Okrasná zahrada

Zodpovězené dotazy týkající se péče o okrasné rostliny, keře a stromy. Jak pečovat o skalku či trávník?

Poškození smrku

Nepřihlášený uživatel - Libuše Hubková

Otázka:

Po příjezdu na náš letní byt v Českých Budějovicích jsme zjistili, že náš vzrostlý smrk má podélnou a velmi rovnou prasklinu. Poněvadž sousedíme s další zahradou, kam zasahovaly větve a nebyl sousedy moc vítán, máme podezření, zda se nejedná o úmyslné poškození. Mnohem více mám však obavy, aby nepraskl a nestalo se neštěstí. Mohli byste mi poradit na koho se mám zde v Budějovicích obrátit?

Odpověď:

V podobných případech je nejlépe se obrátit na specialisty, kteří se dřevinami zabývají. Konkrétní jméno či firmu vám nedoporučíme, ale stačí, když si např. ve vyhledávači google.cz vyhledáte spojení "arborista Budějovice". Případně se můžete podívat na seznam specialistů, který nabízí web www.stromypodkontrolou.cz

Arboristé dokáží posoudit stav stromu a zároveň provést vhodný zásah. Při výběru specialisty se informujte o tom, zda má pro danou práci příslušný certifikát.

Pokud budete chtít vložit fotografii, použije k tomu diskusi. Tam je možné snadno vložit nejen text, ale i snímek. A určitě budeme rádi, když dáte vědět jak vše dopadlo, zda bylo možné strom např. částečně zachránit či co se nakonec ukáže jako příčina praskliny.



Podobné příspěvky

 • Vánoční stromeček v kvetináči

  Nepřihlášený uživatel - Andrea Rybariková

  Otázka: Dobrý deň, môžem uchovávať vianočný stromček (jedľa kaukazská) v kvetináči na balkóne v mrazoch do Vianoc? Škodí mráz takémuto stromu? Výška stromčeka je asi 80cm. Ďakujem Rybáriková

  » zobrazit odpověď

 • Katalpa roste jen do výšky

  Nepřihlášený uživatel - Ludmila Nováková

  Otázka: Dostala jsem malou katalpu, ale ona roste jen do výšky, už má asi 180 cm. Má olistěný celý kmínek, ale nedělá kulatou korunu. Mám s ní něco dělat, aby korunku měla?

  » zobrazit odpověď

 • Cesmína kvete, ale neplodí

  Otázka:

  Před několika lety jsme si na zahradu vysadili cesmínu. Je už vysoká přes dva metry, každoročně kvete. Ale jsme zklamaní, že nemá červené plody. Děkujeme za případnou radu, Dvořákovi.

  » zobrazit odpověď

 • Záchrana nevzhledné levandule

  Otázka:

  Mám na zahrádce několik let starou levanduli lékařskou. Nevěnovala jsem jí delší čas větší pozornost. Postupem času se z ní stal nevzhledný keřík s množstvím holých - dřevnatých částí větví, které polehávají po zemi, ale na koncích stále rostou. Je možné ji nějak zachránit a nebo si mám raději pořídit novou rostlinu? Děkuji, Jiřina.

  » zobrazit odpověď