Diskuze - nová témata

 • škůdci na bromélii

  Počet hlasů: 0
  Autor: Adéla Gajcová, Vloženo: 20.12. 2021 17:26, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  poznáváte tohoto škůdce? Dneska jsem ho našla na své rostlině a nedokážu ho identifikovat ani podle internetu, předem děkuji za odpověď.

  Pozn. nelétají a jsou uvnitř rostliny.
 • TLUSTICE

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marta Prokešová, Vloženo: 04.12. 2021 20:04, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu. Na listech tlustice se začala dělat kolečka a list pak upadne. Dostala jsem ji v létě, musela jsem ji podepřít, protože si lehala a nyní ji mám na verandě, kde je tak 13-15 st. C. Děkuji M.
 • Ořešák

  Počet hlasů: 0
  Autor: Vendula , Vloženo: 04.11. 2021 11:54, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  chtěla bych si zasadit ořešák ale potřebovala bych vědět zda existuje nějaká odrůda, která je nižšího vzrůstu nebo je vhodná do menších zahrad? Pokud bych ořešák zkracovala, aby nebyl příliš vysoký nemůže mu to nějak uškodit?

  Děkuji za odpověď.
 • hořký vlašský ořech

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zuzka Grafková, Vloženo: 13.10. 2021 10:58, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: dobrý den, můžete mi prosím poradit. Mám na zahradě 3 ořešáky. Krásné velké papíráky, ale i když je rozlousknu úplně čerstvé tak ta tenká šlupka je už hodně tmavá. ořech - semeno je v naprostém pořádku. když ho ihned sloupnu ( tu tenkou šlupičku) je to velice lahodný ořech. Ale když ho nechám usušit se šlupkou je strašně hořký. Každý rok pořád stejné. Pravděpodobně je to takový druh, není nějaké řešení. Není v lidských silách takto slupovat 3 stromy :)).
 • Nemoc jabloně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marie , Vloženo: 12.10. 2021 20:08, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  Nevíte prosím, co může mít má jabloň za nemoc? Už několikátým rokem máme takto zdeformovaná jablka. Jabloň je mladá, zhruba 5 let. Dá se nějak vyléčit?
  Děkuji za radu,
  Marie
 • Vrba - bile pokryte listy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 11.10. 2021 22:47, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den, mame na zahrade vzrostlou vrbu a letos se na vetsina listu pokryla bilym povlakem, viz obrazek.

  Jedna se o chorobu nebo nedostatek zivin?

  Dekuji
  T.R.
 • Buk - skvrny na kmeni

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jiří Krechl, Vloženo: 25.9. 2021 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: U paty kmene asi 30 let starého buku stojícího na zahradě se během léta objevily černé skvrny (viz obrázek), jejichž původ ani míra škodlivosti mi není jasná. Nemáme žádná zvířata.. Poradíte?
 • Usychající cyprišek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 22.9. 2021 14:55, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  chtěl bych poprosit o radu. Na zahradě mám vysázené Cyprišky, které tam rostou cca 5-8 let. Loňský rok mi začali z jedné strany „živého plotu“ usychat. Loňský rok to byly 2 kusy, kde jsem měl podezření na hraboše. Po vyrytí keřů jsem ale nenašel žádné díry. Každopádně jsem začal pro jistotu líčit jedové pasti, ale můžu říct, že hraboši nikde. Letošní rok mi uschly další tři cyprišky a včera jsem si všiml, že další dva začínají. Pokud se podívám blíže, tak nikde nevidím žádného parazita a i barva jehličí je u neoschlé části v pořádku. Rodiče, kteří bydlí cca 20 metrů ode mě, mají u plotu vysazený Tys, který loňský rok přerostl až přes plot. Někde se dočetli, že Tys může působit špatně na tyto Cyprišky tím, že z nich větr „něco zavane“. Každopádně se mi tohle jeví jako nesmysl. Nevíte, čím by mohlo tohle schnutí vznikat? Cyprišky 2x ročně hnojím a 2x ročně dodávám hořkou sůl (jaro + podzim). Je mi divné, že problém začal až po tolika letech. Také mám samozřejmě obavy, že přijdu o celý plot. Fota zasílám níže. Mockrát děkuji za jakoukoliv pomoc či zkušenost…
 • Hnojení konskym trusem

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavel Svačina, Vloženo: 03.9. 2021 09:20, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, poradíte mi prosím, jak je možno hnojit ovoce a zeleninu konskym trusem? Je možno po vzoru slepičince tento koňský trus nechat v sudu vykvasit s vodou a poté redit 1:10 a zalivat? Děkuji pavel
 • Katalpa chřadne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Eva Tesařová, Vloženo: 01.9. 2021 09:06, Počet komentářů: 5
  Příspěvek: Dobrý den, moje na podzim zasazené katalpy chytly v létě padlí. Hned jsem je ošetřila, ale stromy dále chřadnou. Bílý povlak je pryč, ale listy jsou žluté a usychají. Nevíte čím by to mohlo být? Stromy jsou na slunném místě, půda je jílovitá, ale u stromů je víc než metr do hloubky ornice. Děkuji za radu
 • Broskvoň

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lenka Pekárková, Vloženo: 25.8. 2021 16:45, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den. Prosím nevíte co by to mohlo být.? Broskvoň je celá obalená. Předem děkuji za odpověď
 • Citrónovník - napadení

  Počet hlasů: 0
  Autor: Radek Maly, Vloženo: 24.8. 2021 20:05, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Něco mi napadlo citrónovník. Listy začaly nejdříve usychat, pak celý stromek uvadl a svěsil listy. Následně jsem zjisti, že něco napadlo listy a kmínek - viz. foto. Nevíte, co to je a jak se toho neúčiněji zbavit ?
 • Okurky a rajčata - zničená úroda

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavel , Vloženo: 23.8. 2021 09:39, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den,
  zasílám několik foto s letošní zkázou. Předpokládám, že se jedná o nějakou plíseň a ne škůdce. Zelenina je společně v jednom fóliovníku. Chtěl bych poprosit o radu, zda se dá zjistit, o jakou plíseň se jedná a zda zakoupit nějaký konkrétní postřik proti plísni nebo nějaký univerzální. Existuje nějaká prevence? Může za to velká vlhkost ve fóliovníku? Jsem začátečník - zahrádkář, teprve se v oboru rozkoukávám. :-) Děkuji moc za rady.
 • Listy švestky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lukáš Prokop, Vloženo: 22.8. 2021 09:47, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, objevilo se mi něco na listech na tříletém stromku slivoně. Můžete mi prosím poradit, co by to mohlo být a jak se toho dá případně zbavit? Děkuji.
 • Japonská vrba

  Počet hlasů: 0
  Autor: Helena Babická, Vloženo: 21.8. 2021 09:22, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Prosím poradíte co je s vrbou? Je prevysla. Mám ji tři roky. Není pěkně zbarvená a má ošklivé listy. I na nových vyhoncich. Jak kdyby se kroutily a pak uschnout.
 • Ochrana úrody před hmyzem

  Počet hlasů: 0
  Autor: Štěpánka Pintnerová, Vloženo: 18.8. 2021 18:19, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  Mám dotaz ohledně postřiku, ošetření nebo čehokoli, čím by se daly ovocné stromy ochránit před vosami, včelami a dalším hmyzem. Opakovaně nám letos hmyz sežral celou (i nezralou) úrodu švestek, blum, jablek, broskví, teď momentálně se živí hroznovým vínem. Na stromech visí dokonale ožrané prázdné slupky od jablek a po celé zahradě se člověk bojí šlápnout bosou nohou. Láhve se šťávou nebo pivem jsme zkoušeli, ale plnily se neskutečným způsobem a velký úspěch to stejně nepřineslo.
  Děkuji za odpovědi, máme spoustu plodících stromů, ale veškeré ovoce si musíme kupovat.

  Š. Pintnerová
 • Katalpa nana

  Počet hlasů: 0
  Autor: Andrea , Vloženo: 11.8. 2021 07:27, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, letos jsme koupili 3 katalpy a z toho jedna už má pěkné lístky, ale další dvě se nechtějí nějak rozjet a mají jakoby uschlé listy. Prosím o radu jestli jde o nějakou chorobu, škůdce anebo, kde by mohl být problém. Foto přikládám. Děkuji.
 • verticiliové vadnutí- Katalpa červenající

  Počet hlasů: 0
  Autor: Alena Bendová, Vloženo: 08.8. 2021 16:04, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Dobrý den , jaké je řešení napadnulo-li Katalpu červenající Purpureu verticiliové vadnutí. Podle všech symptomů pozvolné sesychání a opadávaní listů se opravdu jedná o tuto nemoc. Začalo to v červenci jednou silnou větví , nyní už je strom skoro z půlky opadaný . Je jiné řešení než strom porazit? Také nevím jaký jiný strom by byl případně možný vysadit na toto místo. Děkuji za opověď.
 • Rebarbora

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana Havlíková, Vloženo: 03.8. 2021 08:41, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prošvihla jsem sklizeň rebarbory, co mám dělat?
 • Určení plevele

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 25.7. 2021 16:48, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Tento plevel pronikl na zahradu od souseda.
  Nevíme co to je ani jak se toho máme zbavit.
  Prosím o radu,děkji Emilie
 • Ostružiny

  Počet hlasů: 0
  Autor: Regina Kozáková, Vloženo: 24.7. 2021 18:49, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na jaře nám krásně kvetly ostružiny a mysleli jsme i, že budeme mít bohatou úrodu. Poslední 3 týdny ale u odrůdy Wilsonův raný
  zůstaly plody malé a zelené a vůbec nedozrávají, listy mají hnědé skvrny. Přikládám foto.. Co by to mohlo být?
  Vedle máme odrůdu jinou a ta je v pořádku.
 • Ptačí zob neroste

  Počet hlasů: 0
  Autor: MARIE , Vloženo: 12.7. 2021 13:46, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  prosím, poraďte. Před pěti lety jsme zasadili živý plot z ptačího zobu. Roste bídně, téměř žádné nové, dlouhé výhony. Je řídký, jde ihned do květu. A ještě to vypadá, že je něčím napadený - viz foto.
  Prosím o názor, zda má smysl plot nějak "oživovat" (případně jak), nebo zda máme rostliny vytrhat a zasadit jiné. díky
 • Ochrana před mrtvicí stromů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lenka Marečková, Vloženo: 04.7. 2021 20:16, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Letos mě postihl zvláštní úkaz - všechny tři višně, které jsem měla na balkóně ve velkých nádobách, přihnojované, postupně odumřely. Stejně tak vzrostlá starší meruňka (12 let) na zahradě. Někdo mi řekl, že jde o mrtvici stromů. Mám dva dotazy: lze tomu nějak předejít nebo zabránit? Druhý: jaké odrůdy by byly vhodné na balkon, do podmínek, kde bývají nižší teploty a pozdní mrazíky? I mandloně tu vydržely, když jsem je první rok přes zimu chránila, ale meruňka plodila jen občas . na jaře většinou pomrzly květy. Prosím konkrétně, vím, že lepší jsou mrazuvzdorné a pozdní:-). Děkuji!!
 • Krky u cibule

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jindra , Vloženo: 02.7. 2021 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Letos nám většina cibulí vyhání už z jara krky s květy. Kde se stala chyba?
 • Osychani listů rajčat - není to plíseň?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Daniela , Vloženo: 29.6. 2021 22:40, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  poprvé pěstuji rajčata. Dostala jsem je jako umírající prelite sazenicky od kamarádky, ale docela se jim začlo dařit. Hnojila jsem, myslím si že zalevala tak akorát... Jsou na balkoně, který je na jižní stranu. Nicméně jim začaly osychat listy v takových flecich. Mám celkem tři, jedna rostlinka je úplně v pořádku, jedné se to také začlo dělat a nejvíc tahle. Čím by to mohlo být? Nemůže to být od sluníčka? Nebo plíseň? A co s tím?
  Prosím poraďte. Děkuji
« Předchozí
1
2 3 4 11 20 30 39 Další »