Aktuální články

 • Pestrolučník krkonošský poradí jak pečovat o bohatě kvetoucí louky

  Seznamte se: pestrolučník krkonošký

  0 komentářů

  Pestrolučník krkonošský se objevil v minulých dnech na území Krkonošského národního parku. Tentokrát se však nejedná o nový druh hmyzu či vzácnou rostlinu. Ale o velmi praktickou pomůcku pro všechny, kteří touží něco udělat pro bohatě kvetoucí horské louky.

 • při sklizni okurek kontrolujeme také výskyt škůdců

  Škůdci na okurkách a jak s nimi zatočit

  , 0 komentářů

  Nejobávanějším postrachem pěstitelů okurek jsou plísně. Ale i přemnožení škůdci mohou naši úrodu silně ohrozit. Kdy útočí nejčastěji? A jak se proti škůdcům na okurkách nejlépe chránit?

 • trubač popínavý je atraktivní liána

  Trubač neboli křivouš

  , 0 komentářů

  České jméno této atraktivní liány zná málokdo. Jen se zkuste zeptat, jestli někdo nepěstuje křivouš. Majitelé zahrádek tuhle exotickou krásku znají jako trubač. Jméno odvozené od tvaru květů připomínajících trubku se přece jen pamatuje lépe než název inspirovaný křivými větvemi.

 • kovařík Ampedus elegantulus je skutečně elegantní a navíc chráněný

  Drátovci škodí nejen bramborám

  , 0 komentářů

  Pokud jste ve sklizených bramborách zaznamenali drobné dírky, nejspíš jste marně hledali jejich původce. S největší pravděpodobností mají tyhle chodbičky na svědomí larvy kovaříků. Při sklizni se jim většinou podaří uniknout. Seznámení s jejich životním cyklem nám pomůže největším škodám předcházet.

» Více článků

Aktuálně na zahradě

» Více tipů

Příspěvky v diskusi

 • Dotaz na klokoč

  Dobrý den, květy klokoče jsou sice oboupohlavné, ale může se stát, že nedochází k dostatečnému opylení a pak zůstává keř jen okrasnou dřevinou. Pro zajištění plodů je dobré pořídit si kvalitní ověřenou odrůdu, která bude mít požadované vlastnosti.

 • Tabák selský a pěstování pouze venku

  Tabák je sice teplomilná rostlina a pěstovat ho můžete pouze pro vlastní potřebu, ale když vyberete méně náročnou odrůdu (tabák selský), pětování možné je i v našich podmínkách. V teplých oblastech se mu daří víc. Pěstování je časově náročné, protože rostlina potřebuje hodně péče. Půda by měla být…

 • Škůdce na listech švestky

  A máte oplocení? :)

 • Catalpa hnědne

  Nejsem sice odborník, ale souvislost bych v tom viděl. Nemůže být půda například příliš přemokřená? Zkusil bych ji prozkoumat ve větší hloubce, příp. zjistit její složení, jestli není příliš vápenitá. To by neprospívalo ani jednomu stromu, stejně jako přemokření.

 • Slivky - porada

  Dobrý den, zaujaly mě vaše fotografie, protože jsme před časem také měli problém s mladými stromky. U nás se nakonec ukázalo, že nám kořeny ožírali hryzci. Zkusila bych tedy, jestli stromky drží pevně v zemi nebo opatrně odhrabat hlínu a zkontrolovat stav kořínků. Pokud by vše bylo v pořádku, pak…

» Více příspěvků

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK