Diskuze - nejdiskutovanější témata

 • Kořeny stromů a kolektory tepelného čerpadla

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 17.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Nevíte, jestli je možné pěstovat - vysázet nějaké (jakékoliv) stromy, stromky na zahradu, kde jsou v 1,20 m pod zemí nainstalované tepelné kolektory pro tepelné čerpadlo? Bojím se, aby kořeny tyto "hadice" neporušily... Případně prosím o doporučení stromů s mělkými kořeny, dá-li se to takto pojmenovat.
 • Pustoryl nekvete

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 18.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Před 5 lety jsem vysadila na slunné stanoviště pustoryl a dosud nekvetl. Je už vysoký 2 metry a hustý, ale ani jeden květ. Nové výhonky jsou napadány mšicemi, ale daří se je odstranit. Každým rokem přibývá velké množství nových výhonů. Předem děkuji za radu, jak pěstovat pustoryl, aby kvetl.
 • Kroucení listů jahodníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 30.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Přesadila jsem loňskou měsíční jahodu, kterou pěstuji na balkoně a loni plodila až do mrazu. V poslední době se rostlině začaly kroutit listy a velmi málo kvete, jinak vypadá zdravě.
 • Meruňky ve vyšších polohách?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 27.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Je možno pěstovat meruňky a broskve v předhůří Šumavy ve výšce 620 m n.m.? Ze severovýchodu je stanoviště chráněno vysokou skálou, z boku chalupami, na jihozápad otevřené. Nebo co dalšího tam lze pěstovat pod skálou?
 • Zeravy usychají

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 31.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na zahradě mám více jak deset let staré zeravy západní. V posledních třech letech u některých došlo k uschnutí části stromu, zbylá část je pěkná a roste. Túje však vypadají nevzhledně. Vždy uschne jen jeden kmen. Příčinu jsem nikde nezjistila.
 • Brslen - padlí nebo škůdci?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 31.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zjara se mi na listech brslenu objevila jakási plíseň, nebo nějaký škůdce. Listy jsou pokryté bílými terčíky, bílými flíčky které pokrývají většinu plochy listu. Zkoušela jsem nějaké postřiky proti hmyzu a škůdcům, ale nepomohlo to. Poradíte co s tím?
 • Venkovní ibišek uschl?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 30.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na zahradě máme již hodně let stromkový plnokvětý ibišek. Každý rok úžasně kvetl. Letos neměl vůbec pupeny, asi je suchý, vypadá to tak. Absolutně to nechápu. Je možné, že úplně uhynul?
 • Třešeň vadne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 13.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na zahradě máme třešeň, která hojně kvetla. Ale po odkvětu, když už začaly se vytvářet plody, tak začaly vadnout listy, které jsou skleslé a plody jsou pořád stejně malé. Listy dál nerostou, strom je prořídlý. Po zjištění jsem provedl postřik Decis mega dle návodu. Prosím o radu, zda je naděje na její záchranu, neboť její plody byly velikostí, a chutí velmi dobré!
 • Růže – uštípnutá či okousaná poupata

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 08.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Poupata na růžích jsou nahoře ožraná, někdy dokonce úplně zmizí – nejsou k nalezení ani pod keřem.
 • Kadeřavost broskvoní

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 31.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Přes dvojnásobné postřikly zjara Kuprikolem vždy dochází ke kadeřavosti listů u všech mých odrůd broskvoní. Na plodnost a úrodu to viditelný negativní vliv ale nemá. Je vhodné z hlediska pěstebního kadeřavé listy průběžně otrhávat, jak to činím?
 • Rebarbora na podzim

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 31.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dá se rebarbora sklízet ke konzumaci i na podzim?
 • Pivoňka – změna barvy květů?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 31.5. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Léta jsem měla červené pivoňky, ale letos najednou vykvetly bíle. Jen ve středu květu mají trošku kulaté proužky.
 • Proč jahodník neroste?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 06.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Přes internet jsem si objednala jahodník. Přišlo mi 16 jahodníků, které jsem zasadila podle instrukcí pěstitele. Bohužel se mi "chytlo" jen 6 rostlin. Zbytek jahodníků vypadá pořád stejně, jako když mi přišly. Co s tím mám dělat? Mám je vytrhat? Nebo se dají ještě nějak zachránit?
 • Ostružiník v prvním roce neplodí?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 13.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám dotaz ohledně zahradních ostružin. V naší oblasti se jim velice daří, má je na zahrádce skoro každý, a i my jsme museli při stavbě bohužel zlikvidovat krásný porost s vynikajícími plody. Vysadili jsme nové keře bez trnů ze zahradnictví, a to začátkem května. Nádherně se rozrůstají, ale nemají ani jeden květ, na rozdíl od sousedčiných původních trnitých, které jsou obsypány. Nebudou tedy mít žádné plody. Je to v prvním roce běžné, nebo jsme udělali nějakou chybu? A jaký střih a péči a kdy bude potřebovat ostružiník nadále, abychom se sklizně dočkali už příští rok?
 • Moli šatní nebo potravinoví?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 18.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mysleli jsme, že máme doma šatní moly. Nakoupili na ně feromonové mololapky. Všimli jsme si ale, že chycení moli mají na hedvábných křídlech černé tečky. Velikostně i barvou křídel jinak odpovídají šatním molům, aspoň podle obrázků. Bydlíme v zahrádkářské kolonii, a stejní malí motýlci se chytají na nějaké univerzální lepky, které jsme vyvěsili u jabloně a švestky.
  Dá se z tohoto popisu určit, co nám to doma lítá a zda se mám bát o šatstvo a koberec? Zajímalo by mě, jak moc jsou feromony specifické pro daný druh, tzn. jestli je možné, aby se na mololapku pro šatní moly chytaly i jiné druhy (které mohou dolítnou zvenku a škodí spíše zahradě).
 • Pajasan žláznatý - vhodnost výsadby

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 10.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Chtěla bych si do rohu na zahradě vysadit pajasan, ale bylo by to blízko našeho sklepa a souseda domu. Nenaruší kořeny náš sklep a zároveň sousedův dům?
 • Růže – poškození poupat

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 19.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o radu ohledně růží. Ještě nerozvinutá poupata růží jsou uvnitř hnědá, jakoby hnijící. Na vnějším okraji pěkné okvětní lístky. Vzhledem k suchu, nepředpokládám, že je to přemírou vlhka (u nás prší málo a zalévám přiměřeně).
 • Papriky - fleky na plodech

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 23.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na plodech zelených paprik jsou poměrně velké hnědé fleky. Vypadá to jako hniloba, fleky jsou suché. Papriky pěstujeme ve skleníku. Co tuto vadu může způsobovat?
 • Poškození smrku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 26.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Po příjezdu na náš letní byt v Českých Budějovicích jsme zjistili, že náš vzrostlý smrk má podélnou a velmi rovnou prasklinu. Poněvadž sousedíme s další zahradou, kam zasahovaly větve a nebyl sousedy moc vítán, máme podezření, zda se nejedná o úmyslné poškození. Mnohem více mám však obavy, aby nepraskl a nestalo se neštěstí. Mohli byste mi poradit na koho se mám zde v Budějovicích obrátit?
 • Ekologický postřik na mšice?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 30.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Při postřiku paprik proti mšicím (směs jaru a oleje) - došlo k záměně připravených roztoků a použil se loňský, pravděpodobně i přemrzlý roztok (zůstal v bedně na zahradě). Může to být pro konzumaci plodů zdravotně závadné?
 • Hortenzie – vadnutí poupat?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 11.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hortenzie ve středně velkém květináči je pěkná. Máme ji na zahradě v polostínu. Zaléváme dešťovou vodou. Nevíme však, proč vadnou ještě nerozvité květy. Ne všechny, pouze část. Loni byly nádherné.
 • Oleandr – zasychání poupat

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 15.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Nevím, proč mám některá poupata na oleandru oschlá, i přes poctivé zalévání. Je přesazený, má novou hlínu i správný květináč.
 • Řez vistárie a křivouše

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 06.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zůstala mi po zemřelém manželovi zahrada. Na pergole mám vistárie a "křivouše". Zahradním pracem vůbec nerozumím a vzhledem k svému věku jsem požádala syna, laika, aby mi na jaře tyto keře nějak ostříhal. Vznikla z toho absolutní hrůza. Některé větve se zazelenaly a pustily listy, zbývající jsou suché větve o síle cca 2 cm trčící na všechny strany, propletené tak, že s nimi nelze ani pohnout. Prosím o radu co s tím. Lze tuto hrůzu nějak napravit ? Jsem ochotna zavolat odbornou firmu, ale ani nevím v kterém ročním období je zavolat a jestli vůbec někoho seženu.
 • Jícha z buxusu?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 10.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Větší množství ostřihaných větviček z buxusu jsem naložila do sudu jako jíchu. Vzhledem k tomu, že vím, že buxus je jedovatý, mám dotaz, zda po hnojení naředěnou jíchou si rostliny nepřiotrávím.
 • Škůdce na divizně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 20.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o radu ohledně škůdce na divizně. Po týdnu bohatého kvetení má málo květů, listy odcházejí - jsou děravé a hnědnou. Ze spodu listů jsou malinká oranžová vajíčka. Nevíte, o jakého škůdce se jedná a zda mohu divizny ještě zachránit ?

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK