Diskuze - nejdiskutovanější témata

 • Okus listů třešně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Martin , Vloženo: 21.5. 2018 14:23, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den .
  Jednu z větví třešně mi napadl škůdce.
  Okousal listy tak dokonale, že zbyl pouze řapík.
  ( viz foto)
  Prosím Vás o informaci , o jaký druh havěti se jedná, jaký je možný rozsah rozšíření v případě, že bych tento útok přehlížel a jaká je moznost prevence.
  Mnohokrát děkuji za informace.
  Martin
 • Zlatice

  Počet hlasů: 0
  Autor: irena cébe jiroušková, Vloženo: 21.5. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, máme velmi přerostlý keř "Zlatice".
  Tzn.větve od země mají skoro 2 m a nic na nich není, teprve od těch 2m cca začínají nové vyhnané větvičky listů a květů. Je krásný, když kvete, ale v této velikosti spíše zavazí..větve mají u země snad i 5 cm v průměru. Naštěstí rostou již i úplně nové výhonky ze země.Chtěla bych se zeptat, zda je vhodné jej úplně seříznout a zda znovu obrazí a zda je teď v květnu i na tak radikální řez vhodná doba. Moc děkuji za případnou odpověď.
 • Černé tečky na bylinkách

  Počet hlasů: 0
  Autor: Suzana J., Vloženo: 31.5. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  na bylinkách v květináči se zespodu na lístkách objevily černé tečky a po krátké době také světlé flíčky. Nepodařilo se mi při bedlivé kontrole žádného škůdce objevit. Nemáte s tím zkušenosti? Co by to mohlo být a jak se toho zbavit?
  Mockrát díky!

  Suzana
 • Co je na brslenu?

  Počet hlasů: 0
  Autor: František Mahdal, Vloženo: 12.6. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na listech brslenu se objevila žlutobílá krupička, má podobu drobných čárek. Z horní strany jsou listy bíle tečkované a později opadávají.
 • Přestavba jezírka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Eva , Vloženo: 13.6. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, máme na zahradě po předchozím majiteli ošklivé obdélníkové jezírko s popraskanou folií, kudy uniká voda a pod folií se sesouvá břeh. Budu muset folii vyměnit a při té příležitosti bych ráda jezírko přestavěla (nemá ani postupný břeh, rostliny apod. a chci ho zmenšit). Nevíte čím břeh zpevnit, aby se mi schodovitý břeh nesesouval? Díky.
 • Dobromysl

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marta Honsárková, Vloženo: 20.6. 2018 14:57, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Lze prosím zaměnit dobromysl s jinou rostlinou, rovněž fialově kvetoucí ? Podlouhlé listy.
 • Vistárie

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 23.6. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, potřebovala bych poradit, koupila jsem vistárii (Vistárie japonská plnokvětá Wisteria floribunda Violacea Plena). Ráda bych ji pěstovala v prostoru (ne u zdi), jako keř nebo stromek, samozřejmě s patřičnou oporou a v rozumné velikosti. Jde to ale vůbec? Nikde jsem nenašla žádný odkaz na způsob, jak ji tvarovat tak, aby sílila, kvetla, ale moc se nerozrůstala ... Moc děkuji.
 • Vadne část Katalpy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Petra , Vloženo: 26.6. 2018 10:14, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, asi tak před týdnem nám začala katalpa na zahradě z prostředka vadnout. Mysleli jsme, že schne, takže ji teď víc zaléváme, ale nelepší se to. Nevíte někdo, co by jí mohlo být, případně co udělat, vyřezat to, co usychá? A hned (hnízdí tam ptáci) nebo počkat... ? Poraďte, prosím. Díky.
  ... přes veškerou snahu mi sem nejde připojit fotografie...
 • Nektarinka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Miloš Koucký, Vloženo: 04.7. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: V dubnu jsem zakoupil stromek nektarinky. Do této doby žádné známky nového života. Kmínek i listy jsou sice stále zelené, ale listy jsou jakoby svěšené a skládají se přes podélnou půlku k sobě. Nevím, co jí schází. Poradí někdo? Děkuji.
 • Hortenzie

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 08.7. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jedna hortenzie mi vubec po zime nenazrazila, uschla neni, nakonec jsem ji strihla uplne, pestuji je jen v kvetinacich, poradte mi prosim, co sni :(
 • Pavučiny na rostlinách způsobené pavouky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana , Vloženo: 19.7. 2018 15:19, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Setkal se s tím někdo, u nás ve vesnici takto zničily tito pavouci i několik okrasných keřů. Na zahradě se mi objevují na různých místech a různých rostlinách. Poradíte co s tím.
 • Katalpa - roubování

  Počet hlasů: 0
  Autor: Radka , Vloženo: 09.8. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, zakoupili jsme před lety 2 stromy - catalpa big nana. Jedna z nich byla špatně naroubovaná, a tak roste obyčejná katalpa. Chtěli bychom přeroubovat z vedlejšího stromku. Kdy a jak je nejvhodnější roubovat okrasné stromy?
  Děkuji.
  Radka
 • Paprika Draky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Robert , Vloženo: 17.8. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na jedné rostlině jsou pálivé a sladké papriky, když tato paprika má být pálivá. Udělali jsme někde chybu?
 • Ibišek syrský

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana Martínková, Vloženo: 23.8. 2018 11:45, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  nevím na koho sejiž obrátit. Prosím o radu ohledně ibišků. Mám venkovní ibišky (syrské) na záhoně již několikátým rokem. Bydlím kousek od Plzně. Letos na jaře mi narašili pupeny, bohužel lístky nechtěli růst. Ibišky jsou však stále živé. Snažila jsem se na internetu dohledat nějakou informaci, bohužel beznadějně. Zalévám je pouze dešťovou vodou, hnojím kristalonem. Docílila jsem alespoň lístků asi cca 0,5 cm velké. Nevím, zda-li se nejedná spíše o nějakou chorobu.

  Budu ráda za odpověď, je mi líto se ibišků zbavit.

  Děkuji za odpověď.

  Martínková Jana
 • 0žrané děložní lístky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tereza , Vloženo: 26.8. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla bych požádat o radu. Vzhledem k hojnosti srážek v posledních dnech jsem vynechala pravidelnou ranní a večerní zálivku na špenátu, manglodu, ředkvičkách, salátu a čínském zelí. Dnes jsem se vydala opět zalévat, avšak není co. Děložní lístky vzešlých rostlin jsou ožrané a zůstaly pouze stonky. Je mi jasné, že rostlinky už se nevzpamatují, přesto bych ráda věděla, co je ožralo a jak se proti tomu bránit.
  Děkuji, s pozdravem začínající zahrádkářka Tereza
 • YUCCA ELEPHANTIPES množení

  Počet hlasů: 0
  Autor: Kateřina , Vloženo: 28.8. 2018 13:18, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  ráda bych se poradila, jak co nejlépe oddělit a pěstovat nově vzniklé rostlinky Yukky. Původnímu kmenu se nedaří, nicméně před pár dny se objevily dvě nové rostlinky přímo v hlíně. Ráda bych je přesadila od mateřské rostliny do vlastní nádoby. Jaký je nejvhodnější postup a období pro přesazení? Nejsem zkušený pěstovatel. Rostlinu mám v bytě, mimo přímé slunce.
  Díky, Kateřina
 • Jake hnojivo pro kobercovy travnik s jilovitym podkladem

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lukas , Vloženo: 18.9. 2018 11:20, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zdravim,

  jake hnojivo je optimalni pro kobercovy travnik polozen na tezkem jilovitem podlozi? Travnik je na jar/pozdim pravidelne prorezavan, zatim prosperuje. Hledam hnojivo pre pozdimni i hnojivo pro jarni obdobi.

  Dekuji za rady
 • Brouci na zahrádce

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zuzana , Vloženo: 03.10. 2018 14:38, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím jak se zbavit tohoto brouka ze zahrádky. Venku na zahrádce je stále vídám.
 • Schody v jezírku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Petra , Vloženo: 04.10. 2018 20:23, Počet komentářů: 1
  Příspěvek:  Dobrý den ,potřebovala bych poradit co s kluzkymy schody v jezírku .Schody jsou z pískovce,chápu že bojovat proti tomu je marné,ale co dát na ty schody ?Přece když na schody dam nějaký proti skluzový material tak se stejne zanese a bude to k ničemu ne? Máte nejake zkušenosti jak to vyřešit?Předem děkuji za váš čas a odpověď  Petra

 • Prořez třešně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Petr Heřman, Vloženo: 22.10. 2018 12:32, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  prosím o radu týkající se prořezání třešně. Stromek byl zasazen na jaře roku 2017, tak jak přišel v balíku ze zahradnictví Starkl. Na jaře 2018 jsem provedl výchovný řez, který jsem si jako laik nastudoval na internetu. Zdá se, že řez stromku prospěl a daří se mu dobře. V létě stromek plodil, měli jsme 7 třešní.

  Nevím v tuto chvíli, jestli stromek prořezat ještě teď na podzim a nebo nechat další prořez zase až na jaro 2019. Uvítal bych i další rady, které přispějí k dobrému růstu stromku.

  Děkuji Vám za rady.
 • Borůvka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lenka , Vloženo: 23.11. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, koupili jsme mladé rostlinky borůvky kanadské, máme v plánu je pěstovat na balkoně, můžete nám prosím poradit, jak nejlépe přečkat zimu? Děkuji.
 • Strelicie

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michaela Auerová, Vloženo: 26.11. 2018 11:24, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám ji více let, krásné listy, vysoká, v létě v zahradě, v zimě v sušárně prádla. Nikdy nekvete- co pro to mohu udělat?
 • Napadená mandarinka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Katerina Machackova, Vloženo: 08.1. 2019 20:47, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o pomoc, moji mandarince začaly opadávat listy a navíc něco zaútočilo na její nové plody. Prosím o pomoc. Děkuji!
 • Lusk na oleandru

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michal , Vloženo: 11.1. 2019 12:46, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: O lusku na oleandru jsem zde četl. Mně na rostlině vyrazil lusk v září a i nyní v lednu ho na rostlině stále mám, zatím je stále zelený. Jak to s ním bude dále, jak poznám, že už dozrál, odpadne sám nebo ho mám odstřihnout? Ze semen bych chtěl vypěstovat nové rostlinky. Děkuji za odpověď.
 • Tkanina, mulčování - jak řešit haldy lisí, žaludů apod.

  Počet hlasů: 0
  Autor: Markéta , Vloženo: 28.2. 2019 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zdravím všechny,
  mám specifický problém. Budeme zakládat okrasnou zahradu, problém je v tom, že všude kolem nás je spousta velkých dubů. Tzn. na podzim tu padá strašně moc listí a žaludy strašně rádi klíčí všude, kde to je jen trochu možné. Proto jsem myslela, že bychom "zavřeli" záhon textilií, která by zabránila naklíčení žaludů, ale co dál? Pokud zasypeme kamínky, kůrou apod., tak se z toho nebude moci hrabat listí. Nechali byste záhony tedy jen s textilem? Děkuji za odpovědi.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK