Diskuze - nejdiskutovanější témata

 • Javor mléč

  Počet hlasů: 0
  Autor: Daniela K., Vloženo: 12.5. 2020 16:52, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na zahradě mám javor mléč, koupila jsem ho v zahradním centru, zasadila jsem ho minulý rok na podzim, je celý den na slunci, zasazený do hlinitější půdy. Krásně obrazil listy, ale teď je začal klopit a kroutit, nevím čím to je, zalívám ho aby měl dost vody jinak s ním nic nedělám, kontrolovala jsem spodek listů jestli tam není nějaký škůdce, ale nic jsem nenašla. Poradíte mi co dělám špatně ?
 • Houba zahubila vistárii

  Počet hlasů: 0
  Autor: Petra , Vloženo: 14.5. 2020 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den, letos na jare jsem zjistila, ze mi uhynula 13 let stará vistarie. Jedne z hlavnich korenu byl napadeny houbou a cely strom "upadl". rostlinu i hlinu jsem zlikvidovala, prolila celou oblast fungicidem dle navodu. Doplnila novou hlinu.
  Jak dlouho je nutne misto osetrovat fungicidem, nez tam budu moct nasadit novou vistarii?
  Dekuji
 • Housenky na růžích

  Počet hlasů: 0
  Autor: Alena , Vloženo: 16.5. 2020 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, objevily se mi housenky na růžích a ráda bych zjistila, o jaký druh se jedná. Má světlé tělo a oranžovou hlavu. Přikládám fotku. Děkuji
 • Převislý cedr

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana , Vloženo: 26.5. 2020 12:05, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  poradil by mi prosím někdo, zda vůbec a případně jak tvarovat převislý cedr? Koupila jsem ho v zahradnictví poměrně malý, roztomilý. Po čase se růstem dotkl špičkou trávníku, proto jsme ho chtěli s manželem "zvednout", aby rostl ještě do výšky. Nyní si už nevíme rady, brzy bude asi potřebovat nějakou podpěru a trávníku se špička dotkne zas. Podle mě teď zahradu hyzdí. Jak ho zakomponovat do okolí? A podepřít nebo to nechat na přírodě?
  Moc děkuji.
 • Trubač

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lydia , Vloženo: 29.5. 2020 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý deň,
  Spílili sme v jeseni 10 ročný trubac. Teraz sa objavili výhonky zo zeme, asi z pôvodných podzemných koreňov na ploche 3 x 4 m. Ako sa ich zbaviť?
  Ďakujem.
 • Rajčata

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tomáš Tom, Vloženo: 31.5. 2020 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, nevíte prosím proč můžou takto černá vršky rajčat? Děkuji
 • Škůdci na divizně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Eva Vaculová, Vloženo: 01.6. 2020 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,posílám foto škůdců kteří mi už druhým rokem napadli diviznu-prosím o upřesnění a jaká ochrana je možná.
 • Zčernalý strom švestka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana Trojanova, Vloženo: 06.6. 2020 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den,naše švestka nadherně kvetla.Radovali jsme se,že bude pěkna úroda.Ovšem cely strom,listy,zčernal. Sice bojuje,občas někde zelený lístek a par plodů.
  Můžete mi poradit
  Děkuji
  Trojanová
 • Co je s okurkou?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Martin , Vloženo: 06.6. 2020 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Okurky ze seminka ve foliovniku, krásné, silné vysazeny ven i s korenovým balem a za týden se na nich udelaly skvrny a odcházejí, žlutnou viz foto.. Nezmrzly, venku bylo více nez 8 stupnu v noci..mám podezrení z prehnojeni půdy, neco takového se mi stalo loni s dýní, která taky odesla... nyni mam dyne na hnojisti a tam krásne rostou..nebo jaká je to nemoc dekuji moc za radu
 • Jedle

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tomáš , Vloženo: 07.6. 2020 19:09, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  prosím o určení škůdce na jedli. Uvnitř shluku jehličí je tekutina, která po chvíli mezi prsty začne lepit. Pouhým okem není na jedli žádný škůdce vidět. Děkuji
 • Třešeň zvadla

  Počet hlasů: 0
  Autor: Gabriela Tom, Vloženo: 10.6. 2020 19:42, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den. Prosím o radu, na podzim jsme vysadili mladou třešeň, vykvetla a už začala mít plody, ale najednou začala vadnout. Suchá není, zalévali jsme a i teď často prší. Dala by se ještě zachránit? Děkuji
 • Hnědočerné listy vistárie

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jan Smeták, Vloženo: 11.6. 2020 16:40, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  nedávno jsme si zakoupili vzrostlou vistárii a zasadili dle rad zahradnictví do patřičného substrátu. Po několika týdnech nám však začali hnědnout některé listy. Chtěl bych se zeptat zda za tím stojí škůdce nebo zda by to mohlo být přemokřenou půdou.

  Předem děkuji za odpovědi.
 • Hnijící okurky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tom Tom, Vloženo: 15.6. 2020 17:07, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mohu se zeptat? mám problém s okurkama, a nevím co s tím, hniji ještě než vyrostou, děkuji za radu.
 • Dotaz červený rybíz

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marie Popovňaková, Vloženo: 15.6. 2020 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: na listech červeného rybízu se ve větším rozsahu objevily puchýře,o jakého škůdce jde a jak se proti němu bránit ?Poradí někdo ?
 • Opylování třešní

  Počet hlasů: 0
  Autor: Milan Selucký, Vloženo: 16.6. 2020 15:44, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mam tresen Early Korvik a neplodi, protoze nejblizsi tresen je daleko. Doporucenymi opylovaci jsou napr. odrudy Techanovan nebo Kordia. Ale Early Korvik neni jejich opylovacem. Jestlize dosadim uvedeneho opylovace, budou plodit oba stromy?
 • Prokousané listy na růžích

  Počet hlasů: 0
  Autor: Adam Škutchan, Vloženo: 16.6. 2020 20:10, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, na spodních listech od našich růží jsou malé dírky i větší okusy co to může způsobovat a jak se zbavit škůdce, který to provádí? Viz foto. Předem děkuji za odpověď
 • choroba jabloně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Standa , Vloženo: 17.6. 2020 18:39, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o určení choroby jabloně - viz. foto. Můžete mi též poradit, jak postupovat dále?
 • Dotaz na chorobu třešní

  Počet hlasů: 0
  Autor: František Pouzar, Vloženo: 21.6. 2020 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,obracím se na vás s prosbou určit chorobu(škůdce) na třešních. Po odvětu, když jsou tak poloviční třešně, začnou hnědnout a postupně opadají. I na listech jsou tu a tam hnědé skvrny. Posílám fotky. Doufám, že mi pomůžete vyřešit tento problém. Děkuji za odpověď. Pouzar František Třeboň

  Fotky se mi bohužel nepodařilo načíst.
 • Sázení olivovniku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michaela Pereira Ruela, Vloženo: 23.6. 2020 16:01, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, prosim o radu jak zasadit olivovník do květináče. Mám 80cm stromek a květináč s dnem o průměru 33cm a výškou 31cm. Mám do spodu umístit tu zavlazovaci vložku,abych si vyvýšila dno a voda stékala dolu pod to? Bohužel v kvetináči nejsou žádné otvory. Nebo mám jen udělat dirky do dna a vysypat kamínkama? Do jaké výšky ty kamínky?A nebo je nejlepší dát i vložku a na to kaminky. Děkuji za rady.
 • Wisterie bílá

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavel Mikulecky, Vloženo: 29.6. 2020 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme asi pět let starou Wisteri Alba. Doposud se dobře vyvíjela až teď některé liany vadnou jako by neměli vodu. ostatní se zdají být v pořádku. Prosím o radu co s tím mám dělat.
 • Černání, rezavění tují

  Počet hlasů: 0
  Autor: Matěj Chládek, Vloženo: 23.6. 2020 07:20, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Přeji krásný den. Nerad obtěžuji, ale prošel jsem všechny online diskuze k tématu a radil se se zahradníkem, ale pořád nevím, co může způsobovat černání/reznutí na našich tujích.

  Zatím je černání jen v počátku (viz foto), ale bylo mi řečeno, že při černání větviček mají tuje vždy nějaký problém, který je třeba řešit. Jehličí černá ve spodní části rostlin, nejčastěji směrem na severovýchod. Začalo to u jedné tuje cca před 3 týdny. Od té doby se problém objevil asi na 20. Mám dva kandidáty na příčinu:

  1) Příliš vody u kořenů. V posledních týdnech hodně pršelo, asi nejvíc za 2 roky, co tuje máme. Půda je jílovitá, nahoře je textilie a borka. Problém se nevyskytuje u tují, které jsou na vyvýšeném terénu. Pokud je to tím, dal bych si pozor, abych tuje nezaléval, dokud nebude opravdu sucho. Léto by to mělo vyřešit.

  2) Napadení houbou. Nenašel jsem ale na větvičkách plodničky, stejně tak je zvláštní, že nečernají tuje vedle sebe, ale třeba na druhém konci zahrady. Na druhou stranu tomuto scénáři nahrává skutečnost, že k černání dochází zejméjna tam, kam nejméně svítí slunce. Pokud je to tím, aplikoval bych fungicid.

  Co myslíte? Budu rád za jakýkoli tip! Děkuji moc.
 • Jehličnany

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zdeněk Stach, Vloženo: 29.6. 2020 13:56, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na jaře jsem neudělal zaštipování jehličnanů na zahradě. Co se stane , když to udělám teď.Mám obavy, že čekat na jaro bude pozdě.
 • Modřín

  Počet hlasů: 0
  Autor: Martina Simunkova, Vloženo: 30.6. 2020 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, ráda bych poprosila o radu ohledně "keříkovitého" modřínku.
  Koupili jsme ho loni, zasadili do vyvýšeného zahradního tarasu. Přežil zimu, na jaře krásně nasadil. A teď během týdne zežloutl a začal opadávat.
  Větvičky nejsou suché. Nevím, jestli je možné, že bychom ho přelili. Suchém to podle mě není.
  Asi před měsícem jsem ke stromům dávala hořčičnou sul a dala jsem i k němu. Je možné, že by mu vadila?
  Sluníčko na něj svítí jen dopoledne.
  Děkuji
 • Kiwi

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana Trsková, Vloženo: 30.6. 2020 10:51, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  prosím o radu s kiwi. Koupila jsem si 2 malé rostliny kiwi, které jsem hned zasadila. Po udělání jamky, do které byla rostlina vsazena, jsem dala granulované hnojivo. Po pár dnech listy zrezavěly. Setkali jste se s tím? Jdou rostlinky ještě zachránit? Sázené byly asi před 3 týdny.

  Předem děkuji a přeji hezký den,
  Jana Trsková
 • Ostružina bez trnů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 30.6. 2020 22:11, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  letos mám jisté procento pupenů u ostružin hnědé a suché. Co to může být ? Co s tím.
  Děkuji.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK