Diskuze - nejlépe hodnocená témata

 • Katalpa chřadne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Eva Tesařová, Vloženo: 01.9. 2021 09:06, Počet komentářů: 5
  Příspěvek: Dobrý den, moje na podzim zasazené katalpy chytly v létě padlí. Hned jsem je ošetřila, ale stromy dále chřadnou. Bílý povlak je pryč, ale listy jsou žluté a usychají. Nevíte čím by to mohlo být? Stromy jsou na slunném místě, půda je jílovitá, ale u stromů je víc než metr do hloubky ornice. Děkuji za radu
 • Hnojení konskym trusem

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavel Svačina, Vloženo: 03.9. 2021 09:20, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, poradíte mi prosím, jak je možno hnojit ovoce a zeleninu konskym trusem? Je možno po vzoru slepičince tento koňský trus nechat v sudu vykvasit s vodou a poté redit 1:10 a zalivat? Děkuji pavel
 • Usychající cyprišek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 22.9. 2021 14:55, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  chtěl bych poprosit o radu. Na zahradě mám vysázené Cyprišky, které tam rostou cca 5-8 let. Loňský rok mi začali z jedné strany „živého plotu“ usychat. Loňský rok to byly 2 kusy, kde jsem měl podezření na hraboše. Po vyrytí keřů jsem ale nenašel žádné díry. Každopádně jsem začal pro jistotu líčit jedové pasti, ale můžu říct, že hraboši nikde. Letošní rok mi uschly další tři cyprišky a včera jsem si všiml, že další dva začínají. Pokud se podívám blíže, tak nikde nevidím žádného parazita a i barva jehličí je u neoschlé části v pořádku. Rodiče, kteří bydlí cca 20 metrů ode mě, mají u plotu vysazený Tys, který loňský rok přerostl až přes plot. Někde se dočetli, že Tys může působit špatně na tyto Cyprišky tím, že z nich větr „něco zavane“. Každopádně se mi tohle jeví jako nesmysl. Nevíte, čím by mohlo tohle schnutí vznikat? Cyprišky 2x ročně hnojím a 2x ročně dodávám hořkou sůl (jaro + podzim). Je mi divné, že problém začal až po tolika letech. Také mám samozřejmě obavy, že přijdu o celý plot. Fota zasílám níže. Mockrát děkuji za jakoukoliv pomoc či zkušenost…
 • Buk - skvrny na kmeni

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jiří Krechl, Vloženo: 25.9. 2021 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: U paty kmene asi 30 let starého buku stojícího na zahradě se během léta objevily černé skvrny (viz obrázek), jejichž původ ani míra škodlivosti mi není jasná. Nemáme žádná zvířata.. Poradíte?
 • Vrba - bile pokryte listy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 11.10. 2021 22:47, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den, mame na zahrade vzrostlou vrbu a letos se na vetsina listu pokryla bilym povlakem, viz obrazek.

  Jedna se o chorobu nebo nedostatek zivin?

  Dekuji
  T.R.
 • Nemoc jabloně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marie , Vloženo: 12.10. 2021 20:08, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  Nevíte prosím, co může mít má jabloň za nemoc? Už několikátým rokem máme takto zdeformovaná jablka. Jabloň je mladá, zhruba 5 let. Dá se nějak vyléčit?
  Děkuji za radu,
  Marie
 • hořký vlašský ořech

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zuzka Grafková, Vloženo: 13.10. 2021 10:58, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: dobrý den, můžete mi prosím poradit. Mám na zahradě 3 ořešáky. Krásné velké papíráky, ale i když je rozlousknu úplně čerstvé tak ta tenká šlupka je už hodně tmavá. ořech - semeno je v naprostém pořádku. když ho ihned sloupnu ( tu tenkou šlupičku) je to velice lahodný ořech. Ale když ho nechám usušit se šlupkou je strašně hořký. Každý rok pořád stejné. Pravděpodobně je to takový druh, není nějaké řešení. Není v lidských silách takto slupovat 3 stromy :)).
 • Ořešák

  Počet hlasů: 0
  Autor: Vendula , Vloženo: 04.11. 2021 11:54, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  chtěla bych si zasadit ořešák ale potřebovala bych vědět zda existuje nějaká odrůda, která je nižšího vzrůstu nebo je vhodná do menších zahrad? Pokud bych ořešák zkracovala, aby nebyl příliš vysoký nemůže mu to nějak uškodit?

  Děkuji za odpověď.
 • TLUSTICE

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marta Prokešová, Vloženo: 04.12. 2021 20:04, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu. Na listech tlustice se začala dělat kolečka a list pak upadne. Dostala jsem ji v létě, musela jsem ji podepřít, protože si lehala a nyní ji mám na verandě, kde je tak 13-15 st. C. Děkuji M.
 • škůdci na bromélii

  Počet hlasů: 0
  Autor: Adéla Gajcová, Vloženo: 20.12. 2021 17:26, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  poznáváte tohoto škůdce? Dneska jsem ho našla na své rostlině a nedokážu ho identifikovat ani podle internetu, předem děkuji za odpověď.

  Pozn. nelétají a jsou uvnitř rostliny.
 • Poškození stromů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Tomáš K K, Vloženo: 06.2. 2022 16:22, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  V lednu jsem v lese našel zvláštně ohlodané nebo podrápané stromy.
  Ve výšce od jednoho metru až do čtyř. Poškození je horizontální.
  Nachází se v Krušných horách 700 m n.m. ve smíšeném lese u vodní plochy, v místě kam lidé nechodí.
  Zdá se, jakoby rýhy způsobily zuby nějakého hlodavce, ale to mi nesedí k místu a výšce nad zemí.
  Poznáte někdo prosím co toto poškození může způsobit?
  Detail ve fotkách

  Děkuji mockrát za případné nápady.
 • Bobkovisen Caucasica

  Počet hlasů: 0
  Autor: Hana , Vloženo: 05.3. 2022 16:46, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobry den,
  na nekterych eshopech se uvadi, ze plody bobkovisne lekarske Caucasica nejsou jedovate. Je to pravda nebo je bobkovisen bez vyjimky vzdy jedovata?

  Predem velice dekuji za odpoved,
  Hana Beranova
 • Larkspur - kdy vysévat

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michaela , Vloženo: 10.3. 2022 22:05, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,

  prosím o radu - kdy je vhodné vysévat květiny Larkspur? Jsou příbuzné květinám delphinium/stračka, ale pro dobré klíčení potřebují před výsevem chladit a po výsevu teploty max. 13 st. Celsia. Je vhodné vysévat hned po "zmrzlých" po polovině května?

  Děkuji,
  Michaela
 • Magnolie-řez

  Počet hlasů: 0
  Autor: Eva , Vloženo: 05.4. 2022 13:26, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, prosím o radu, soused má na zahradě Magnolii Soulangeana, stáří stromu cca 20let. Nyní výška cca 3m. Koruna stromu zasahuje již cca 1m na náš pozemek. Každoročně nám přibývá na naší cestě množství odpadu z tohoto stromu. Je možné tento druh magnolie omezit v růstu? Četla jsem několik diskusí obecně o řezu magnolií, které nejsou jednoznačné. Někdo doporučuje řez po odkvětu, jiný nedoporučuje. Se sousedem není možná domluva Děkuji
 • Vavrínovec - hnedé flaky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anita Kudličková, Vloženo: 25.4. 2022 14:53, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý deň prajem! Cca. pred mesiacom som zasadila kríky vavrínovca. Pri zasadení dostali kravského hnojiva a trošku horkej soli. Po 3 týzdnoch listy zacali mať hnedé flaky, ktoré aj odpadávajú. V obchode mi povedali, že je to hubová choroba, dostala som fungicídny prípravok, ktorý som s 10 dňovím odstupom aplikovala už druhý krát, ale asi to nepomôže, lebo sú stále nové listy s flakmi. Choré listy pred postrekom som odstránila. Prosím o radu, čo to môže spôsobiť? Ďakujem.
 • Brslen japonský

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 10.5. 2022 10:57, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Dobrý den, jdu si k Vám pro radu,
  Mám brslen japonský eunicus v květináči a letos mi začal "chřadnout" ty listnaté stonky se klátí k zemi. Nejsou vzpřímené. Nevíte čím by to mohlo být?
  Děkuji za rady.
 • Napadení petrželky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anita Javůrková, Vloženo: 14.5. 2022 11:40, Počet komentářů: 0
  Příspěvek: Chtěla bych se zeptat, co účinkuje na napadenou petrželku kudrnku? Už druhým rokem mi napadne petrželku malá zelená potvora, nevím co to je ani hák se toho zbavit. Prosím o radu.
« Předchozí 1 11 20 30 36 37 38
39
Další »