Diskuze - nejdiskutovanější témata

  • Břečťan u betonové zdi?

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 31.3. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Na severní straně sousedé místo plotu vybudovali betonovou zeď. Rádi bychom ji něčím zamaskovali. Bude se po ní pnout břečťan?
  • Jak přechovat sazenice stromku?

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 03.4. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: V půlce týdne jsem koupil prostokořenné sazenice stromků (jabloň a hrušeň). Od té doby jsem je nechal v kýblu s vodou v chladu a tmě. Nemám čas je teď hned sázet. Nejdříve se k výsadbě dostanu za dva týdny po nákupu. Nevadí, když je nechám ve vodě? Nebo je lepší je dát prozatím do substrátu? Jak to nejlépe udělat?
  • Nový trávník – příprava pozemku

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 08.4. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Chtěli bychom si upravit stávající zahradu a založit nový trávník. Nevím, zda stačí zahradu srovnat a rozhrnout hlínu, nebo zahradu zrýt, odstranit drny, přejet rotavátorem a pak teprve sít. Já se přikláním k druhé možnosti, ale známí mi tvrdí, že stačí rozhrnout hlínu a stará tráva neproroste. Můžete mi poradit, jak správně postupovat?
  • Výsadba pivoněk

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 04.4. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Kdy je vhodný čas pro výsadbu pivoněk?
  • Vavřín – kroucení listů

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 13.4. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Pod listem vavřínu u středových žilek se začaly dělat malé bílé tečky. Z vrchu listu u středové čáry (jak začínají žilky) jsou vidět hrbolky. List se začíná kroutit. Žádní škůdci nejsou vidět. Co to může být a jak proti tomu bojovat.
  • Buxusy - zasychání

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 18.4. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Některé buxusy celé zrezly.
  • Břečťan - jedovatý

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 29.4. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Před pár léty jsme zasadili břečtan u stěny. Nyní svými kořeny sahá i do zeleninové zahrádky. Můžeme tam i nadále pěstovat zeleninu, když břečtan je jedovatou rostlinou?
  • Máta ve vyšších polohách?

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 23.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Před šesti lety jsem vysadila mátu na okrasný záhon. Po pěti letech na jaře nevyrostla. Kořeny se mi zdály živé, ale nové rostlinky vykoukly sotva 2 mm nad povrch a dále nerostly. Na stejné místo jsem zasadila nové sazenice a letos je to to samé. Kde může být chyba? Je vůbec možné sázet mátu opakovaně na to samé místo? Vím, že mnoho rostlin to nemá rádo, ale zahrada je dost prostorově omezená. Záleží také na druhu máty? Jsme ve výšce 700 m n.m. a pro hodně zahradních rostlin je to už moc vysoko.
  • Kořeny stromů a kolektory tepelného čerpadla

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 17.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Nevíte, jestli je možné pěstovat - vysázet nějaké (jakékoliv) stromy, stromky na zahradu, kde jsou v 1,20 m pod zemí nainstalované tepelné kolektory pro tepelné čerpadlo? Bojím se, aby kořeny tyto "hadice" neporušily... Případně prosím o doporučení stromů s mělkými kořeny, dá-li se to takto pojmenovat.
  • Pustoryl nekvete

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 18.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Před 5 lety jsem vysadila na slunné stanoviště pustoryl a dosud nekvetl. Je už vysoký 2 metry a hustý, ale ani jeden květ. Nové výhonky jsou napadány mšicemi, ale daří se je odstranit. Každým rokem přibývá velké množství nových výhonů. Předem děkuji za radu, jak pěstovat pustoryl, aby kvetl.
  • Kroucení listů jahodníku

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 30.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Přesadila jsem loňskou měsíční jahodu, kterou pěstuji na balkoně a loni plodila až do mrazu. V poslední době se rostlině začaly kroutit listy a velmi málo kvete, jinak vypadá zdravě.
  • Meruňky ve vyšších polohách?

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 27.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Je možno pěstovat meruňky a broskve v předhůří Šumavy ve výšce 620 m n.m.? Ze severovýchodu je stanoviště chráněno vysokou skálou, z boku chalupami, na jihozápad otevřené. Nebo co dalšího tam lze pěstovat pod skálou?
  • Zeravy usychají

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 31.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Na zahradě mám více jak deset let staré zeravy západní. V posledních třech letech u některých došlo k uschnutí části stromu, zbylá část je pěkná a roste. Túje však vypadají nevzhledně. Vždy uschne jen jeden kmen. Příčinu jsem nikde nezjistila.
  • Brslen - padlí nebo škůdci?

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 31.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Zjara se mi na listech brslenu objevila jakási plíseň, nebo nějaký škůdce. Listy jsou pokryté bílými terčíky, bílými flíčky které pokrývají většinu plochy listu. Zkoušela jsem nějaké postřiky proti hmyzu a škůdcům, ale nepomohlo to. Poradíte co s tím?
  • Venkovní ibišek uschl?

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 30.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Na zahradě máme již hodně let stromkový plnokvětý ibišek. Každý rok úžasně kvetl. Letos neměl vůbec pupeny, asi je suchý, vypadá to tak. Absolutně to nechápu. Je možné, že úplně uhynul?
  • Třešeň vadne

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 13.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Na zahradě máme třešeň, která hojně kvetla. Ale po odkvětu, když už začaly se vytvářet plody, tak začaly vadnout listy, které jsou skleslé a plody jsou pořád stejně malé. Listy dál nerostou, strom je prořídlý. Po zjištění jsem provedl postřik Decis mega dle návodu. Prosím o radu, zda je naděje na její záchranu, neboť její plody byly velikostí, a chutí velmi dobré!
  • Růže – uštípnutá či okousaná poupata

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 08.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Poupata na růžích jsou nahoře ožraná, někdy dokonce úplně zmizí – nejsou k nalezení ani pod keřem.
  • Kadeřavost broskvoní

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 31.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Přes dvojnásobné postřikly zjara Kuprikolem vždy dochází ke kadeřavosti listů u všech mých odrůd broskvoní. Na plodnost a úrodu to viditelný negativní vliv ale nemá. Je vhodné z hlediska pěstebního kadeřavé listy průběžně otrhávat, jak to činím?
  • Rebarbora na podzim

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 31.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Dá se rebarbora sklízet ke konzumaci i na podzim?
  • Pivoňka – změna barvy květů?

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 31.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Léta jsem měla červené pivoňky, ale letos najednou vykvetly bíle. Jen ve středu květu mají trošku kulaté proužky.
  • Proč jahodník neroste?

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 06.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Přes internet jsem si objednala jahodník. Přišlo mi 16 jahodníků, které jsem zasadila podle instrukcí pěstitele. Bohužel se mi "chytlo" jen 6 rostlin. Zbytek jahodníků vypadá pořád stejně, jako když mi přišly. Co s tím mám dělat? Mám je vytrhat? Nebo se dají ještě nějak zachránit?
  • Ostružiník v prvním roce neplodí?

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 13.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Mám dotaz ohledně zahradních ostružin. V naší oblasti se jim velice daří, má je na zahrádce skoro každý, a i my jsme museli při stavbě bohužel zlikvidovat krásný porost s vynikajícími plody. Vysadili jsme nové keře bez trnů ze zahradnictví, a to začátkem května. Nádherně se rozrůstají, ale nemají ani jeden květ, na rozdíl od sousedčiných původních trnitých, které jsou obsypány. Nebudou tedy mít žádné plody. Je to v prvním roce běžné, nebo jsme udělali nějakou chybu? A jaký střih a péči a kdy bude potřebovat ostružiník nadále, abychom se sklizně dočkali už příští rok?
  • Moli šatní nebo potravinoví?

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 18.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Mysleli jsme, že máme doma šatní moly. Nakoupili na ně feromonové mololapky. Všimli jsme si ale, že chycení moli mají na hedvábných křídlech černé tečky. Velikostně i barvou křídel jinak odpovídají šatním molům, aspoň podle obrázků. Bydlíme v zahrádkářské kolonii, a stejní malí motýlci se chytají na nějaké univerzální lepky, které jsme vyvěsili u jabloně a švestky.
    Dá se z tohoto popisu určit, co nám to doma lítá a zda se mám bát o šatstvo a koberec? Zajímalo by mě, jak moc jsou feromony specifické pro daný druh, tzn. jestli je možné, aby se na mololapku pro šatní moly chytaly i jiné druhy (které mohou dolítnou zvenku a škodí spíše zahradě).
  • Pajasan žláznatý - vhodnost výsadby

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 10.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Chtěla bych si do rohu na zahradě vysadit pajasan, ale bylo by to blízko našeho sklepa a souseda domu. Nenaruší kořeny náš sklep a zároveň sousedův dům?
  • Růže – poškození poupat

    Počet hlasů: 0
    Autor: Anonym, Vloženo: 19.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
    Příspěvek: Prosím o radu ohledně růží. Ještě nerozvinutá poupata růží jsou uvnitř hnědá, jakoby hnijící. Na vnějším okraji pěkné okvětní lístky. Vzhledem k suchu, nepředpokládám, že je to přemírou vlhka (u nás prší málo a zalévám přiměřeně).