Diskuze - nejdiskutovanější témata

 • Krásnohlávek - škůdci

  Počet hlasů: 0
  Autor: Renáta , Vloženo: 19.2. 2021 14:40, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, nevíte jaký škůdce napadá Krásnohlávek - viz foto. Je to hodně malý černý brouk. Děkuji
 • Perovskia neroste

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lenka M, Vloženo: 20.2. 2021 21:02, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, koupila jsem si cca před 5 lety Perovskii(30 cm velkou-3 výhonky). Všude o této rostlině píší, že má velké přírusty, hodí se i na jižní stranu, mně však od doby, co jsem jí koupila, téměř vůbec nepřirůstá, přestože kvete... Teď má cca 6 výhonků a je max 60 cm vysoká. Vůbec se nerozvětvuje. Neroste. Zkoušela jsem i jarní řez, ale žádný efekt. Je zasazena u domu přímo na jih na plném slunci. Přes léto jí ale každý den zaleji... Zhruba 2 m od ní mám bylinkového šneka s levandulí, tymiánem-těm se daří dobře... Můžete mi poradit, čím by to mohlo být? Vedle perovskie je zlatobýl a vinná réva plazící se po domě, nemůžou tyto rostliny nějak,, škodit "? Myslela jsem, že tato rostlina trochu zlatobýl vytlačí a že žlutě kvetoucí zlatobýl bude v pěkném kontrastu s perovskií, ale zatím se mi nedaří. Moc děkuji za odpověď. Hezký večer.
 • Hodně radikální řez venkovního ibišku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zuzana Plchů, Vloženo: 09.3. 2021 18:46, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, nastěhovali jsme se do baráku se zahradou a byl tam tento ibišek (viz. foto). Jelikož byl na nevhodném místě, vloni jsem ho přesadila. Bohužel mi ho štěně přes zimu úplně zničilo, všechny dolní větve okousal a ulomil, musela jsem ho asi tak o 2/3 seříznout. Myslíte si, že to ibišek přežije? Nebo to mám vzdát a rovnou ho vyhodit. Podle vzhledu by to měl být ibišek syrský.
 • Oleandr po zimě

  Počet hlasů: 0
  Autor: Leona , Vloženo: 13.4. 2021 08:11, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den,
  v zimní zahradě jsme přezimovala 2 oleandry. Nyní jsem je začala opětovně více zalévat. Jeden je doopravdy velký a druhý menší. Ten velký má kompletně suché lístky . Druhý menší má úplně normální lístky. Poradíte mi , co s tím velkým? Mám nějak seříznout?
  Děkuji za radu, Leona
 • Živý plot na předzahrádku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Martin Havlín, Vloženo: 19.4. 2021 20:48, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den,

  Máme byt s predzahradkou v novostavbe a rádi bychom si zasadili živý plot. Problém však je, ze pod námi je podzemní garáž, tudíž je zde zemina hluboká pouze 1m. Prosím o radu jaký typ živého plotu by šel v takových podmínkách zasadit s tím, ze by kořeny nedosahovaly příliš hluboko a nehrozilo poškození garáže. Díky
 • Jak odstranit škůdce?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Petr Škop, Vloženo: 04.5. 2021 12:18, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Obracím se na Vás s prosbou, jak bych mohl zlikvidovat škůdce na listech (viz přiložené obrázky).
  Jedná se o keře v živém plotu, na jejichž listech se každý rok na jaře objeví velké množství bílých výrůstků cca 2-4 mm vysokých, o průměru cca 1-2 mm. Všechny listy pak v létě úplně zmizí, aby pak znovu vyrostly. Zkoušel jsem jeden rok postřik Pirimorem 50 WG a pak dva roky po sobě Mospilanem 20 SP. Postřik jsem vždy aplikoval v této vegetační době. Účinek se však nedostavil a škůdců jsem se nezbavil.
  Mohli byste mi prosím poradit, jaký prostředek použít, abych se škůdců zbavil?
 • Spálený oleandr

  Počet hlasů: 0
  Autor: Katka , Vloženo: 05.5. 2021 14:23, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, vloni jsme koupili krásný oleandr, celé léto kvetl. V zimě byl v chladné místnosti u malého okna, po řezu krásné obrazil. Jenže jsme bojovali se sviluškou, kterou se mi dařilo udržet jen na této rostlině a s minimem pavučin, ale nově tvořící se listy byly kvůli nim ošklivé. Cca 14 dní, když nemrzne, je oleandr na terase s dopoledním slunkem. A výsledek viz foto ???? sviluška se stále mrcha drží na spodních záhybech listů. Nějaké rady, jak oleandr zachránit? Vypadá jak spálený sluncem. Je mi ho líto ???? děkuji
 • Ořešák

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ondřej Šafránek, Vloženo: 24.6. 2021 23:53, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den,
  mám na zahradě dva vzrostlé ořechy neznámého stáří (určitě 30+). Donedávna byla úroda ořechů každý rok poměrně hojná, ale v poslední době se začaly na listech objevovat černé skvrny a ořechy samotné jsou plesnivé. Dočetl jsem se, že se patrně jedná o plíseň (houbu), ale i když se snažím listí urychleně likvidovat a pálit, příliš to nepomáhá. Kromě toho mám strach, zda nemohou stromy uhnívat zevnitř? Jsou oba poměrně velmi blízko domu a velmi nerad bych, aby došlo k jejich zlomení nebo jinému poškození a následnému úhynu. Bohužel je zároveň velmi obtížné najít odbornou firmu s dobrými referencemi, která by byla schopna tento problém řešit (Benešov a okolí). Děkuji, pěkný den.
 • Určení plevele

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 25.7. 2021 16:48, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Tento plevel pronikl na zahradu od souseda.
  Nevíme co to je ani jak se toho máme zbavit.
  Prosím o radu,děkji Emilie
 • Katalpa nana

  Počet hlasů: 0
  Autor: Andrea , Vloženo: 11.8. 2021 07:27, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, letos jsme koupili 3 katalpy a z toho jedna už má pěkné lístky, ale další dvě se nechtějí nějak rozjet a mají jakoby uschlé listy. Prosím o radu jestli jde o nějakou chorobu, škůdce anebo, kde by mohl být problém. Foto přikládám. Děkuji.
 • Japonská vrba

  Počet hlasů: 0
  Autor: Helena Babická, Vloženo: 21.8. 2021 09:22, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Prosím poradíte co je s vrbou? Je prevysla. Mám ji tři roky. Není pěkně zbarvená a má ošklivé listy. I na nových vyhoncich. Jak kdyby se kroutily a pak uschnout.
 • Okurky a rajčata - zničená úroda

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavel , Vloženo: 23.8. 2021 09:39, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den,
  zasílám několik foto s letošní zkázou. Předpokládám, že se jedná o nějakou plíseň a ne škůdce. Zelenina je společně v jednom fóliovníku. Chtěl bych poprosit o radu, zda se dá zjistit, o jakou plíseň se jedná a zda zakoupit nějaký konkrétní postřik proti plísni nebo nějaký univerzální. Existuje nějaká prevence? Může za to velká vlhkost ve fóliovníku? Jsem začátečník - zahrádkář, teprve se v oboru rozkoukávám. :-) Děkuji moc za rady.
 • Broskvoň

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lenka Pekárková, Vloženo: 25.8. 2021 16:45, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den. Prosím nevíte co by to mohlo být.? Broskvoň je celá obalená. Předem děkuji za odpověď
 • TLUSTICE

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marta Prokešová, Vloženo: 04.12. 2021 20:04, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu. Na listech tlustice se začala dělat kolečka a list pak upadne. Dostala jsem ji v létě, musela jsem ji podepřít, protože si lehala a nyní ji mám na verandě, kde je tak 13-15 st. C. Děkuji M.
 • Magnolie-řez

  Počet hlasů: 0
  Autor: Eva , Vloženo: 05.4. 2022 13:26, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu, soused má na zahradě Magnolii Soulangeana, stáří stromu cca 20let. Nyní výška cca 3m. Koruna stromu zasahuje již cca 1m na náš pozemek. Každoročně nám přibývá na naší cestě množství odpadu z tohoto stromu. Je možné tento druh magnolie omezit v růstu? Četla jsem několik diskusí obecně o řezu magnolií, které nejsou jednoznačné. Někdo doporučuje řez po odkvětu, jiný nedoporučuje. Se sousedem není možná domluva Děkuji
 • Prosychani stříbrného smrku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Daniel , Vloženo: 05.6. 2022 01:59, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den
  Chtěl bych se zeptat co může způsobit prosychání stříbrného smrku viz foto. Smrk je cca 40 let starý.
  Dekuji
 • Množení malinojahodníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jakub Trávníček, Vloženo: 14.6. 2022 14:50, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den , nemá někdo tušení , jak rozmnožit toto ? :)
 • Magnolie Genie

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana , Vloženo: 18.7. 2022 08:22, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Mám letos zasazenou magnolii Genie 5 metrů od domu, ale 1 metr od vodovodní šachty, odkud samozřejmě vedou trubky k domu. Teď čtu, že všechny magnolie mají široký mělký kořenový systém a mohou potrubí poškodit. Je nutné ji přesadit? Zrovna nasadila letní poupata. Děkuji.
 • zaplevelený skleník

  Počet hlasů: 0
  Autor: Libor Březina, Vloženo: 04.9. 2022 09:02, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den.
  Ve skleníku se mi pravidelně objevuje přímo koberec plevele (foto přikládám). Skleník jsem zoral, pohnojil koňským trusem ale nepomohlo to. Plevel tvočí síť oddenků, která je uložena těsně pod povrchem. Nevíte, jak se toho zbavit prosím?
  Děkuji L
 • Vertikutátor z akční nabídky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michal , Vloženo: 16.3. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Přišel mi do mailu leták s akční nabídkou, ve které mne zaujal vertikutátor. Nemáte s tímto někdo zkušenosti? Funguje? Vypadá dost hobby.
 • Co je to za broučka?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Maria Sivakova, Vloženo: 24.4. 2014 21:39, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o radu jak se toto stvoření jmenuje a jak se ho v bytě zbavím?? Nějak se mi tu buď rozmnožuje anebo tu je stálým obyvatelem už léta. Nastěhovala jsem se před týdnem a denně potkám dva i tři nové spolubydlící. Několik uschlých schránek jsem už zlikvidovala. 
 • Zasychání koncí větví jabloní

  Počet hlasů: 0
  Autor: Sam , Vloženo: 08.7. 2014 14:33, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme starší jabloň a letos jí začaly zasychat konce větví. Nevíte, čím by to mohlo být a co s tím? Předchozí roky měla dobrou úrodu a vypadala zdravě...
 • Rdesno není v kondici

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 09.7. 2014 12:22, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Vážení, chtěl bych se vás zeptat na rdesno Aubertovo. Není v dobré kondici, když vloni bylo naprosto v pořádku. Rdesna jsou vedle sebe dvě a jedno je v pořádku, druhé ne při stejné péči, kdy byla obě rdesna při suchu zalévána a byla hnojena.
 • Jak se zbavit mechu

  Počet hlasů: 0
  Autor: dan , Vloženo: 23.8. 2014 18:52, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na konci minulého roku jsem zasel nový trávník a teď mi tam roste hodně mechu. Vertikutátor moc nepomáhá - vždy se to celé rozryje a brzo to je stejné. Poraďte prosím co s tím.
 • Mulčovací kůra

  Počet hlasů: 0
  Autor: Denča , Vloženo: 25.9. 2014 18:02, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Poradil byste mi někdo ohledně použití mulčovací kůry? Minulý rok jsem na zahrádce použila mulčovací kůru a plevel tím částečně dál prorůstá...

  Dá se nějak zvýšit účinnost kůry proti prorůstání? Jak často je potřeba ji měnit?
  Děkuji.