Diskuze - nejdiskutovanější témata

 • Rododendron v přírodě

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavel Kudrna, Vloženo: 16.9. 2017 21:36, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Vysadím-li rododendron na vhodném místě v přírodě, nehrozí jeho okousání vysokou zvěří?
 • Choroby dřevin

  Počet hlasů: 0
  Autor: Blanka , Vloženo: 16.9. 2017 21:37, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla jsem vás poprosit o radu. V poslední době se nám na různých dřevinách (smrk, borovice, líska, živý plot apod.) začaly tvořit takové plísňovité až houbovité útvary šedomodré až zelené barvy, které vytváří na větvích takové shluky, které se rozšiřují. Důsledkem toho dochází k postupnému usychání celých větví a tyto shluky se rozšiřují. Chtěla bych poradit v tom, o jakou chorobu se jedná a jak proti ní bojovat. Mám strach, abychom nemuseli všechny dřeviny postupně odstranit. Děkuji vám za odpověď. Blanka
 • Neznámý plevel

  Počet hlasů: 0
  Autor: Miroslava , Vloženo: 29.10. 2017 11:10, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den.Objevil se mi v trávníku plevel a nemůžu se ho zbavit.Zkusila jsem postřik na dvoudelozni plevel,ale bez efektu.Nezná někdo radu jak se ho zbavit?Dekuji
 • Mirabelka s červenými plody

  Počet hlasů: 0
  Autor: Věra Kašparová, Vloženo: 04.11. 2017 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla bych vysadit mirabelku (vyšší poloha - tedy ideálně rannou,Flotowu nebo nancyskou). Prosím, existuje v rámci těchto druhů mirabelka s červenými plody? Děkuji
 • Brambořík vadne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Helena , Vloženo: 03.1. 2018 12:29, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zdravím,

  mám problém s vadnoucím bramboříkem - koupila jsem před pár dny dva, jeden s bílým a druhý s fialovým květem. Oba jsem kupovala na stejném místě, a jela s nimi rovnou domů. Postavila jsem je oba na stejné místo v pokoji (severní strana domu, mimo dosah topení, v pokoji není příliš teplo, většinu dne se v něm netopí vůbec). Oba jsem lehce zalila druhý den do půdy - to, že brambořík tento způsob zalévání nemá rád jsem se dočetla až pár hodin poté, nicméně nic se nestalo, bramboříci vypadali i nadále spokojeně. Po dvou dnech jsem jim do spodní misky nalila trochu vody, ne moc, jen tak, aby měli z čeho čerpat vlhkost. Asi za další dva dny začal fialový brambořík vadnout. Trochu vody ve spodním květináčku měl, hlína nebyla suchá, tak jsem ho zkusila přemístit na chladnější místo (15 °C při stejných světelných podmínkách). Žádné zlepšení nepřišlo, zkusila jsem vylít zbyteček vody ze spodního květináče a lehce ho zalít, ale i tak vypadá brambořík jako v posledním tažení. Nevím kde je problém, je mi ho líto, nechci ho nechat zajít. S druhým bramboříkem je dosud vše v pořádku. Poradí mi někdo co s ním je, nebo jak mu pomoct?

  Předem děkuji za odpověď,
  s pozdravem

  Helena
 • Tis červený

  Počet hlasů: 0
  Autor: Milada , Vloženo: 05.2. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, dozvěděla jsem se, že tis červený je jedovatý i pro okolní rostliny, prý stromy v jeho okolí špatně plodí a nízké rostliny se dobře nevyvíjí. Je to pravda? Děkuji.
 • Rychle rostoucí dřevina

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavla Jiráková, Vloženo: 25.2. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Které rychle rostoucí dřeviny u plotu zacloní výhled na sousedův dům? Potřebuji výšku nejméně 10 metrů. Mám například zvolit některý kultivar cypřišku? Za jak dlouho vyroste do potřebné výšky? Nebo doporučíte jinou dřevinu?
 • Zahradní nábytek do altánu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavlína Javůrková, Vloženo: 25.2. 2018 15:16, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Ahoj :) postavili jsme si nový altán a chci do něj nějaký stylový nábytek. Hodně se mi líbí takhle kulatá sestava z umělého ratanu. Myslím, že do kulatého altánu by to bylo skvělé, ale nemám s tím nábytkem žádné zkušenosti. Snad jsem ho ani nikdy neviděla na živo. Nemáte ho někdo?
 • Ficus elastica

  Počet hlasů: 0
  Autor: Květa Sapíková, Vloženo: 08.3. 2018 12:43, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, je možné ficus elastica roubovat?
 • Řez malin

  Počet hlasů: 0
  Autor: Miloslav Šoupal, Vloženo: 09.3. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zdravím.
  Po roce vyrostly pruty. Jak a kdy řezat?
  Děkuji.
 • červený javor

  Počet hlasů: 0
  Autor: Šárka Uzlová, Vloženo: 23.4. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu, mám čtyři roky červený javor. Minulé léto mi rychle opadal. Špičky listů mi osychaly. Do té doby bez problémů. Letos už mají všichni okolo strom obrostlý a já ho mám holý, konce větviček jsou modrofialovočerné. Kůra na kmeni je prasklá a napadená oranžovýma tečkama. Prosím o radu, jsem úplný laik. Mohu konce větviček ostříhat? Obroste mi ještě letos? Děkuji moc předem za odpověď.
 • Vadnutí části větví šeříku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Kateřina Děkanovská, Vloženo: 28.4. 2018 07:09, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Šeřík se krásně olistil, nasadil na květy, ale několik větví (na straně odvrácené od slunce, asi dva metry od domu) zavadlo - květy uvadly před otevřením, zvadly i listy. Větve nejsou viditelně poškozené. Jak mám postupovat a jaká je příčina? Děkuji za radu.
 • Zltnuci a opadavajuci tis

  Počet hlasů: 0
  Autor: Luki , Vloženo: 02.5. 2018 10:35, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den,

  na jesen sme vysadili tis (taxus bacatte) K9, na živý plot.

  Zemina v zahrade je dost ilovita, tis je vysadeny po obvode zavlazovaneho travnika. Takmer polovica rastliniek (15 z 30ks) zacalo zltnut a opadavat. Daju sa este rastlinky (napr. radikalnym rezom) zachranit (alebo aspon sa pokusit o ich zachranu do nasledovnej jesene)? Co by ste nam odporucili?

  Dakujem
 • Msice a cerni broucci

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lenka , Vloženo: 02.5. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mame malou zahradku, obehnanou ploty ze vsech stran. Velice se tam dari skudcum,predevsim msicim (na rybizech). Prosim,nejaka rada,jak se.jich zbavit? Bio postriky nezabiraji, vyluh z kopriv take ne.
  Aby toho nebylo malo, rok starou visen mi oziraji malinci cerni broucci. Loni mi sezrali vsechen polnicek. Jakakoliv rada draha. Dekuji
 • Rajcata

  Počet hlasů: 0
  Autor: Daniela Dupoizat, Vloženo: 13.5. 2018 10:49, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: U rajcat mi opadava cast kvetu muzete mi prosim napsat cim to je? Dekuji predem za odpoved!! Dupoizat Daniela
 • Neznámý brouček

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jaromír J., Vloženo: 15.5. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, doma kolem květin se mi objevuje stále větší množství neznámého broučka. Velikost jedinců je cca 2 mm. Obrázek přikládám v příloze. Mohli byste mi, prosím, poradit, o jakého brouka se jedná a popřípadě kde bych mohl hledat příčinu jeho výskytu u mě doma? Děkuji za odpověď.
 • Třešeň

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tomáš , Vloženo: 16.5. 2018 19:42, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,mám šest let starou třešeň(hnojená,zalévaná,bez viditelných známek škůdců).Každým rokem se udělají zelené plody,které ihned opadají i se stopkami.Děkuji za rady.
 • Okus listů třešně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Martin , Vloženo: 21.5. 2018 14:23, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den .
  Jednu z větví třešně mi napadl škůdce.
  Okousal listy tak dokonale, že zbyl pouze řapík.
  ( viz foto)
  Prosím Vás o informaci , o jaký druh havěti se jedná, jaký je možný rozsah rozšíření v případě, že bych tento útok přehlížel a jaká je moznost prevence.
  Mnohokrát děkuji za informace.
  Martin
 • Zlatice

  Počet hlasů: 0
  Autor: irena cébe jiroušková, Vloženo: 21.5. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, máme velmi přerostlý keř "Zlatice".
  Tzn.větve od země mají skoro 2 m a nic na nich není, teprve od těch 2m cca začínají nové vyhnané větvičky listů a květů. Je krásný, když kvete, ale v této velikosti spíše zavazí..větve mají u země snad i 5 cm v průměru. Naštěstí rostou již i úplně nové výhonky ze země.Chtěla bych se zeptat, zda je vhodné jej úplně seříznout a zda znovu obrazí a zda je teď v květnu i na tak radikální řez vhodná doba. Moc děkuji za případnou odpověď.
 • Černé tečky na bylinkách

  Počet hlasů: 0
  Autor: Suzana J., Vloženo: 31.5. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  na bylinkách v květináči se zespodu na lístkách objevily černé tečky a po krátké době také světlé flíčky. Nepodařilo se mi při bedlivé kontrole žádného škůdce objevit. Nemáte s tím zkušenosti? Co by to mohlo být a jak se toho zbavit?
  Mockrát díky!

  Suzana
 • Co je na brslenu?

  Počet hlasů: 0
  Autor: František Mahdal, Vloženo: 12.6. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na listech brslenu se objevila žlutobílá krupička, má podobu drobných čárek. Z horní strany jsou listy bíle tečkované a později opadávají.
 • Přestavba jezírka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Eva , Vloženo: 13.6. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, máme na zahradě po předchozím majiteli ošklivé obdélníkové jezírko s popraskanou folií, kudy uniká voda a pod folií se sesouvá břeh. Budu muset folii vyměnit a při té příležitosti bych ráda jezírko přestavěla (nemá ani postupný břeh, rostliny apod. a chci ho zmenšit). Nevíte čím břeh zpevnit, aby se mi schodovitý břeh nesesouval? Díky.
 • Dobromysl

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marta Honsárková, Vloženo: 20.6. 2018 14:57, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Lze prosím zaměnit dobromysl s jinou rostlinou, rovněž fialově kvetoucí ? Podlouhlé listy.
 • Vistárie

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 23.6. 2018 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, potřebovala bych poradit, koupila jsem vistárii (Vistárie japonská plnokvětá Wisteria floribunda Violacea Plena). Ráda bych ji pěstovala v prostoru (ne u zdi), jako keř nebo stromek, samozřejmě s patřičnou oporou a v rozumné velikosti. Jde to ale vůbec? Nikde jsem nenašla žádný odkaz na způsob, jak ji tvarovat tak, aby sílila, kvetla, ale moc se nerozrůstala ... Moc děkuji.
 • Vadne část Katalpy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Petra , Vloženo: 26.6. 2018 10:14, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, asi tak před týdnem nám začala katalpa na zahradě z prostředka vadnout. Mysleli jsme, že schne, takže ji teď víc zaléváme, ale nelepší se to. Nevíte někdo, co by jí mohlo být, případně co udělat, vyřezat to, co usychá? A hned (hnízdí tam ptáci) nebo počkat... ? Poraďte, prosím. Díky.
  ... přes veškerou snahu mi sem nejde připojit fotografie...