Diskuze - nejdiskutovanější témata

 • Malý česnek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Petr Sucharda, Vloženo: 07.7. 2017 12:24, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den. Chci se zeptat. Na podzim jsem zasadil česnek, namořeno v sulce, půda perfektně připravená. Dřív byla jen louka několik let. Česnek na jaře krásně vylezl, ale už od začátku mu začaly žloutnout listy. Tak jsem střikal močovinu, na dusík. Ale nějak to pořád žloutlo. A momentálně před sklizní, mam listy skoro suché a paličky jsou malé. Tak poloviční než mají být. Asi 3 uschly úplně, tak jsem je vytáhl a byly u kořenů plesnivé. Měl jsem sadbu 3 druhů a všechny dopadly stejně. Kde může být chyba, abych věděl pro příští rok. Moc děkuji za rady.
 • Hniloba rajčat

  Počet hlasů: 0
  Autor: pavel chovanec, Vloženo: 10.7. 2017 11:05, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, na spodní straně rajčat se utvoří flek, jakoby hnilobný, který se rozšiřuje. Ne na všech. Rostlina je zdravá a dobře rostoucí. Prý je to nedostatek vláhy v určité fázi růstu. Mohlo by to být ještě něco dalšího? Nevhodná půda, nedostatek prvku? Děkuji.
 • Stříbrný smrk- usychají nové výhonky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lenka Fikrlová, Vloženo: 10.7. 2017 13:09, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  prosím o radu ohledně stříbrného smrku, je starý asi 25 let a teď mu začaly usychat ty nové světlezelené mladé výhonky a na některých místech to postoupilo i na další větvičky, že opadala celá špička větve. Hlavně ze severní strany.
  Asi 3 metry vedle roste jiný stříbrný smrk a ten je v pořádku. Neumím to dost dobře popsat, mám to vyfocené - bylo by možné ev. poslat fotky třeba mailem? Předem moc děkuji za váš čas a radu,
  s pozdravem L. Fikrlová
 • Magnolie

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana , Vloženo: 10.7. 2017 21:49, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  prosím, v jaké vzdálenosti od zídky může být velká odrůda magnolie?

  Děkuji, Petra
 • Padlí na katalpě

  Počet hlasů: 0
  Autor: Dana Hrazdírová, Vloženo: 14.7. 2017 20:35, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  mám na zahradě katalpu, která má již druhým rokem, bílé skvrny na listech, které postupně opadávají.
  Z Vašich odpovědí na dotazy jsem pochopila, že se zřejmě jedná o padlí.
  Bohužel, nikde jsem se nedočetla, jak mám strom ošetřit.
  Prosím o radu, čím a jak ošetřit strom, aby se padlí "vyléčilo".
  Děkuji Vám.
 • Hakuro Nishiki divné lemování listů - kroucení

  Počet hlasů: 0
  Autor: Alena Fíková, Vloženo: 18.7. 2017 13:17, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, moc prosím o radu. Na jaře jsme zasadili japonskou vrbu Hakuro Nishiki. Poslední dobou sleduji, že se rozšiřuje podivné kroucení listů, jakoby se rolovaly ze stran ke středu (zvýrazňuje to okraje listů). Můžete mi prosím poradit, jak vrbu vyléčit? Nerada bych o ni přišla. Děkuji mnohokrát. Alena
 • Pachuť zeleniny

  Počet hlasů: 0
  Autor: David , Vloženo: 21.7. 2017 22:51, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den. Pěstuji papriky ve fóliovníku a na rostlinách není vidět žádná choroba, ale chuť plodů má jakousi pachuť plísně. Stejná pachuť byla i na kedlubnách. Nevíte čím by to mohlo být? Na záhonu také není viditelná plíseň. Hnojím a přihnojuji pouze přírodně...
 • Broučci na stole

  Počet hlasů: 0
  Autor: Martin , Vloženo: 26.7. 2017 21:08, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, potýkáme se s malými světle hnědými broučky, kteří nám stále lezou po stole. Nevíme co s tím, pokaždé se objeví znovu. Stůl se nachází pod venkovní pergolou. Děkuji za rady.
 • maliník

  Počet hlasů: 0
  Autor: Hanka , Vloženo: 27.7. 2017 13:33, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Maliník kvetl, plody se utvořily, ale i když zčervenají (někdy nepravidelně) jsou tvrdé, kyselé, velmi špatně oddělitelné, jakoby vůbec nezralé. Mám sazenice i nové pruty zlikvidovat? Co je to za nemoc?
 • Jehličnany u studny

  Počet hlasů: 0
  Autor: ružena blažkova, Vloženo: 27.7. 2017 20:58, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, chci se zeptat, když mám na pozemku kamennou studnu, hlubokou asi pět šest metrů, mohu ve vzdálenosti pěti šesti metrů nasázet smrčky jako hranici pozemku, nenaruší to rokama strukturu studny? Děkuji za odpověď.
 • Padání květů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Iva , Vloženo: 01.8. 2017 19:47, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, na zahradě mi u dýně hokaido odkvetou květy a upadávají bez toho, aby byl plod. Kromě dýně se to děje i u cuket a okurek. Nevíte čím to může být? Děkuji moc, Iva
 • Kmín - pěstování

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marie , Vloženo: 01.8. 2017 19:54, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Kmín je dvouletka. Kdy v prvém roce zasít? Druhý rok vykvete a plodí?
 • Hortenzie v nádobě

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavla Petrovičová, Vloženo: 05.8. 2017 18:46, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, pěstuji hortenzii v nádobě a osychají jí konce listů a hnědnou květy. Děkuji za odpověď.
 • Napadení listů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Luboš Šimko, Vloženo: 11.8. 2017 12:51, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zdravím, týden jsem byl pryč a napadlo/postihlo to většinu kytek na balkóně - nějaký typ? http://imgur.com/a/exlOB
 • Rakytník

  Počet hlasů: 0
  Autor: Věra Arvensisová, Vloženo: 11.8. 2017 13:07, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mám na zahradě rakytník - 1 samici a 1 samce, odrůdu bohužel neznám, ale již 3.rokem krásně roste a kvete. Chceme si pořídit další sazenice. Můžeme kombinovat odrůdy a pořídit si jen nové samice nebo musí být samec stejné odrůdy jako samice? Děkuji za odpověď.
 • přesazení bobkovišně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Viera , Vloženo: 14.8. 2017 12:04, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu, kdy a jak přesadit bobkovišeň, která vyrostla na nevhodném místě zřejmě z exkrementů náletu ptáků (na zahradě máme vzrostlý živý plot bobkovišní) a máme zájem ji využít na jiném místě. Velmi rychle vyrostla do výše cca 70 cm v rohu u zdi a větší kořenový bal by byl těžko přístupný, aniž by se poničil. V její bezprostřední blízkosti vyrůstají ještě dvě malé. Děkuji za odpověď.
 • Proč padají jablka a švestky?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tatiana Hornát, Vloženo: 21.8. 2017 16:43, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme hodně plodů na jabloních a švestkách. Ale každý rok nám zbývá jen pár, protože většina spadne nebo shnije. Plody začinají hnít už na stromě. Proč se to stává? Co mám s tím dělat? Mohou to ovlivnit tuje, které rostou vedle? Děkuji.
 • Smrk stříbrný

  Počet hlasů: 0
  Autor: Markéta , Vloženo: 21.8. 2017 17:27, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mám na zahradě stříbrný smrk, který začal reznout od středu ven, přičemž mě připadá, jakoby jej něco vyžíralo zevnitř - na zemi u kmene je dřevěný prášek a když u stromu stojím, slyším jakoby "chroupání".  Můžete mi, prosím, poradit, o co se jedná? Děkuji, Markéta.
 • Ibišek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jiří Tomek, Vloženo: 23.8. 2017 09:31, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Ibišek okrasný - Hibiscus mutabilis, ptám se ohledně mrazu, mohu ho vysadit na zahradě nebo ho mít doma v květináči?
 • Sklizeň šalvěje

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ivana Hurtová, Vloženo: 25.8. 2017 15:17, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Až teď jsem zjistila, že čas sklizně šalvěje je už pryč. Má smysl ho sušit i později, srpen, září? Je účinný čerstvý i v tuto dobu? Děkuji.
 • Monoliová spála

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jan , Vloženo: 26.8. 2017 12:56, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dá se vyléčit postřikem a vystříháním postižených větví? Jak hluboko je vystříhat? Kdy to vystříhat? Zahradník nám tvrdí, že jedině strom vykopat a 2 roky tam meruňku nesadit.
 • Komule Davidova

  Počet hlasů: 0
  Autor: Miloslava Stránská, Vloženo: 29.8. 2017 23:35, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla bych si pořídit Komuli Davidovu, nemám ale bohužel zahradu, nýbrž balkon. Chtěla bych se tedy prosím zeptat, zda jsou nějaké zakrslé odrůdy Komule, které jsou vhodné do nádob. A jestli se rostliny v nádobě umisťují přes zimu dovnitř nebo stačí jen květináče zateplit. Předem děkuji za odpověď. Miloslava S.
 • Svinování listů na růžích

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 03.6. 2013 22:09, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na některých keřích růží se mi začaly podélně svinovat listy do úzkých ruliček. Co s tím?
 • Co s kvetoucí rebarborou?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 10.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Každý rok mi na jaře vykvete rebarbora. Prý tím končí její plodnost. Je možné kvetení předejít? Nedělám chybu, že ji moc hnojím? Lucie
 • Skvrny na listech jahodníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 04.6. 2013 21:02, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na listech jahodníku, který je na stejném místě třetím rokem, se objevily skvrny s bělavým středem. Mám pocit, že skvrn stále přibývá. Budu rád, když mi poradíte. Bojím se v době blížící se sklizně používat nějaké nevhodné postřiky. Milan

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK