Diskuze - nová témata

 • Plevelná šrucha

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 25.8. 2014 09:35, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na zahrádce se nám asi před pěti lety objevil nový plevel a velmi se mu daří. Vypadá jako zmenšená verze nějakého sukulentu. Je nízký a rozrůstá se plazivě do stran. Lístky má oblé, dužnaté, kvést jsem ho zatím neviděla.
 • Jak se zbavit mechu

  Počet hlasů: 0
  Autor: dan , Vloženo: 23.8. 2014 18:52, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na konci minulého roku jsem zasel nový trávník a teď mi tam roste hodně mechu. Vertikutátor moc nepomáhá - vždy se to celé rozryje a brzo to je stejné. Poraďte prosím co s tím.
 • Nevyzrávání rajčat u stopky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 21.8. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, většina plodů rajčat má kolem stopky žlutavé až oranžové plochy, které jsou pod slupkou tuhé a vypadají jako nedozrálé. Ostatní povrch je krásně červený. Projevuje se to také slabou nažloutlou, asi 2 mm silnou, vrstvou pod slupkou. Mezi chorobami jsem nikde toto nenašel, domnívám se, že se jedná o nedostatek nějakého prvku v půdě. Můžete mi poradit o co se jedná?
 • Co to je za rostlinu?

  Počet hlasů: 0
  Autor: asd , Vloženo: 19.8. 2014 15:30, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Víte, co je to za rostlinu?
 • Zpevnění svahu

  Počet hlasů: 0
  Autor: standa , Vloženo: 19.8. 2014 11:17, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Dobrý den,

  potřeboval bych poradit, jaký strom zasadit do vlhkého ujíždějícího svahu kvůli zpevnění. Ideálně něco s pořádnými kořeny - díky.
 • Maliník nekvete

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 08.8. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: V roce 2012 jsem si koupila prostokořenné sazenice maliníku Heritage. V roce 2013 vyhnaly dlouhé pruty, ale vůbec nekvetly a tedy ani neplodily. Na podzim jsem pruty ostříhala. Domnívala jsem se, že nové sazenice mají čas. Letos opět vyhnaly dlouhé pruty, ale opět nekvetou. V čem je vada?
 • Jabloň špatně roste

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 05.8. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mame doma na dvore už cca 10 rokov zasadenu jablon, doteraz sa jej celkom dobre darilo. Až posledne dva roky nema skoro žiadne listy a tie paru čo ma su velmi slabe. Zalievam ju, aj som ju pohnojil slepačim hnojivom. Tento rok som ju ani neorezoval, niektore listy idu trochu do červena, vobec nerastie, skoro všetky jablka ešte pred letom pooopadovali, netušim čo jej je a ako by som je mal pomoct. 
 • Deformované plody rajčat

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 02.8. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Potřeboval bych poradit s identifikací choroby nebo škůdce na rajčatech. Všechny listy, i nově vyrůstající jsou úplně zkroucené, téměř do kuličky. Rostlina rajčete žije, ale růst je hodně zbržděný. Má i plody, které jsou ovšem také zdeformované - nejsou kulovité, ale jsou do špice a konec té špice je hnědý. Uvnitř každého plodu jsem našel takové malé asi 1cm dlouhé ložisko malinkých bílých teček. Tato "nemoc" se vyskytla u minimálně pěti rodin v mém sousedství. Všichni jsme pod sazenice dávali stejný kompost, a sazenice jsme kupovali každý jinde a různé odrůdy. Myslím že zdroj choroby pochází ze společného kompostu. Nevím ale, jak plodiny ošetřit, případně jak ošetřit zeminu.
 • Jahody – výsadba do fólie

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 31.7. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zakládám si novou zahradu a prosím o radu, kdy vysazovat jahodníky do záhonu s černou fólií - na jaře, v létě nebo na podzim?
 • Uchování sušeného měsíčku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 18.7. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Chtěla bych vědět, jak nejlépe uchovávat usušený měsíček. Nemohu konzumovat alkohol. Lze ho uzavřít do skleněné lahve do temna?
 • Množení ovocných keřů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 15.7. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jakým způsobem lze nejlépe rozmnožit ovocné keře (jostu, rybíz, brusnice)?
 • Choroba rajčat

  Počet hlasů: 0
  Autor: Miroslav Homolka Homolka, Vloženo: 11.7. 2014 16:19, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Dobrý den, potřeboval bych poradit s identifikací choroby nebo škůdce na rajčatech. Všechny listy, i nově vyrůstající jsou úplně zkroucené, téměř do kuličky. Rostlina rajčete žije, ale růst je hodně zbržděný. Má i plody, které jsou ovšem také zdeformované - nejsou kulovité, ale jsou do špice a konec té špice je hnědý. Uvnitř každého plodu jsem našel takové malé asi 1cm dlouhé ložisko malinkých bílých teček.
  Tato nemoc se vyskytla u minimálně pěti rodin v mém sousedství. Všichni jsme pod sazenice dávali stejný kompost, a sazenice jsme kupovali každý jinde a různé odrůdy. Myslím že zdroj choroby pochází ze společného kompostu. Nevím ale, jak plodiny ošetřit, případně jak ošetřit zeminu. Předem děkuji za Vaši radu a pomoc M. Homolka
 • Pětiletá meruňka nekvete

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 11.7. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zakoupili jsme stromek meruňky, ale po pěti letech stále nekvete a neplodí. Jaká může být příčina? A jak postupovat, aby stromek začal mít ovoce?
 • Strupovitost okurek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jana , Vloženo: 10.7. 2014 12:14, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Už řadu let kupujeme do skleníku roubované okurky.Letos jsou na okurkách( plodech ) vidět jakoby strupovité čáry,na kterých jsou drobounké krystalky jako třeba smůla.Okurky připomínají tím strupovitým vzorem dýně a ikdyž jsou mladé, vypadají staře.Vždy jsme jedli mladé okurky i se slupkou,ale to už se nedá.Přitom rostliny vypadají standardně bez zjevných vad.
 • Opadávající smrk

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 09.7. 2014 21:12, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám problém se smrkem ztepilým. Ještě na jaře v pořádku, ale nedávno se objevilo hnědé jehličí, které při dotyku opadává. Našel jsem na smrčku více mravenců.
 • Rdesno není v kondici

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 09.7. 2014 12:22, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Vážení, chtěl bych se vás zeptat na rdesno Aubertovo. Není v dobré kondici, když vloni bylo naprosto v pořádku. Rdesna jsou vedle sebe dvě a jedno je v pořádku, druhé ne při stejné péči, kdy byla obě rdesna při suchu zalévána a byla hnojena.
 • Dlouhodobé skladování ovoce a zeleniny

  Počet hlasů: 1
  Autor: Tom Hrubec, Vloženo: 09.7. 2014 08:47, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Jak dlouhodobě skladovat klasické produkty např jablka a hrušky pro zimní použití, bez konzervace a sušení
 • Zasychání koncí větví jabloní

  Počet hlasů: 0
  Autor: Sam , Vloženo: 08.7. 2014 14:33, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Máme starší jabloň a letos jí začaly zasychat konce větví. Nevíte, čím by to mohlo být a co s tím? Předchozí roky měla dobrou úrodu a vypadala zdravě...
 • Přesazená slunečnice chřadne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 08.7. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Koupila jsem si předpěstovanou slunečnici v květináči a zasadila ji do záhonu. Nějak se jí tam asi nelíbí: vůbec neroste a květy, které měla, se zavřely :-( Nevíte čím to je?
 • Sklizeň a kvetení brambor

  Počet hlasů: 1
  Autor: Sunny , Vloženo: 07.7. 2014 14:20, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, jak se nejlépe pozná, že brambory jsou již zralé a lze je tedy sklízet k jídlu? Lze vyzrálost hlíz poznat v souvislosti s kvetením? Děkuji
 • Japonská pivoňka chřadne

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 02.7. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na jaře jsem si koupila japonskou pivoňku. Kvetla, ale teď má povadlé listy.
 • Zkrácení jalovce

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 30.6. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek:
  Máme na zahradě asi dvacetiletý jalovec, který je zhruba tři metry vysoký. V posledním roce se nepěkně rozvalil. Je možné ho radikálně zkrátit? V případě že ano, v kterém období?
 • Rozdílný růst kedluben

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 20.6. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zasadila jsem sadbu bílé, modré a gigant kedlubny. Vše ve stejném čase, do stejných podmínek. Modré kedlubny i giganti mi začínají dělat kedlubničky, ale bílá odrůda je vyčouhlý stonek s velikými listy. Některé rostliny jsou 40 cm vysoké a stonek je 2 cm široký. Kde je chyba?
 • Pórek začíná kvést

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 18.6. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Co mám dělat, když začíná pórek kvést?
 • Usychající cypřiš

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 12.6. 2014 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Poradíte mi, jaký škůdce nám napadl cypřiš? Cypřiš hnědne a usychá, při pohledu zblízka má na větvičkách všude bílé šupiny a nyní se objevily ještě černé larvy.