych o ni přišla. M.
 • Levandule

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana , Vloženo: 29.6. 2017 16:44, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den. Mam na balkone v nadobe levanduli a nekvete. Ma kvety, ale svesene a nevykvetaji. Dekuji.
 • Vrba jíva pendula - rezavé listy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Kateřina , Vloženo: 03.7. 2017 15:25, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, koupili jsme si převislou vrbu jívu a po půl roce od výsadby se na spodní straně listů a na větvičkách začaly objevovat rezavé fleky. Některé listy jsou také okousané. Strom jsme již několikrát ošetřili přípravkem proti savému a žravému hmyzu, ale vůbec to nepomohlo... Poraďte, prosím, o jaký typ škůdců by se mohlo jednat a jak se proti nim bránit?
  Děkuji za odpověď, Kateřina
 • Rajčata Šejk

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anna Flemrová, Vloženo: 07.7. 2017 12:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Rajčata Šejk - kečupová, polorozkladitá, mám vyštipovat listy. Děkuji AF

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK