Neexistuje univerzální bazén na zahradu, který by se hodil všem. Každý z nás má jiný životní styl, jiná očekávání a hlavně jiné podmínky. Než vůbec začnete po zahradním bazénu pokukovat, sedněte si spolu s celou rodinou a pobavte se o tom, co v bazénu chcete všechno dělat. Chcete tréninkově plavat nebo se ve vodě jen zchladit? Toužíte v něm hrát vodní hry? Bude sloužit široké velké rodině nebo jen dvojici? Od všeho toho se odvíjí velikost bazénu, jeho tvar, ale i výběr technologií (např. protiproud).Usnadněte si práci, co to jde

Jestli něco můžete už teď ovlivnit, je to čas, který strávíte údržbou a čištěním bazénu. Zvolíte-li laminátový bazén, budete z tohoto extra odolného a pevného materiálu, který se používá i při výrobě luxusních jachet, profitovat dlouho. Je totiž mimo jiné i krásně hladký, takže na něm zcela minimálně ulpívají nečistoty. Péče o vodu vám tak zabere pár minut týdně, když bazén navíc zastřešíte, snížíte množství času stráveného “skákáním kolem bazénu” na naprosté minimum času.

Je lepší sladká nebo slaná voda v bazénu?

Zahradní bazény už dávno nejsou jen o sladké vodě upravené chemií. Existují i zdravější varianty, např. slaná voda. Ta bazénová je upravená solničkou a solinátorem, je výrazně méně slaná než mořská, ale účinky na kůži i organismus má stejně prospěšné jako moře. Jde o zdravější a ekologičtější způsob dezinfekce vody v porovnání s klasickou chemií, ale kdyby vám neseděl, může pro vás být dobrým řešením UV lampa do bazénu. Přes tu voda protéká a UV paprsky ji zbavují nežádoucích mikroorganismů. Sice budete potřebovat chlor, ale spotřebujete ho o 70 - 80 % méně.

Zastřešení ano či ne?

Zastřešení bazénu má celou řadu výhod a i když je to výrazná investice navíc, rozhodně jí nebudete litovat. Prodlouží vám koupací sezónu o několik měsíců v roce, protože udrží vodu teplou a hlavně budete v příjemném závětří, zamezí padání nečistot do vody a hlavně zabezpečí vodu před dětmi nebo zvířecími miláčky.

Zapuštěné bazény a jejich cena

Cena by neměla být nikdy tím hlavním rozhodovacím faktorem, byť samozřejmě hraje zásadní roli. Než abyste si pořizovali levný plastový bazén nebo kulatý nadzemní bazén, raději sáhněte po laminátovém. Je sice dražší, ale oproti ostatním vám vydrží několikanásobně déle. “Naše bazény mají životnost v top stavu až 40 let. To je doba, během které byste měli už třetí plastový bazén. I když je investice do laminátového bazénu na první pohled výrazně vyšší, není nutné kupovat veškeré vybavení do bazénu najednou. Řada našich zákazníků si nejprve pořídí bazén se základními technologiemi a na případné další doplňky si udělá pouze stavební přípravu. Jakmile došetří peníze, zbytek dokupují,” zní z úst bazénových specialistů v Bazénech Relax

Servis teď i za spoustu let

Vždy je dobré vědět, že máte po ruce parťáka, který vám rychle pomůže v jakékoliv situaci. Když se něco porouchá, nevíte si rady, potřebujete pomoci se zazimováním nebo odzimováním nebo po letech s výměnou některé z technologií. Už před koupí bazénu se zajímejte o to, zda má bazénářská firma svůj tým techniků a zásobu náhradních dílů. Nestane se vám pak, že se v průběhu koupací sezóny nebudete moci kvůli banální závadě několik týdnů koupat.