Diskuze - nová témata

 • Napadené listy šeříku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ilona Borusíková, Vloženo: 19.8. 2015 15:56, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: listy šeříku jsou děravé jako krajka.Mám něčím postříkat?
 • Praskání plodů rajčat

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 19.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Úrodu rajčat máme letos hezkou, ale radost nám kazí praskliny plodů. Je možné se jim nějak bránit?
 • Vistárie na balkoně chřadne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 18.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Přivezla jsem si vistárii z Polska. Byla opravdu moc krásná a zdravá. Dala jsem si ji na východní stranu na balkon a byla už opřená o tyčku. Několik týdnů krásně rostla. Pak mě z ničeho nic začala opadávat a zastavila růst. Zalévala jsem ji pravidelně, podle sucha asi tak 1x denně. Moc mě to trápí.Co dělám špatně?
 • Přezimování převislého jahodníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 14.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Druhým rokem pěstuji převislé jahody. Oproti loňsku mají velmi dlouhé a bohaté převisy s plody. Co s převisy na zazimování? Odstranit a udělat z nich sazenice, nebo ponechat? Nevím, jak je v druhém případě chránit.
 • Usychající vrba

  Počet hlasů: 0
  Autor: sona jandejskova, Vloženo: 12.8. 2015 17:47, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den, presadila jsem japonskou vrbu a ona zacala usychat az listy uschly tak jsem ji uplne ostrihala myslite ze se vzpamatuje.
 • Jméno stromu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jitka Smolova, Vloženo: 10.8. 2015 07:15, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den.Koupila jsem si okrasny stromek,ale zapomnela jsem,jak se jmenuje.Vim jen,ze druhove jmeno je PLOCHY.Ma cervene plody,pry jedovate.Nevite cele jmeno?Dekuji.Smolova Jitka
 • Předčasný opad švestek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 08.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na konci července švestky dosáhly poloviční velikosti, zmodraly a postupně opadávají. Co s tím?
 • Nať petržele usychá

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 07.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Nať u petržele na záhoně žloutne a následně usychá. Je příčinou nějaký škůdce, nebo choroba? A jaká je ochrana?
 • Výrůstky na švestce

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavla , Vloženo: 05.8. 2015 13:10, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  na listech švestky se udělaly tyto tyčovité výrůstky.
  Chtěla bych se zeptat, jaký škůdce švestku napadl. Zda se jedná o mšice, jak si myslím.
  Předeme děkuji za odpověď.
 • Rododendron žloutne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Betka , Vloženo: 05.8. 2015 12:24, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Přeji pěkný den,
  na rododendronech mně začaly žloutnout listy. Shora jsou listy dožluta a zespodu listu jsou takové černé tečky.
  Můžete mně poradit, o jakého škůdce se jedná a jak se proti němu bránit.
  Děkuji.
 • Napadená líska

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana Kuchyňková, Vloženo: 04.8. 2015 21:31, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Prosím prosím pomožte někdo...mám na zahradě zasazené dva lískové ořechy.Jeden je klasický náš keřový a druhý je kanadská stromková líska.V loni nám něco napadlo tu naší keřovou uplně jí zhnědly a seschly listy.Ořezala jsem jí až na kmen a doufala že bude vpořádku,nestalo se sice pustila větvičky ale ty za chvíly taky uschly tedy listy.V loni jsem také kvůli tomu jela na zahradu Čech do Litoměřic v naději že tam najdu někoho kdo by mi poradil co to je a jak s tím bojovat.Nestalo se slítala jsem celí areál a pomoc nikde,jen samé hlouposti.Nakonec se mi podařilo najít jednoho staršího pána a tak jsem si trpělivě vystála hodinovou frontu abych se pak od něj dověděla že s lískovýmí ořechy nemá zkušenosti.Nicméňě mi poradil nějaké hnojivo spojené s postřikem tak jsem ho aplikovala na podzim ke kořenům a na jaře jako postřik nepomohlo to.Keřová líska je seschlá a nové listy hnědé a mám pocit tedy né pocit ale jistotu ,že to napadlo i tu kanadskou.Nevím co mám dělat dala jsem za stromek 900 kč a nechce se mi o něj přijít,protože jsem už o jeden přišla protože se nechytil a jsem ráda že ta druhá jo.Má každý rok hromadu lískáčů.Nenapadených červíky,protože je máme zasazené u slepic a ty úspěšně likvidůjí tohoto škůdce.Prosím porate.
 • Přesazení srdcovky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 04.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Kdy mohu nejlépe přesadit srdcovku?
 • Jilm zlatolistý - napadený

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ella , Vloženo: 03.8. 2015 23:55, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, na horní straně listů jilmu zlatolistého se objevily takové "bílé kokony"- je jich poměrně dosti, které listům vysávají živiny až list docela uschne. Nahoře jsou již listy seschlé. Dole jsou ještě některé zelené- nicméně jsou napadené. Poradili byste mně prosím, co je to za škůdce a jak se proti němu ubránit a strom ještě zachránit.
  Děkuji za odpověď.
 • Mšice na mrkvi

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 03.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Při sklízení mrkve jsem si všimla bílých škůdců, kteří se drží v hloučku na vrcholku kořene mrkve (tam, kde začíná vyrůstat nať). Můžete mi poradit o co se jedná a jak tomu předejít, ideálně bez použití chemie?
 • Řez levandule

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 03.8. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám na zahrádce již několik let levanduli. Letos je po velmi suchém létě hodně seschlá, ale na dřevnatých stoncích začíná znova obrůstat. Můžu ji sestřihnout až na dřevo? Obroste? Anebo ji mám nechat až do jara?
 • Napadené listy bylinek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Kamila , Vloženo: 29.7. 2015 09:15, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  na balkoně pěstuji v květináčích bylinky (hlavně bazalka, oregano) vyseté ze semínek. Konečně se mi začalo dařit a měla jsem ukázkové velké listy bazalky a nyní něco napadlo listy. Jsou v nich díry. Můžete mi poradit čím to je?
 • Katalpa chřadne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 29.7. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na zahradě máme katalpu, netuším, jak je stará, ani jak vypadala v minulých letech. Přistěhovali jsme se teprve letos na jaře. Bohužel nemá skoro žádné listy, jen maličkaté na koncích větviček. Skoro nekvetla. Je na slunném místě. Netušíte, co by jí mohlo chybět?
 • Záchrana fíkusu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 27.7. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o radu ako postavit na nohy moj fikus elastica. Jeho problémy: 1. krutenie listov 2. bodky po obode takmer kazdeho listu. Bodky su svetlozelenej farby 3. zltnutie a opadavanie starych velkych listov (asi som ho preliala, teraz uz asi 3 tyzdne nepolievam plus kyprim podu, aby sa vzduch dostal aj hlbsie a poda vyschla. Rastlina je totiz zasadena v kvetinaci bez mozneho odtoku vody) 4. ma na sebe drobne zivocichy. Az dnes som to zistila ako tu surfujem, tak som ho dokladne prehliadla, ci to nemoze byt aj kvoli tomu. Su velmi male, volnym okom poriadne nevidim strukturu, ale skor gulateho tvaru a behaju po listoch. Nie je ich vela. A nasla som aj asi 2 velmi jemne male pavucinky. Prosim o radu co robit, co za preparat kupit, aby sa mu zacalo darit.
 • Výsadba rybízu a zimolezu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 25.7. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Kdy zasadit černý rybíz a zimolez modrý? Předem děkuji za odpověď. J. Tenzerová.
 • Co je to za stromek ?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Dana , Vloženo: 23.7. 2015 18:14, Počet komentářů: 5
  Příspěvek: Dobrý den ,
  prosím , nevíte co by to mohlo být za stromek ? Mám ho už několik let , nejdříve byl asi 3 roky v nádobě venku a nyní je 5 let v zahradě. Žila jsem v domnění, že je to Delonix , ale není. Tento můj stromek má trny stejné jako dřezovec , jen je malinký , cca 70cm.
 • Choroba vinné révy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zdenek , Vloženo: 21.7. 2015 20:14, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Rád bych se zeptal, jestli je toto nějaká choroba výsadby keře, pokud ano co s ní? U ostatních nic takového nevidím.

  Fotografie je prosím zde:
  http://1drv.ms/1KaTf4R

  Velice děkuji za informaci.
 • Maliny - odumírání

  Počet hlasů: 0
  Autor: Luboš Bočák, Vloženo: 20.7. 2015 21:36, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  Mám vysázeno několik druhů malin, všechny krásně rodily. Loni a letos opět je cosi devastuje. Podobně napadené a často zcela zničené jsou i listnaté keře v blízkém lesoparku.
  Poradíte mi prosím, jak se bránit?
  Mohu někam poslat pár obrázků??
 • Zvadlá třešeň

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 20.7. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Letos nám asi 30 let stará třešeň začala celá uvadat. Na jaře normálně vyrazila, kvetla a udělala plody, ovšem když byly plody zelené, začala rychle vadnout. Plody sice dozrály, ale byly malé a ne příliš chutné. Nyní začala opadávat jako na podzim. Lze ji zachránit nějakým radikálním řezem? Nechat kmen a ořezat vše?
 • Plevel v novém mladém trávníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lucie , Vloženo: 13.7. 2015 09:51, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, před měsícem jsme na zahradě vyseli nový trávník. Ovšem bohužel máme velký problém s plevelem, který se nám tam velmi rozmnožil a v podstatě již převažuje nad nově vzrostlou trávou na více než polovině poseté plochy. Plevel je velmi hustý, především tam převládá taková plazivá rostlina se silnými stonky takové červené barvy a tlustými zelenými zakulacenými lístky (bohužel nevím, jak se nazývá), je čím dál více rozlezlejší a máme obavu, aby nám plevel zcela neudusil novou trávu. Nevíme, co s tím, protože postřiky proti plevelům se prý mohou používat až tak po třetí seči (teprve proběhla první) a plevele je čím dál víc a nová tráva se v něm již zcela ztrácí. Možná jsme špatně upravili půdu před vysetím, ovšem snažili jsme se udělat všechno podle různých rad a návodů, které jsme si našli. Trávník denně zaléváme (pokud tedy samozřejmě neprší), takže plevelům se daří. Existuje nějaké řešení této situace? Děkuji mockrát za pomoc.
 • Padlí na brslenu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 13.7. 2015 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na brslenu mám takový jako "bílý prášek". Rozlézá se to skoro po všech (mám jich víc i velké rostliny). Je to možné nějak zastavit?