Diskuze - nová témata

 • Araucaria heterophylla

  Počet hlasů: 0
  Autor: Hana Vítovcová, Vloženo: 15.7. 2020 04:04, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, chtěla bych poradit, jak usměrnit v růstu Araucarii v bytě, abychom se jí časem nemuseli zbavovat pro velikost. Má asi 25 let a výšku asi 160 cm... Má cenu jí zaštipovat? Děkuji
 • Jablka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Josef Navrátil, Vloženo: 13.7. 2020 14:52, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, letošní rok mám na jabloni takto deformovaná a něčím napadená jablka. Žádný postřik jsem nedělal, takže nevím co jsem zanedbal.Můžete mi poradit o co se jedná a čeho se příště vyvarovat? Děkuji
 • Tmavne špička rajčat.

  Počet hlasů: 0
  Autor: Roman Dvořák, Vloženo: 13.7. 2020 11:41, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám rajčata v kýblu i na zahonech. Jen jedno v kyblíku ma na plodech meknoucí špičku která časem tmavne. Viz foto. Co to je a co stim udělat.
 • Sekací traktůrek / sekačka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michal , Vloženo: 06.7. 2020 14:53, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  přemýšlím, zda pro zahradu o 850 m2 má smysl kupovat zahradní traktůrek (dostal jsem nabídku na již použitý). Jedná se o ucelenou travnatou plochu, jejíž sečení starší sekačkou vyžaduje sečení každých 10 dní. Má smysl pro takovou plochu investovat do traktůrku?

  Předem díky za odpověď.
 • Brambory

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana , Vloženo: 06.7. 2020 00:00, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Poprvé jsme nasadili brambory do pytlů, trpělivě jsme sbírali slimáky, kteří se na natě vrhli. Při kontrolním pohledu dospodu pytle jsme našli jenom kořínky, vůbec žádné hlízy!
 • Okurky chřadnou

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 05.7. 2020 12:27, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, dostal jsem nějaké semínka okurek a již nějakou chvíli sklízíme velké a chutné plody. Ovšem najednou květina začíná chřadnout viz fotky. Snažím se jí dostatečně polévat ke kořenům a i kvalitně větrat skleník, ale květina chřadne. Nevíte prosím někdo co s tím?
 • Hloh Pauls scarlet

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavel , Vloženo: 03.7. 2020 14:04, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,koupil jsem letos na jaře v zahradnictví asi 2,5m vysoké hlohy Pauls scarlet-Crataegus laevigata 'PAUL'S SCARLET'.Zasazeny byly v dubnu na slunečné stanoviště.Stromky ani nerostou ani nekvetou a jsou napadeny nějakou chorobou?Jeden už je téměř bez listí a další jsou na tom podobně,přikládám foto listů.Poradí někdo,co se s tím dá dělat?Děkuji
 • Rada trávník

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jan Král, Vloženo: 02.7. 2020 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, zakládáme nový trávník. Potřebujeme půdu trošku provzdušnit. Místama je dost jílovitá. Při domácím pokusu, trošku suché zeminy polít octem, se po zašumění na povrchu vysráží vápno. Máme na zahradě pár thůjí. Uvnitř prosychají, čas od času je čistíme. Část necháváme na místě a nyní můj dotaz. Dalo by se tohle proschlé zarýt pod budoucí trávník, nebo je to hloupost a napáchám škody? Děkuji a těším se na odpověď.
 • Planá borůvka?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Martina , Vloženo: 01.7. 2020 17:43, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, cca 7 let máme na zahrádce několik keříků kanadských borůvek. Vzrůst některých z nich není moc velký cca do 50 cm. Letos na jaře nám vedle jednoho tohoto keříku, resp. cca 15 cm od něj vyrostl keřík nový - zhruba do výšky 1 m a má plody viz přiložené obrázky. Plody vypadají jako borůvky, ale listy se od keříku, který máme již několik let vysazený značně liší. Prosím o informaci, zda se i v tomto případě jedná o jedlé borůvky, či nějaký nálet jiné vzhledově podobné rostliny. Předem moc děkuji za informaci, zda můžeme bez obav sklízet a konzumovat. Hezké léto. Martina
 • Ostružina bez trnů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 30.6. 2020 22:11, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  letos mám jisté procento pupenů u ostružin hnědé a suché. Co to může být ? Co s tím.
  Děkuji.
 • Kiwi

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana Trsková, Vloženo: 30.6. 2020 10:51, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  prosím o radu s kiwi. Koupila jsem si 2 malé rostliny kiwi, které jsem hned zasadila. Po udělání jamky, do které byla rostlina vsazena, jsem dala granulované hnojivo. Po pár dnech listy zrezavěly. Setkali jste se s tím? Jdou rostlinky ještě zachránit? Sázené byly asi před 3 týdny.

  Předem děkuji a přeji hezký den,
  Jana Trsková
 • Modřín

  Počet hlasů: 0
  Autor: Martina Simunkova, Vloženo: 30.6. 2020 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, ráda bych poprosila o radu ohledně "keříkovitého" modřínku.
  Koupili jsme ho loni, zasadili do vyvýšeného zahradního tarasu. Přežil zimu, na jaře krásně nasadil. A teď během týdne zežloutl a začal opadávat.
  Větvičky nejsou suché. Nevím, jestli je možné, že bychom ho přelili. Suchém to podle mě není.
  Asi před měsícem jsem ke stromům dávala hořčičnou sul a dala jsem i k němu. Je možné, že by mu vadila?
  Sluníčko na něj svítí jen dopoledne.
  Děkuji
 • Jehličnany

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zdeněk Stach, Vloženo: 29.6. 2020 13:56, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na jaře jsem neudělal zaštipování jehličnanů na zahradě. Co se stane , když to udělám teď.Mám obavy, že čekat na jaro bude pozdě.
 • Wisterie bílá

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavel Mikulecky, Vloženo: 29.6. 2020 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme asi pět let starou Wisteri Alba. Doposud se dobře vyvíjela až teď některé liany vadnou jako by neměli vodu. ostatní se zdají být v pořádku. Prosím o radu co s tím mám dělat.
 • Odumírající loubinec

  Počet hlasů: 0
  Autor: Markéta Nebřenská, Vloženo: 28.6. 2020 00:00, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: V zahradnictví jsem koupila silnou sazenici loubince. Rostlina několik let dobře prospívala, ale teď najednou začala její velká část odumírat. nemohlo by se jednat o nějakého škůdce? Listy hnědnou jakoby od stopky, vadnou a odpadávají.
 • Sázení olivovniku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michaela Pereira Ruela, Vloženo: 23.6. 2020 16:01, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, prosim o radu jak zasadit olivovník do květináče. Mám 80cm stromek a květináč s dnem o průměru 33cm a výškou 31cm. Mám do spodu umístit tu zavlazovaci vložku,abych si vyvýšila dno a voda stékala dolu pod to? Bohužel v kvetináči nejsou žádné otvory. Nebo mám jen udělat dirky do dna a vysypat kamínkama? Do jaké výšky ty kamínky?A nebo je nejlepší dát i vložku a na to kaminky. Děkuji za rady.
 • Černání, rezavění tují

  Počet hlasů: 0
  Autor: Matěj Chládek, Vloženo: 23.6. 2020 07:20, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Přeji krásný den. Nerad obtěžuji, ale prošel jsem všechny online diskuze k tématu a radil se se zahradníkem, ale pořád nevím, co může způsobovat černání/reznutí na našich tujích.

  Zatím je černání jen v počátku (viz foto), ale bylo mi řečeno, že při černání větviček mají tuje vždy nějaký problém, který je třeba řešit. Jehličí černá ve spodní části rostlin, nejčastěji směrem na severovýchod. Začalo to u jedné tuje cca před 3 týdny. Od té doby se problém objevil asi na 20. Mám dva kandidáty na příčinu:

  1) Příliš vody u kořenů. V posledních týdnech hodně pršelo, asi nejvíc za 2 roky, co tuje máme. Půda je jílovitá, nahoře je textilie a borka. Problém se nevyskytuje u tují, které jsou na vyvýšeném terénu. Pokud je to tím, dal bych si pozor, abych tuje nezaléval, dokud nebude opravdu sucho. Léto by to mělo vyřešit.

  2) Napadení houbou. Nenašel jsem ale na větvičkách plodničky, stejně tak je zvláštní, že nečernají tuje vedle sebe, ale třeba na druhém konci zahrady. Na druhou stranu tomuto scénáři nahrává skutečnost, že k černání dochází zejméjna tam, kam nejméně svítí slunce. Pokud je to tím, aplikoval bych fungicid.

  Co myslíte? Budu rád za jakýkoli tip! Děkuji moc.
 • Dotaz na chorobu třešní

  Počet hlasů: 0
  Autor: František Pouzar, Vloženo: 21.6. 2020 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,obracím se na vás s prosbou určit chorobu(škůdce) na třešních. Po odvětu, když jsou tak poloviční třešně, začnou hnědnout a postupně opadají. I na listech jsou tu a tam hnědé skvrny. Posílám fotky. Doufám, že mi pomůžete vyřešit tento problém. Děkuji za odpověď. Pouzar František Třeboň

  Fotky se mi bohužel nepodařilo načíst.
 • Vavřín vznešený

  Počet hlasů: 0
  Autor: Dagmar , Vloženo: 21.6. 2020 00:00, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, mám vavřín již několik let a letos při letnění na balkoně, se listy začaly potahovat černí a jakoby lepem, jako by byly špinavé. Zespodu listu jsem našla žluté mazlavé šupiny, které stále umývám, ale není to nic platné. Přírůstky tím pádem nemám, neboť nově narostlé zežloutnou a upadnou. Co s tím? děkuji
 • Popraskané větve thújí

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jan , Vloženo: 20.6. 2020 00:00, Počet komentářů: 5
  Příspěvek: Dobrý den, letos nám praskají podélně větve thújí a cypřišů. Čím to může být? Lze dřeviny nějak zachránit? Jejich stáří je 8 i více let. Děkuji.
 • Trávník - zakládání nového

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jan Jasl, Vloženo: 18.6. 2020 20:06, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den. Prosím o radu a doporučení. Loňského roku jsme zakládali nový trávník. Původní nepřečkal horká a suchá období. Zakládání proběhlo klasicky, podle rčení "hloupý sedlák má největší brambory" Osivo bylo ze šlechtitelské stanice a letos byl celý trávník zaplevelený nějakou hrůzou. Po pátrání o co se jedná, byl identifikován Šťavel růžkatý. Nikdy to na zahrádce nebylo. Protože hned vedle trávníku jsou thůje, víno, trvalky, přísavník a jiné rostliny, tak do toho nechci jít nějak razatně a jdu na to opět lidským potem. Podrývám, už klasicky neobracím a vybírám všechno, co tam nepatří, ta plevelná hrůza má dlouhý kuželovitý kořen. Ještě pár metrů a budu opět na začátku. Tak se předběžně začínám zajímat jak dál postupovat, protože už konečně chceme slušný trávník. Zatím se jedná jen o malou část. Je to jen kousek výběhu (obývák, terasa, trávník a další vydlážděný prostor) Daleko větší část nás čeká, až se nám podaří tenhle kousíček.Podryto cca do dvaceti cm. Zemina vypadá docela solidně, ale zdá se dost vysílená. Čím jí zkvalitnit, provzdušnit. Je to hlinito jílovitá zemina. Rašelina, nebo písek? Když rašelina, tak kolik asi na 30m²? Čím pohnojit před výsevem. Někde je udáváno, že dusíkaté vápno desinfikuje půdu a přitom i dodává živiny. Doporučíte nějaké kvalitní travní osivo, které se hodí na jižní, hodně slunečnou stranu a které by potlačovalo růst plevelů? Prosím poraďte a předem děkuji za odpověď.
 • Šedočerné berušky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Honza , Vloženo: 18.6. 2020 00:34, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, před 5 dny 12.6 se na naší (polosmuteční vrbě) usadily tisíce těchto šedočerných berušek a dnes 17.6, už je vrba komplet ožraná. Tito brouci spásli uplně všechny listky do jednoho. Nevim co jsou zač, ale nikdy před tím tu taková událost nebyla. Vrba je vysazaná 14 let (oblast Jílové u Děčína). Po postřiku na mšice něco pomřelo, ale z lesa asi 80m zase nalítali tisíce nových. Setkal jste se někdo s něčím takovým. YouTube Video
  https://youtu.be/UPCzJwygPno
 • choroba jabloně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Standa , Vloženo: 17.6. 2020 18:39, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o určení choroby jabloně - viz. foto. Můžete mi též poradit, jak postupovat dále?
 • Prokousané listy na růžích

  Počet hlasů: 0
  Autor: Adam Škutchan, Vloženo: 16.6. 2020 20:10, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, na spodních listech od našich růží jsou malé dírky i větší okusy co to může způsobovat a jak se zbavit škůdce, který to provádí? Viz foto. Předem děkuji za odpověď
 • škůdce květů clematis

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marta Ježová, Vloženo: 16.6. 2020 18:27, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o radu - pravidelně každý rok pozorujeme poškození rozkvétajících květů pnoucího plaménku: květy jsou malé, deformované, ožrané, ve středu květů nalézáme velmi drobné zelené larvy cca 2-3 mm. Vzhled květů je podobný jako na tomto obrázku z internetu. Poupata vypadají normálně a listy jsou v pořádku. O jakého škůdce se může jednat a jaké prostředky použít k jeho likvidaci?
  Děkuji Ježová
« Předchozí
1
2 3 4 10 18 27 35 Další »

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK