Diskuze - nejdiskutovanější témata

 • Lusky na oleandru a pozdní řez

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 26.1. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mám druhý rok oleandr, celé léto byl na zahradě (Neratovice) a po odkvětu se objevily lusky, které jsem ovšem neodstranila. Je možně toto učinit teď v lednu a je také možné provést řez - a v jakém rozsahu? Oleandr je cca 120 cm vysoký, rozvětvený, přezimuje na světle v chladnější místnosti - cca 10 stupňů, omezená zálivka. Děkuji za odpověď.
 • Záchrana oleandru

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 13.2. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné ještě zachránit velký oleandr v nádobě, který jsem bohužel musela nechat venku na terase. Květináč byl obalen bublinkovou fólií a rostlina textilním potahem. Bohužel se zdá, že jsou listy uschlé, buď mrazem nebo nedostatečnou zálivkou. Zalévala jsem tak jednou za tři týdny. Mohu se pokusit oleandr ještě nějak zachránit nebo ho mám vyhodit? Moc děkuji za odpověď Jitka Smejkalová
 • Řez rakytníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 18.2. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Kdy mohu uřezat přesahující větve rakytníku od souseda? Povolení mám, ale nerad bych se dopustil zbytečné chyby....děkuji za odpověď.
 • Záchrana oleandru a řez

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 23.2. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, moc děkuji za předchozí odpověď. Pokusím se s oleandrem udělat maximum. Jen jsem se chtěla zeptat, jak ho mám seříznout. Uschlé jsou skoro všechny listy. Kde mám řezat. Obrazí i holé kmínky? Moc děkuji Jitka Smejkalová
 • Okrasná mini mandarinka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 03.3. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, prosím, jak zachránit mini okrasnou mandarinku? Nejdříve jí spadlo pár lístků, tak jsem ji zalila a dala na parapet k oknu, ale ani předtim neměla málo světla a také jsem ji nepřelívala. Na parapetu během 2 nocí opadala úplně. Prosím poraďte, nevím co potřebuje...
 • Rhododendron - zkroucené listy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 06.3. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den. Je začátek března. Na zahradě mám několik rhododendronů, ale u dvou z nich zůstaly listy zkroucené a nenarovnaly se, jako u ostatních. Může tato rostlina po lednových silných mrazech zahynout? Děkuji.
 • Opadávání listů kamélie

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 12.3. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na kamélii mi opadávají listy a začínají i květy (poupata). Když jsem ji koupila, tak byla pěkně olistěná, kvetla. Nyní jsem ji dala do chladnější místnosti a pravidelně zalévám (dbám, aby nevyschly kořeny). Děkuji za odpověď.
 • Brambory a drátovec

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 18.3. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mám dotaz, mohu letos vysadit brambory loni částečně napadené drátovcem na část zahrady, kde loni brambory nebyly? Dále prosím o radu, zda se dá nějak předejít napadení paprik ve skleníku mšicemi, a když už se na nich objeví, jak je nejlépe zlikvidovat. Děkuji za odpověď.
 • Rebarbora

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 13.5. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím Vás, můžu konzumovat rebarboru, která mi právě kvete?
 • Nežádoucí výhonky u trubače

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 18.5. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, prosím, můžete mi poradit, jak se zbavit nežádoucích výhonků u trubače? Podrůstají téměř všude..děkuji.
 • Broskev neplodí

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 14.6. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den. Mám 4letou broskev Harbrite a ještě neplodila. Mám zahradu ve výšce 600m. Děkuji za odpověď. Jarda.
 • Rododendron v přírodě

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavel Kudrna, Vloženo: 16.9. 2017 21:36, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Vysadím-li rododendron na vhodném místě v přírodě, nehrozí jeho okousání vysokou zvěří?
 • Choroby dřevin

  Počet hlasů: 0
  Autor: Blanka , Vloženo: 16.9. 2017 21:37, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla jsem vás poprosit o radu. V poslední době se nám na různých dřevinách (smrk, borovice, líska, živý plot apod.) začaly tvořit takové plísňovité až houbovité útvary šedomodré až zelené barvy, které vytváří na větvích takové shluky, které se rozšiřují. Důsledkem toho dochází k postupnému usychání celých větví a tyto shluky se rozšiřují. Chtěla bych poradit v tom, o jakou chorobu se jedná a jak proti ní bojovat. Mám strach, abychom nemuseli všechny dřeviny postupně odstranit. Děkuji vám za odpověď. Blanka
 • Neznámý plevel

  Počet hlasů: 0
  Autor: Miroslava , Vloženo: 29.10. 2017 11:10, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den.Objevil se mi v trávníku plevel a nemůžu se ho zbavit.Zkusila jsem postřik na dvoudelozni plevel,ale bez efektu.Nezná někdo radu jak se ho zbavit?Dekuji
 • Mirabelka s červenými plody

  Počet hlasů: 0
  Autor: Věra Kašparová, Vloženo: 04.11. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla bych vysadit mirabelku (vyšší poloha - tedy ideálně rannou,Flotowu nebo nancyskou). Prosím, existuje v rámci těchto druhů mirabelka s červenými plody? Děkuji
 • Brambořík vadne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Helena , Vloženo: 03.1. 2018 12:29, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zdravím,

  mám problém s vadnoucím bramboříkem - koupila jsem před pár dny dva, jeden s bílým a druhý s fialovým květem. Oba jsem kupovala na stejném místě, a jela s nimi rovnou domů. Postavila jsem je oba na stejné místo v pokoji (severní strana domu, mimo dosah topení, v pokoji není příliš teplo, většinu dne se v něm netopí vůbec). Oba jsem lehce zalila druhý den do půdy - to, že brambořík tento způsob zalévání nemá rád jsem se dočetla až pár hodin poté, nicméně nic se nestalo, bramboříci vypadali i nadále spokojeně. Po dvou dnech jsem jim do spodní misky nalila trochu vody, ne moc, jen tak, aby měli z čeho čerpat vlhkost. Asi za další dva dny začal fialový brambořík vadnout. Trochu vody ve spodním květináčku měl, hlína nebyla suchá, tak jsem ho zkusila přemístit na chladnější místo (15 °C při stejných světelných podmínkách). Žádné zlepšení nepřišlo, zkusila jsem vylít zbyteček vody ze spodního květináče a lehce ho zalít, ale i tak vypadá brambořík jako v posledním tažení. Nevím kde je problém, je mi ho líto, nechci ho nechat zajít. S druhým bramboříkem je dosud vše v pořádku. Poradí mi někdo co s ním je, nebo jak mu pomoct?

  Předem děkuji za odpověď,
  s pozdravem

  Helena
 • Tis červený

  Počet hlasů: 0
  Autor: Milada , Vloženo: 05.2. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, dozvěděla jsem se, že tis červený je jedovatý i pro okolní rostliny, prý stromy v jeho okolí špatně plodí a nízké rostliny se dobře nevyvíjí. Je to pravda? Děkuji.
 • Rychle rostoucí dřevina

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavla Jiráková, Vloženo: 25.2. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Které rychle rostoucí dřeviny u plotu zacloní výhled na sousedův dům? Potřebuji výšku nejméně 10 metrů. Mám například zvolit některý kultivar cypřišku? Za jak dlouho vyroste do potřebné výšky? Nebo doporučíte jinou dřevinu?
 • Zahradní nábytek do altánu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavlína Javůrková, Vloženo: 25.2. 2018 15:16, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Ahoj :) postavili jsme si nový altán a chci do něj nějaký stylový nábytek. Hodně se mi líbí takhle kulatá sestava z umělého ratanu. Myslím, že do kulatého altánu by to bylo skvělé, ale nemám s tím nábytkem žádné zkušenosti. Snad jsem ho ani nikdy neviděla na živo. Nemáte ho někdo?
 • Ficus elastica

  Počet hlasů: 0
  Autor: Květa Sapíková, Vloženo: 08.3. 2018 12:43, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, je možné ficus elastica roubovat?
 • Řez malin

  Počet hlasů: 0
  Autor: Miloslav Šoupal, Vloženo: 09.3. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zdravím.
  Po roce vyrostly pruty. Jak a kdy řezat?
  Děkuji.
 • červený javor

  Počet hlasů: 0
  Autor: Šárka Uzlová, Vloženo: 23.4. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu, mám čtyři roky červený javor. Minulé léto mi rychle opadal. Špičky listů mi osychaly. Do té doby bez problémů. Letos už mají všichni okolo strom obrostlý a já ho mám holý, konce větviček jsou modrofialovočerné. Kůra na kmeni je prasklá a napadená oranžovýma tečkama. Prosím o radu, jsem úplný laik. Mohu konce větviček ostříhat? Obroste mi ještě letos? Děkuji moc předem za odpověď.
 • Vadnutí části větví šeříku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Kateřina Děkanovská, Vloženo: 28.4. 2018 07:09, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Šeřík se krásně olistil, nasadil na květy, ale několik větví (na straně odvrácené od slunce, asi dva metry od domu) zavadlo - květy uvadly před otevřením, zvadly i listy. Větve nejsou viditelně poškozené. Jak mám postupovat a jaká je příčina? Děkuji za radu.
 • Zltnuci a opadavajuci tis

  Počet hlasů: 0
  Autor: Luki , Vloženo: 02.5. 2018 10:35, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den,

  na jesen sme vysadili tis (taxus bacatte) K9, na živý plot.

  Zemina v zahrade je dost ilovita, tis je vysadeny po obvode zavlazovaneho travnika. Takmer polovica rastliniek (15 z 30ks) zacalo zltnut a opadavat. Daju sa este rastlinky (napr. radikalnym rezom) zachranit (alebo aspon sa pokusit o ich zachranu do nasledovnej jesene)? Co by ste nam odporucili?

  Dakujem
 • Msice a cerni broucci

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lenka , Vloženo: 02.5. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mame malou zahradku, obehnanou ploty ze vsech stran. Velice se tam dari skudcum,predevsim msicim (na rybizech). Prosim,nejaka rada,jak se.jich zbavit? Bio postriky nezabiraji, vyluh z kopriv take ne.
  Aby toho nebylo malo, rok starou visen mi oziraji malinci cerni broucci. Loni mi sezrali vsechen polnicek. Jakakoliv rada draha. Dekuji