Zahradní prvky

Živé ploty, voda v zahradě, stavby, cestičky, zídky, skleníky, pergoly, krmítka...

Orientace skleníku

Otázka: Jaká je nejvhodnější orientace skleníku?
Odpověď:

Záleží na konkrétních pěstitelských záměrech. Pokud chcete skleník využívat co nejdelší období roku, tedy už brzy na jaře a na podzim, případně celoročně, pak je nejvhodnější orientovat jej podélnou stranou směrem k jihu.

Pokud budete skleník využívat hlavně přes léto, pak jižním směrem natočte jeho čelo. Tím si ušetříte práci s větráním v letních měsících a rostlinám poskytnete rovnoměrnější osvětlení.

 Podobné příspěvkyKam dál?

 • Jak ve skleníku pěstovat nejrůznější ovoce a zeleninu

  Jak ve skleníku pěstovat nejrůznější ovoce a zeleninu

  , 0 komentářů

  Pěstování ovoce a zeleniny ve skleníku je skvělý způsob, jak prodloužit vegetační období a produkovat vysoce kvalitní úrodu po celý rok. Při správném plánování a péči můžete vypěstovat širokou škálu ovoce a zeleniny. Inspirujte se našimi farmářskými a zahrádkářskými tipy.

 • Náklady na provoz bazénu

  Provoz bazénu: Je to drahá legrace?

  , 0 komentářů

  Mít krásný bazén je snem mnoha rodin žijících v rodinných domech. Často však podcení náklady na jeho provoz, zejména na filtraci. Bez efektivní filtrace se přitom bazén může velmi rychle stát nevzhlednou a někdy i nebezpečnou zábavou. Jak na to, abyste si mohli váš bazén užívat bez omezení, ale přitom neutratili zbytečně moc peněz z rodinného rozpočtu?