Diskuze - nejdiskutovanější témata

 • Opadávání / reznutí jehličí

  Počet hlasů: 0
  Autor: Luboš , Vloženo: 29.6. 2016 13:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek:

  Dobrý den, minulý rok nám napůl opadal jeden zakrslý smrček (nakonec přežil), teď nám během pár týdnů začínají reznout další. Začala i jedle.

  Vše jsem postříkal mospilanem (vypadlo to že jsou na stromcích mšice) ale vše pokračuje dál. Teď jsem vše "přihnojil" hořkou solí. Také mám připravený postřik Karate...

  Napadá Vás co by to mohlo být a hlavně jak stromky zachránit?

  Stanovištěm to nebude, některé 3až5 let krásně rostli :(

  Díky. Luboš

  fotky jsou zde : http://www.zahrada.cz/forum/jehlicnany-a-konifery/opadavani-reznuti-jehlici-365960/?kotva=opadavani-reznuti-jehlici-365967
 • co je toto za keřík ?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 04.7. 2016 13:18, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den , neznáte prosím tento keřík ?Mám ho asi 5 let , má kompaktní tvar , zvláštní tmavězelenošedou barvu listů , nekvete , roste pomalu...nic víc o něm nevím.... :-(
  Děkuji.
 • Katalpa-vadnou listy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Olga Smíšková, Vloženo: 07.7. 2016 11:48, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, na slunném místě zahrady máme zasazenou katalpu starou 4 roky - a teď jí od vrchní části koruny začaly vadnout listy. Nejsou skvrnité, nejsou na nich vidět žádní škůdci (mšice apod.) Prosím o radu, jak vadnutí zabránit.
  Děkuji.
 • Rebarbora v Červenci

  Počet hlasů: 0
  Autor: Barbora Srpová, Vloženo: 07.7. 2016 19:44, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den sklidila jsem ted na začátku července rebarboru a zavařila ji ale všude čtu že sklizet je nejlepší do konce června.Mohu se zeptat teda jaké hrozí nebezpečí když to cca o měsíc přetáhnu? A jestli hrozí nebezpečí otravy i po tepelné upravě?
 • Kopr

  Počet hlasů: 0
  Autor: kata Hornova, Vloženo: 09.8. 2016 09:32, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Kopr se mi vysemenil v korenaci a po dozrani maji semena chut kminu.
  Byl to opravdu kopr??
 • Smutnice na pažitce

  Počet hlasů: 0
  Autor: Vanda Braunerová, Vloženo: 25.8. 2016 09:16, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, je možné hnojivo (konkrétně Hnojivo tekuté pokojové; pro kvetoucí i nekvetoucí rostliny od Agro) použít na pažitku a ostatní bylinky nebo se pak pažitka již nedá jíst? Děkuji
 • Nekvete hortenzie v květináči

  Počet hlasů: 0
  Autor: Libuše Šramková, Vloženo: 29.8. 2016 12:51, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Přezimovaly jsme hortenzii v květináči přes zimu ve sklepě. Pak jsme ji daly ven, zalévaly hnojily, listy krásně zelené, nežloutne. Ale bohužel nám nevykvetla, nevíme proč? Dcera ale říkala, že ji sestřihla není to tím? Jak ještě ji podpořit aby nakvetla?
 • podzimní hnojení

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavla Riedlová, Vloženo: 09.9. 2016 16:24, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mohu hnojit azalky a levandule hnojivem Kristalon podzim??
 • Řez švestek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zdeněk Zimmermann, Vloženo: 09.9. 2016 16:25, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme vysazeno 10 švestek již 8 rokem. Jsou strašně vysoké a husté. Mohu je nyní radikálně zkrátit a prořezat?
 • Mahon

  Počet hlasů: 0
  Autor: Olga Poživilová, Vloženo: 12.9. 2016 12:11, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Džem z plodů mahonu - recept
 • Preventivní postřik proti zavíječi zimostrázovému ?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jan Kusak, Vloženo: 12.9. 2016 15:01, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hezký den , jsem poblíž oblasti výskytu tohoto škůdce. Má nějaký smysl preventivní postŕik buxusů prostředkem Karate? V nejbližší době asi tří dnů není očekávané deštivé počasí .
  Děkuji za každou radu a příspěvek.

  S pozdravem
  Honza • Škůdci v bramborách

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marie Hospodářská, Vloženo: 15.9. 2016 16:14, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme silně napadené hlízy brambor. Jsou v nich otvory a nebo celá místa jsou proděravělá. Našli jsme v nich červy podobné stonožkám, jsou šedí, s tykadly, velcí asi 2 cm, a hodně pohybliví. Nevíme, co proti tomu podniknout a jestli vůbec na stejný pozemek můžem sázet /jiné/ brambory = zůstává škůdce v půdě? Prosím o radu.
 • Rakytník

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavla Riedlová, Vloženo: 15.9. 2016 17:51, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mám 3 rokem zasazený Rakytník (prý samce i samici, ale zakoupeno v zahradnictví) a stále mi neplodí. Kde by mohl být problém nebo zdali já mohu sama poznat rozdíl mezi samcem a samici, ať nečekám zbytečně na další rok? Děkuji Riedlová
 • Hortensie nekvete

  Počet hlasů: 0
  Autor: Libuše ŠramkováM, Vloženo: 16.9. 2016 15:20, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den. Přes zimu jsme uskladnily hortensii v květináči do chladna a nechaly být. S příchodem jara jsme ji daly ven ostříhaly a přesadily. Mám ji na balkoně celé léto listy nádherně zelené, ani nežloutne, ALE nevykvetla. denně zkoumám zda přece jen a nic. když ji budeme zazimo,vávat, mám ji opět sestřihnout, co s tím, že nekvete?? Ustřihla jsem nějaké výhonky a dala 2 do vody, na zakořenění a 2 do květníku omočené ve stimulu, přikryla igelitem. Čekám, zda něco zakoření. Již jsem to takhle jednou dělala a nic.poraďte mi prosím hezký den.
 • Padání jablek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michal Malý, Vloženo: 20.9. 2016 07:43, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Letos mám všechna jablka nahnilá a opadávají. Jsou v nich červy. V loni jsem je měl krásné za stejných podmínek. Mám resistentní jabloně a nestříkám , pouze na jaře proti přezimujícím škůdcům. Michal
 • Odkvetlé poupata co s tím??

  Počet hlasů: 0
  Autor: Libuše Šramková, Vloženo: 26.9. 2016 09:58, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na podzim 2015 jsem vzrostlý oleandr sestřihla velmi krátce celý. Na jaře 2016 jsme daly ven a dlouho nekvetl, ale dohnal to a letos snad ze všech těch roků měl obrovskou násadu květů, vykvetl no nádhera, Pomalu odkvétá, i když má ještě spoustu nasazených poupat, ale přesto pomalu ty poupátka odpadávají, asi již pomalu se to končí. Toť ale mám otázku, co s odkvetlými poupaty a květenstvím, mám je odstřihnout a zazimovat, a kdy? Když poupata odstřihnu nakvete příštím rokem? Již jednou jsem takhle odstřihla a bylo málo květů.. Tak odstřihnout nebo nechat. Děkuji. hezký den.
 • Příprava cuketa

  Počet hlasů: 0
  Autor: Eva Marečková, Vloženo: 28.9. 2016 14:34, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Cuketu připravuji i se semeny/jádry. Bohužel nikde nemohu najít, zda jejich konzumace není zdraví škodlivá. Říkám si, že okurky na salát také jíme se semeny.
  A co sušit semena cukety? Usušená, upražená,... Opět otázka, zda neškodí?
 • Bříza a líska v květináči

  Počet hlasů: 0
  Autor: iva , Vloženo: 06.10. 2016 22:52, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Chci za zahradě zasadit lísku a břízu, zatím jsou v květináčích o průměru cca 40 cm, výška stromků asi 1m.Mám je teď na podzim zasadit?Pokud ne, v jakých podmínkách je mám nechat v kontejnerech přes zimu?Děkuji
 • Příprava terénu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jakub Roman, Vloženo: 11.10. 2016 14:10, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  prosím o radu ohledně přípravy zeminy pro založení nového trávníku. V současné době je zahrada zarostla trávou a různým plevelem, neudržovaná. Můj záměr je veškeré rostliny vyhubit pozemek zorat, následně srovnat a zasít novou trávu.
  Můj dotaz zní: jak vše načasovat a jaké zvolit časové rozestupy. Je lepší rostliny vyhubit a zorat ještě letos a na jaře srovnat a zasít? Nebo vše provést a z jara? Popř. byste volili jiný postup?

  Děkuji za odpověď

  Jakub
 • Zasychání japonské vrby a vrby jívy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tomáš , Vloženo: 12.10. 2016 10:47, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den,chtel bych Vás požádat o radu. Asi 14 dni mám zasazenou japonskou vrbu a vrbu jivu a obě mi začali usychat. Zalivku mají každý den. Čím by to mohlo být že usychaji? Dekuji za rady.
 • Pěstování nádherné pampové trávy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Petra Králová, Vloženo: 17.10. 2016 23:53, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den máte někdo zkušennosti s pěstováním této nádherné traviny kterou jsem nalezla zde? http://webus.cz/dum-a-zahrada?hk=974&k=1150
 • Hnůj kontra vápno

  Počet hlasů: 0
  Autor: Alena , Vloženo: 19.10. 2016 21:12, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Lze hnojit záhon na podzim vápnem (výskyt mechu ) a na jaře zapravit hnůj?
 • Housenky na angreštu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marie Kottasová, Vloženo: 24.10. 2016 14:28, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den.
  Mám takový neobvyklý dotaz. Mám na zahradě už několik let angrešt a rybíz. Nikdy jsem na nich neměla housenky, až letos. Za naší zahradou obec vysázela několik tzv. Motýlových keřů. Každý den jsme měli zahradu i fasádu domu plnou motýlů. Je možné, že ty housenky s tím souvisí?
  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
 • Řez ořešáku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michal , Vloženo: 28.10. 2016 11:08, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, dostal jsem radu provést řez ořešáku po sklizni, uřízl jsem tedy nyní cca 3 větve průměr 2 cm a jednu, která překážela průměr kolem 10 cm. Po té jsem se dočetl, že je nejlépe provádět řez na jaře. Uškodil jsem stromu moc? Dá se tato chyba nějak zmírnit? Děkuji.
 • Semena špagetové dýně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Káťa , Vloženo: 31.10. 2016 14:32, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zdravíčko, mám doma vyloupané semena ze špagetové dýně, dají se jíst stejně jako semena dýně hokkaido? A dají se jíst i jen vyloupnuté syrové? Díky za odpověď.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK