Diskuze - nová témata

 • Ošetření klatovských karafiátů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 21.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jaké jsou nejvhodnější postřiky proti plísni na klatovských karafiátech?
 • Škůdce na divizně

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 20.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o radu ohledně škůdce na divizně. Po týdnu bohatého kvetení má málo květů, listy odcházejí - jsou děravé a hnědnou. Ze spodu listů jsou malinká oranžová vajíčka. Nevíte, o jakého škůdce se jedná a zda mohu divizny ještě zachránit ?
 • Mochyně peruánská

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 18.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Tato mochyně, jak bylo uvedeno, je jednoletá bylina. Na záhonku, kde byla minulý rok se hojně rozmnožila, zřejmě z odpadlých plodů. Teď tvoří ony známé lampičky, ale ještě z zeleném stavu pukají a to by měla být známka zralosti. Nejsou ale chutné ani trochu. Je možné, že tímto způsobem vyrostlé alespoň nějaké dozrají? Nebo se marně těšíme, protože vloni byly moc dobré. Zřejmě zplaněly.
 • Broskev – pecka nejde vyloupnout

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 17.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám broskev Favorita Morettini. Kromě toho, že neustále bojujeme postřiky proti kadeřavosti, letos poprvé se stalo, že u zralé broskve nejde pecka od masa. Pecka je celá taková nevyvinutá. Musíme ji z broskve vykrajovat. Čím to je?
 • rozkvetlý dobromysl

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zlata , Vloženo: 16.7. 2016 20:57, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Jak mohu využít květy rozkvetlého dobromyslu? Usušit a použít jako voňavé bylinky do skříní?Použít jako koření?Poraďte.
 • Oleandr – zasychání poupat

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 15.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Nevím, proč mám některá poupata na oleandru oschlá, i přes poctivé zalévání. Je přesazený, má novou hlínu i správný květináč.
 • Kdy a jak množit buxus

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 12.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Rádi bychom vysadili u chalupy živý plot z buxusu, ale jeho pořízení je pro nás příliš nákladné. Proto jsme se rozhodli, že si jej zkusíme sami namnožit. Ale nevíme kdy je nejvhodnější čas a jak správně postupovat. Děkujeme, Polívkovi.
 • Hortenzie – vadnutí poupat?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 11.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hortenzie ve středně velkém květináči je pěkná. Máme ji na zahradě v polostínu. Zaléváme dešťovou vodou. Nevíme však, proč vadnou ještě nerozvité květy. Ne všechny, pouze část. Loni byly nádherné.
 • Jícha z buxusu?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 10.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Větší množství ostřihaných větviček z buxusu jsem naložila do sudu jako jíchu. Vzhledem k tomu, že vím, že buxus je jedovatý, mám dotaz, zda po hnojení naředěnou jíchou si rostliny nepřiotrávím.
 • juka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Michaela Pánková, Vloženo: 09.7. 2016 08:35, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, toto se mi objevilo na juce, nevíte někdo co to je
 • Rebarbora v Červenci

  Počet hlasů: 0
  Autor: Barbora Srpová, Vloženo: 07.7. 2016 19:44, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den sklidila jsem ted na začátku července rebarboru a zavařila ji ale všude čtu že sklizet je nejlepší do konce června.Mohu se zeptat teda jaké hrozí nebezpečí když to cca o měsíc přetáhnu? A jestli hrozí nebezpečí otravy i po tepelné upravě?
 • Katalpa-vadnou listy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Olga Smíšková, Vloženo: 07.7. 2016 11:48, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, na slunném místě zahrady máme zasazenou katalpu starou 4 roky - a teď jí od vrchní části koruny začaly vadnout listy. Nejsou skvrnité, nejsou na nich vidět žádní škůdci (mšice apod.) Prosím o radu, jak vadnutí zabránit.
  Děkuji.
 • Řez vistárie a křivouše

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 06.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Zůstala mi po zemřelém manželovi zahrada. Na pergole mám vistárie a "křivouše". Zahradním pracem vůbec nerozumím a vzhledem k svému věku jsem požádala syna, laika, aby mi na jaře tyto keře nějak ostříhal. Vznikla z toho absolutní hrůza. Některé větve se zazelenaly a pustily listy, zbývající jsou suché větve o síle cca 2 cm trčící na všechny strany, propletené tak, že s nimi nelze ani pohnout. Prosím o radu co s tím. Lze tuto hrůzu nějak napravit ? Jsem ochotna zavolat odbornou firmu, ale ani nevím v kterém ročním období je zavolat a jestli vůbec někoho seženu.
 • co je toto za keřík ?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 04.7. 2016 13:18, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den , neznáte prosím tento keřík ?Mám ho asi 5 let , má kompaktní tvar , zvláštní tmavězelenošedou barvu listů , nekvete , roste pomalu...nic víc o něm nevím.... :-(
  Děkuji.
 • Sklizeň maliníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 02.7. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Je možné udělat něco, aby sklizené maliny pár dní vydržely? Strašně rychle se kazí. Děkujeme, Jiráskovi.
 • Ekologický postřik na mšice?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 30.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Při postřiku paprik proti mšicím (směs jaru a oleje) - došlo k záměně připravených roztoků a použil se loňský, pravděpodobně i přemrzlý roztok (zůstal v bedně na zahradě). Může to být pro konzumaci plodů zdravotně závadné?
 • Opadávání / reznutí jehličí

  Počet hlasů: 0
  Autor: Luboš , Vloženo: 29.6. 2016 13:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek:

  Dobrý den, minulý rok nám napůl opadal jeden zakrslý smrček (nakonec přežil), teď nám během pár týdnů začínají reznout další. Začala i jedle.

  Vše jsem postříkal mospilanem (vypadlo to že jsou na stromcích mšice) ale vše pokračuje dál. Teď jsem vše "přihnojil" hořkou solí. Také mám připravený postřik Karate...

  Napadá Vás co by to mohlo být a hlavně jak stromky zachránit?

  Stanovištěm to nebude, některé 3až5 let krásně rostli :(

  Díky. Luboš

  fotky jsou zde : http://www.zahrada.cz/forum/jehlicnany-a-konifery/opadavani-reznuti-jehlici-365960/?kotva=opadavani-reznuti-jehlici-365967
 • Ukousnutá poupata Třapatkách

  Počet hlasů: 0
  Autor: Milan Losert, Vloženo: 29.6. 2016 10:18, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Již asi měsíc se potýkám s problémem, se kterým si nedokáži poradit a nikde jsem nevyčetl, co udělat. Na stoncích Třapatek (Echynacea) je patrný pouze jeden okus, po kterém se stonek buď úplně hned zlomí, nebo zaschne. Tento okus je výhradně na mladých bylinných stoncích a asi 5-8 cm pod poupětem. Okolí i poupě je potřísněno slizem, podobným slimáčímu, ale tento již není na stonku vedoucím k zemi. Prováděl jsem i postřik systémovým herbicidem, ale zatím bez výsledku. Na rostlinách nejsou jiné známky poškození. Můžete mi prosím zkusit poradit? Moc děkuji
 • Katalpa usychá

  Počet hlasů: 0
  Autor: Dana Holánová, Vloženo: 29.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 10
  Příspěvek: Dobry den, nevite, prosim, co se stalo s katalpou? Najednou zacala od shora koruny vadnout. Dekuji.
 • Poškození smrku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 26.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Po příjezdu na náš letní byt v Českých Budějovicích jsme zjistili, že náš vzrostlý smrk má podélnou a velmi rovnou prasklinu. Poněvadž sousedíme s další zahradou, kam zasahovaly větve a nebyl sousedy moc vítán, máme podezření, zda se nejedná o úmyslné poškození. Mnohem více mám však obavy, aby nepraskl a nestalo se neštěstí. Mohli byste mi poradit na koho se mám zde v Budějovicích obrátit?
 • Papriky - fleky na plodech

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 23.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Na plodech zelených paprik jsou poměrně velké hnědé fleky. Vypadá to jako hniloba, fleky jsou suché. Papriky pěstujeme ve skleníku. Co tuto vadu může způsobovat?
 • Bříza bělokorá převislá

  Počet hlasů: 0
  Autor: Pavel , Vloženo: 22.6. 2016 16:15, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jaká je životnost stromu ? Co může být příčinou drobného olistění, prosychání a a změny zabatrvení lístů (tmavší zeleň)?
 • Růže – poškození poupat

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 19.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím o radu ohledně růží. Ještě nerozvinutá poupata růží jsou uvnitř hnědá, jakoby hnijící. Na vnějším okraji pěkné okvětní lístky. Vzhledem k suchu, nepředpokládám, že je to přemírou vlhka (u nás prší málo a zalévám přiměřeně).
 • Moli šatní nebo potravinoví?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 18.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mysleli jsme, že máme doma šatní moly. Nakoupili na ně feromonové mololapky. Všimli jsme si ale, že chycení moli mají na hedvábných křídlech černé tečky. Velikostně i barvou křídel jinak odpovídají šatním molům, aspoň podle obrázků. Bydlíme v zahrádkářské kolonii, a stejní malí motýlci se chytají na nějaké univerzální lepky, které jsme vyvěsili u jabloně a švestky.
  Dá se z tohoto popisu určit, co nám to doma lítá a zda se mám bát o šatstvo a koberec? Zajímalo by mě, jak moc jsou feromony specifické pro daný druh, tzn. jestli je možné, aby se na mololapku pro šatní moly chytaly i jiné druhy (které mohou dolítnou zvenku a škodí spíše zahradě).
 • Kvetoucí pažitka

  Počet hlasů: 0
  Autor: Anonym, Vloženo: 17.6. 2016 00:00, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mohu sklízet pažitku, i když už mi kvete? Alena

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK