Diskuze - nejdiskutovanější témata

 • Bílá vajíčka na katalpě trubačovité

  Počet hlasů: 0
  Autor: Karel , Vloženo: 10.11. 2020 11:21, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, na katalpě trubačovité jsme měli v létě padlí a po opadu listí jsme si na kmínku a větvích všimli cca 1-2 mm dlouhý jakoby vajíček, ale vajíčka to nejspíš nejsou. Je to měkké a jde to dobře sundat. Může se jednat o štítenku?
 • Ořešák

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jiří Černý, Vloženo: 11.11. 2020 19:02, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  na zahradě jsme měli asi 40 let starý ořešák, který
  do loňského roku dobře rostl a plodil. V létě 2019
  se začalo projevovat prosychání jednotlivých větví
  a v letošním roce začal strom evidentně chřadnout.
  U kořenového krčku bylo vidět porušení kůry, která se dala odloupnout, takže strom neměl po obvodu
  kmene v daném místě téměř žádné lýko. Barva jak odloupnuté kůry, tak kmene byla černá. Prosím o radu, o jakou chorobu by se mohlo jednat.

  Děkuji
 • Postřiky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zdeněk Stach, Vloženo: 13.11. 2020 14:18, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jaký prostředek je k mání místo Kuprikolu,který se již nevyrábí? Je vhodný CHampion z Agrobio?
 • Třešeň

  Počet hlasů: 0
  Autor: KLÁRA VALENTOVÁ, Vloženo: 02.12. 2020 10:39, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, může se přesadit 7 let stará třešeň?
 • Smutnice

  Počet hlasů: 0
  Autor: Krista , Vloženo: 04.1. 2021 22:10, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  v létě jsem si dala pokojové rostliny na balkon a po několika týdnech se balkon začal hemžit černými muškami. Do té doby jsem neměla se smutnicemi sebemenší problém, proto mi chvilku trvalo, než jsem si uvědomila, oč jde. Nicméně poté jsem podnikla všemožné kroky, abych invazi zabránila.

  Rostliny, které jsem na podzim vracela do bytu, jsem přesadila (hlínu nejprve prolila vroucí vodou a nechala proschnout) a zasypala vrstvou křemičitého písku. Zalévám mírně a jen tehdy, jsem-li přesvědčena, že je to nezbytné (máme víceméně "suchomilné" rostliny, není to až takový problém nějakou dobu nezalévat). Přesto jsem se smutnic úplně nezbavila. Není jich mnoho, ale denně několik jednotlivců naleznu na zdi, okně apod. Je jich vždy jen pár, řekla bych maximálně 5 denně, vždy poměrně velké, předpokládám tedy, že jde o dospělce. Zkusila jsem prohrábnout písek v květináčích, ale mušky z nich nevylétávají. Mohou se objevovat ještě z jiného "zdroje"?

  Jaký byste případně doporučili další postup? Zvažovala jsem použití hnojiv, o kterých jsem se dočetla. Váhám ale nad vhodností. Máme Lopatkovec, Juku, Tlustici, Tchynin jazyk a Adenium obesum. V dalších květináčích mám také bylinky určené k přímé spotřebě - máta, rýmovník, rozmarýn. Jsou hnojiva s přípravky proti škůdcům vhodná i pro tyto rostliny?

  Děkuji
 • Kalisie

  Počet hlasů: 0
  Autor: Petra Čermáková, Vloženo: 01.2. 2021 22:08, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Můžete mi poradit, zda je toto kalisie, která se používá jako léčivá rostlina? Děkuji.
 • Aloe vera - potrebuji pomoct

  Počet hlasů: 0
  Autor: Sabina Biba, Vloženo: 11.2. 2021 15:20, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  prosím o pomoc s pěstováním Aloe vera. S pěstováním v podstatě jakýchkoliv rostlin nemám žádné zkušenosti a ani příliš vědomostí co se týče tohoto okruhu ????????
  Nedávno jsem si ale pořídila do bytu dvě Aloe vera. Jedno zdá se být zdravé ale druhé mi začalo nějak skomírat, rada bych věděla jak mu pomoci, co dělám špatně a do budoucna předejít chybám.
  Po přenesení domů z obchodu jsem obě pouze dala v květináčích do obalu na parapet jih/jihovýchod, zalito jednou a lehce.
  Přikládám foto a za radu budu moc vděčná ???? Diky
 • Reveň jak je to se šťavelany?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Hana Doležalová, Vloženo: 22.2. 2021 10:08, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Váš komentář
  Existuje však výjimka, stará anglická odrůda Glaskin´s Perpetual, kterou je možné konzumovat celou sezonu. U ní k nadměrnému zvýšení obsahu kyseliny šťavelové nedochází.

  Jinde na vebu je pravý opak: K odrůdám s malým obsahem šťavelanů patří např. ´Behrens Rabarber´, ´Dancer´s Early Red´, ´Rosenhagen´ a ´Hobday´s Gigant´ a s vysokým obsahem pak ´Glaskin´s Perpetual´, ´Spangsbjerg nr. 19´, ´Spangsbjerg nr. 116´, ´A Côte Rouge´ a ´Vroege Engelse´.
 • Roubování na švestkovou podnož

  Počet hlasů: 0
  Autor: Alois Štáfek, Vloženo: 24.2. 2021 12:31, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mám nějaké samovolně vzrostlé švestkové podnože, které jsem chtěl přeroubovat rynglí, meduňkou nebo jinou švestkou, bohužel jsem zjistil, že na odběr roubů je již poměrně pozdě. Je nějaká varianta jak ještě letos podrůstky využít, nebo budu muset počkat na příští rok? Dekuji
 • Juka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Kristýna , Vloženo: 03.3. 2021 16:11, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den. Obracím se na Vás téměř se zoufalstvim. Jsem v pokrokových rostlinách nováček.
  Cca třičtvrtě roku zpět jsem si do bytu pořídila juku obrovskou (pořízena v obi). Postupem času mi ale začalala chřadnout (viz první foto). Ještě na jaře/v létě jsem je presadila a rozdělila v naději ze ji zachranim. Jedné květině uschly všechny listy ale u druhé jsem si myslela ze si mi ji zachránit povedlo. Každopádně dnes mi upadla celá nozicka listů (omlouvám se za ten výraz ale netusim jak jinak to napsat :-)) a byla vevnitř promocena (vše nafotim). Rostlina je v polostínu a při teplotě cca 23-24 stupnu. Opravdu se tohoto boje vzdát nechci, proto tady pisu s nadějí. Predem moc dekuji.
 • Juka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lucie , Vloženo: 15.3. 2021 16:48, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  Před dvěma lety jsem dostala darem Juky, dvě v jednom květináči. Chtěla jsem se zeptat jestli je můžu od sebe oddělit a přesadit do dvou květináčů aby tak měli více prostoru?
  Nebo je musím nechat spolu a jen přesadit do většího květináče?
 • Puda po zivem plote z tujek

  Počet hlasů: 0
  Autor: František Brostik, Vloženo: 16.3. 2021 09:31, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je půda, která zůstala či vznikla po vykácení živého plotu z tůjek vhodná pro pěstování zeleniny a nebo pro výsadbu ovocných keřů a stromků? A nebo je tato půda nějak kontaminovaná a pokud ano, tak zda jenějaká pomoc jak to napravit? Děkuji
 • Javor japonský - broučci

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lukáš , Vloženo: 02.4. 2021 14:15, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hezký den,
  Na javorech (2 ze 3) se každoročně objeví tito broučci, prakticky ihned co začnou růst listy teď v březnu. Na základě pozorování z minulého roku to nevypadá, že by javoru škodily, ale rád bych si nechal poradit; co to je a případně, zdali je nutné/dobré s tím něco dělat, a případně jak. Děkuji.
 • Strom vhodný pro pěstování v nádobě

  Počet hlasů: 0
  Autor: Petra , Vloženo: 03.4. 2021 13:10, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, existují prosím nějaké stromy, které je možné pěstovat v nádobách a dorůstají výšky cca 3-4 metry? Děkuji.
 • Skvrny na okrajích listů jahodníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Renata Zechovská, Vloženo: 05.4. 2021 09:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den. Letos poprvé jsem si vysadila jahody do truhlíků, takže začátečník :). Jde mi o to že na okrajích listů se začínají tvořit jakési skvrny, nevím, jestli je to problém, nebo ne. Jahody mám zatím uvnitř za oknem, nicméně na těch pár pěkných slunných dnů, které teď byly, jsem je dala na balkón, byly tam i přes noc, teď už je mám zase uvnitř. Ale co je to na těch listech by mi někdo dokázal říct? Nerada bych, aby mi odumřely, některé rostliny už mají i květy. Předem moc děkuji za odpověď
 • Živý plot na předzahrádku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Martin Havlín, Vloženo: 19.4. 2021 20:48, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  Máme byt s predzahradkou v novostavbe a rádi bychom si zasadili živý plot. Problém však je, ze pod námi je podzemní garáž, tudíž je zde zemina hluboká pouze 1m. Prosím o radu jaký typ živého plotu by šel v takových podmínkách zasadit s tím, ze by kořeny nedosahovaly příliš hluboko a nehrozilo poškození garáže. Díky
 • Zbavení se plevele přírodní cestou

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana Koucká, Vloženo: 21.4. 2021 08:45, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  prosím o ověřenou a účinnou radu, jak se nejlépe zbavit plevele v zemi přírodní cestou, bez použití chemie?
  Děkuji
 • Záchrana staré višně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 30.4. 2021 21:26, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Přeji hezký den, mám na zahradě višeň, která je minimálně 60 let stará. Již 10 let vypadá, jako kdyby již neměla plodit, jelikož má kmen pouze z 30 %, zbytek se rozpadl a shnil. Minulý rok byla ještě celá obklopena květy a následně velkými, černými višněmi. Bohužel nyní celá zahrada kvete a tato višeň nikoliv. Pupeny sice má, ale nerozkvetly. Teď je má otázka - zda je možné tuto višeň nějak naroubovat a tím ji mít dá se říci dále? Uvažovala jsem pořídit mladou višeň a celou naroubovat touto, ale mám nulovou zkušenost s roubováním. Doopravdy o tuto višeň nechci přijít. Budu velice vděčná za jakoukoliv radu. Děkuji.
 • Rajčata

  Počet hlasů: 0
  Autor: Kvetoslav vybihal, Vloženo: 06.5. 2021 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den. Zjistil sem že rajčata ve skleníku mají suché horní listy, spodní jsou zelené. Zalévám je pravidelně. Děkuji za rady
 • Rozrazil

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana Ponížilová, Vloženo: 17.5. 2021 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  poradí mi někdo jak na rozrazil v trávníku? Rozrostl se. Vloni jsem likvidovala ručně a dosela. Letos vyrostla nová generace. Dicotex nezabírá. Děkuji.
 • Černání kmene u hrusne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Martin , Vloženo: 23.5. 2021 20:42, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu ohledně černání kmene u hrušně. Na jaře jsme pořídili nový stromek u kterého vyrazily lístky. Cca před 14 dny jsem se všiml, že začal černat kmínek, na kterém se odlupuje kůra. Černání postupuje směrem ke kořenům i ke koruně. Stromek asi nezachráním, spíše mi kde o to, čím je to způsobeno a čeho se vyvarovat pro příště
 • Túje nebo cypříšek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana , Vloženo: 26.5. 2021 12:29, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hezký den,

  máme na zahradě vysázený živý plot, který bychom nyní potřebovali doplnit (některé rostliny uhynuly).

  Vzhledem k tomu, že plot sázel před dávnou dobou původní majitel zahrady, nyní nevíme, jaké rostliny bychom měli dokoupit, abychom zachovali stejný vzhled plotu.

  Domníváme se, že se jedná o nějaký druh túje nebo cypříšku, ale v zahradnictví, která jsme zatím navštívili, tento náš druh nikde neměli.

  Mohl by prosím někdo poradit, o jaký druh se přesně jedná? Viz foto v příloze.
 • jedle kavkazská

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lenka , Vloženo: 07.6. 2021 08:59, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den. Koupili jsme v květináči jedly kavkazskou o vánocích a zasadili. Kdy jedle pučí? Vypadá pořád stejně. Neschne, ale pupeny mi přijde, že má hnědé, suché. Děkuji
 • Mango stromek - nemocné listy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Matěj S, Vloženo: 07.6. 2021 11:36, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den,
  Minuly rok na jaře jsem si zasadil mango. Pecku ze zakoupeného kusů ovoce. Nyní mi začínají hnědnout listy. Lze to vidět spíše zespod listů.
  Mango jsem přesadil v domnění ze je špatná půda, ale nepomohlo to.
  Nemáte nekdo radu ?
  Dekuji
 • sloupová jabloň

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ivan, Plzeň , Vloženo: 07.6. 2021 15:01, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, mám pátý rok sloupovou jabloň, která každý rok krásně kvete a vždy měla i pěkná jablka. Letos po odkvětu ale začaly jednotlivé větve zasychat a vypadá to že strom má nejlepší za sebou. Místy jsou takové bílé jakoby pavučiny, ale nikde ani brouk. Co s tím?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK