Zahradní prvky

Živé ploty, voda v zahradě, stavby, cestičky, zídky, skleníky, pergoly, krmítka...

Písek pro dětské pískoviště

Otázka: Dobrý den, rádi bychom na zahradě udělali hrací kout pro děti. Jeho součástí bude i pískoviště. Ale nevíme, kde sehnat písek a jaký je pro takový účel vhodný. Děkujeme, Součkovi.
Odpověď:

Dobrý den, pokud byste potřebovali pouze trochu písku, tak v hobbymarketech bývá balený písek do dětských pískovišť. Dvacet litrů stojí přes 80 Kč. To by však bylo tak akorát pro minipískoviště na balkonu. Pro klasické pískoviště je nejvhodnější shánět písek v nějaké pískovně. Na samotnou plochu pískoviště je velmi vhodná frakce 0/4. Tedy jemnější vypraný písek, ze kterého jdou dělat bábovičky. Zrna takového písku písku mají velikost do 4 mm. Při nákupu se zajímejte, zda mají prodejci certifikaci Zdravotního ústavu o nezávadnosti. Tak budete mít jistotu, že ze zakoupeného písku nejen postavíte bábovičky, ale že bude opravdu vhodný pro dětské hry.Podobné příspěvkyKam dál?

 • Ilustrace: bazeny-sulc.cz

  Začněte zahradní bazén řešit už teď

  , 0 komentářů

  Postavit si zahradní bazén zapuštěný do země může být skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít letní radovánky a osvěžení v pohodlí svého domova.

 • Ohřívejte bazén tepelným čerpadlem a koupejte se po celý rok

  Ohřívejte bazén tepelným čerpadlem a koupejte se po celý rok

  , 0 komentářů

  Máte doma bazén a rádi byste si prodloužili koupací sezonu? Tepelná čerpadla jsou stále populárnějším řešením pro tento účel, přinášejí totiž výhody v podobě efektivity a úspory energie. Jako každý jiný zdroje tepla ale má i své nevýhody. V tomto článku se proto podíváme na výhody a nevýhody používání tepelného čerpadla pro ohřev bazénu a jaké zařízení vybrat.