Diskuze - nejlépe hodnocená témata

 • Nedozrávání plodů rajčat

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jan Pavelka, Vloženo: 21.4. 2017 12:02, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Pěstuji červená rajčata ve skleníku. Některé plody u stopky nedozrají. V okolí stopky jsou žlutá až dorůžova. Po rozříznutí plodu je dužina v okolí stopky zelená. I když je rajče na povrchu červené, uvnitř je dužina v okolí stopky zelená. Toto se vyskytuje i u plodů přezrálých.
  Děkuji za odpověď.
 • Hortenzie velkolistá

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jindřiška , Vloženo: 21.4. 2017 14:51, Počet komentářů: 4
  Příspěvek: Dobrý den, dostala jsem už starší hortenzii velkolistou a vysadila ji na polostinné místo do směsi rašeliny a hrabanky. Vloni ještě před zmrzlými mi začínala nakvétat, zatímco v jiných zahrádkách se hortenzie teprve budily. Stejně jako vloni, tak i letos má světlejší velké tenké listy, které teď spálil mráz. Může být stav listů příznakem např. nedostatku železa? Proč začíná s růstem tak brzy? Co s tím? Vloni jsem si myslela, že nějakou dobu potrvá, než se "usadí" na novém místě, ale letos vyrazila hned začátkem března. Určitě se ale nejedná o h. latnatou. Děkuji.
 • Brslen - houba nebo škůdce?

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jan , Vloženo: 22.4. 2017 14:50, Počet komentářů: 5
  Příspěvek: Dobrý den,
  na popínavém brslenu se objevily jakoby okousané listy. Ze stran listu se dělají přibližně půlkruhové otvory. Kus listu zcela zmizí, nezůstává ani pletivo. Žádné savé-žravé škůdce ale nepozoruji. Co by to mohlo být?
 • Molice

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jindřiška , Vloženo: 21.4. 2017 14:31, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den. Mám problémy s molicemi jak v bytě, tak i zahradě. V květinářství jsem si koupila drahý koncentrát Substral Careo, ale výsledek se nedostavil, přestože jsem postřik už několikrát opakovala. Mám tam zapíchané i žluté lepové desky, ale molice se množí dál a napadají předpěstovávanou sadbu zeleniny (kroutí se jí lístky a mají bělavé flíčky). V létě mám molic plnou zahradu - vylétají v bílých oblacích ze sousedova stromořadí a spolu s mraky mšic decimují mé výpěstky. Mšice napadaly/obalily i lichořeřišnici, která by údajně měla mšice odpuzovat. Na mšice funguje např. výluh z kopřiv, ale co na molice? Existuje způsob, jak těmto invazím zamezit nebo je aspoň minimalizovat? Děkuji.
 • Nový plevel v trávníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zahradníček , Vloženo: 25.4. 2017 20:00, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Na zahrádce se nám po letošní zimě objevil nový plevel a velmi se mu daří. Vypadá vzdáleně jako malé hluchavky s fialovými květy. Je nízký a rozrůstá se plazivě do stran. Jak se mu dá bránit, resp. zbavit se ho, s díky a pozdravem Zahradníček.
 • Tlustice - listy

  Počet hlasů: 0
  Autor: Hana Barvíková, Vloženo: 27.4. 2017 23:58, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám doma velkou tlustici. Přes zimu byla krásná. V únoru se jí začaly tenčit listy, jsou jako gumové a hodně tenké. Neopadávají. Nyní ji mám v lodžii a čekám, zda se spraví. Už jsem ji přesadila, kořeny jsou zdravé (asi), stříkala jsem mospilanem i fungicidem. Tlustice stále stejná. Poraďte čím to je? Hana
 • Choroba rebarbory

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jarka , Vloženo: 30.4. 2017 15:02, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Jak ošetřit rebarboru? Vloni jsem zasadila odkopek rebarbory na slunné místo s humozní, zásaditou půdou. Vedle je vysazen mladý, keřový černý rybíz. Už mladé listy reveně rezavějí, stonky jsou slabé a pokud necháme dozrát, jsou gumové. Děkuji za radu.
 • Meruňka neobrazila

  Počet hlasů: 0
  Autor: Vlastimil Kinter, Vloženo: 30.4. 2017 15:08, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Loni na podzim jsem zasadil meruňku - odrůda Lemeda. Letos zjara, přestože měla na korunce založeny listové pupeny, na ní vůbec neobrazila - pouze několik pupenů naznačilo snahu vypučet, ale ostatní zůstaly stát. Přitom stromek není suchý - na kmínku, který má výšku ke korunce 70 cm, odspodu raší lístky - dole nejsilnější, a pak postupně slabší. Ani větvičky v korunce nejsou úplně suché. Má smysl dát stromku šanci přežít s tím, že možná se udrží a příště buď obrazí v korunce, nebo půjde založit nová korunka na cca 40 cm vysokém kmínku? Vím, že nejjednodušší řešení je vysadit nový stromek, ale myslím, že na toto řešení je čas do podzimu Přitom na stejném stanovišti další současně vysazené meruňky obrazily a dokonce i (minimálně) vykvetly. Vlasta
 • Zasychání poupat narcisů

  Počet hlasů: 0
  Autor: ludmila , Vloženo: 02.5. 2017 20:06, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Proč mi na jaře nevykvetou narcisy? Vyženou stvoly s poupaty a následně téměř všechna zaschnou a nevykvetou. Dělá to puze jeden druh, ale bohužel nevím, jaká je to odrůda. Cibule se zdají v pořádku, žádná plíseň, hniloba ani škůdce. Ludmila.
 • Kvalitní zahradní technika

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ivo , Vloženo: 08.5. 2017 08:55, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Ahoj všem. Jsem na poli zahradničení novic a rád bych věděl, kterou značku zahradní techniky obecně upřednostňujete a proč. Myslíte, že třeba u https://www.obi.cz/zahrada-a-volny-cas/zahradni-technika/c/862 nebo http://www.gardentech.cz/shop/dum-a-zahrada/ bych mohl najít něco fakt kvalitní? Mám tam slevy přes kámoše. Ale rád bych takové, co mi vydrží dlouhodobě a nebudu se s tím muset párat každou chvíli s opravami. Na ceně až tak nezáleží. Díky za všechny tipy už teď! Ahoj
 • Skladování během rekonstrukce

  Počet hlasů: 0
  Autor: Petr , Vloženo: 09.5. 2017 00:00, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Ahoj,
  odbočím trochu mimo, budeme rekonsturovat chatu a potřebuji uložit zahradní nábytek a zahr.vybavení - sekačku atd? Nemáte někdo tip na zabezpečený objekt?
 • Maliník - květopas

  Počet hlasů: 0
  Autor: Zdeněk Jílek, Vloženo: 12.5. 2017 15:16, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jak ošetřit maliník proti květopasu nebo to může být i něco jiného? Zasychají pupeny květů.
 • Sesychání listů rajčat

  Počet hlasů: 0
  Autor: František Veselý, Vloženo: 13.5. 2017 08:27, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Dobrý den,
  nevěděl by někdo, o co se jedná? Myslel jsem si, že je to jen nevhodnými podmínkami v bytě, ale pokračuje to i po přenesení ven a hlavně celkem rychle. Předešlý rok ve stejných podmínkách žádné problémy nebyly. Nakonec listy úplně seschnou. Váhám s výsadbou na záhon, kdyby to bylo něco závažnějšího...
 • Moniliová spála meruněk.

  Počet hlasů: 0
  Autor: marek jasinski, Vloženo: 14.5. 2017 18:36, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Mám na meruňce moniliovou spálu. Napadlo to 2 ze 4 kosterních větví. Strom je starý cca 3-4 roky. Když je odstraním, tak jde půl stromu do háje. Stříkám každý rok, i letos. Dotaz zní: zkrátit a nechat nebo zrušit celý strom? Je šance, že by silná větev obrašila za rok nebo je už definitivně mrtvá?
 • Míza ořešáku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Honza , Vloženo: 14.5. 2017 20:11, Počet komentářů: 3
  Příspěvek: Dobrý den, zajímala by mě jedna věc, jestli tedy sem tento dotaz patří....
  Syn nasbíral do skleničky mízu z ořešáku (vlašský ořech) a mě zajímá, zda je možné použít ji třeba do sirupu, jestli není nějak závadná, případně pro lidský organismus jedovatá? Nebo zda není dokonce něčím zdravá?
  Děkuji Honza
 • Zaštipování melounu

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lucie , Vloženo: 18.5. 2017 15:48, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den,
  letos poprvé pěstuji cukrové melouny, jedna z rostlin je už poměrně velká cca 65cm. Bohužel jsem si o pěstování nic moc nezjišťovala, ale když se mi začaly dělat první květy, tak jsem začala hledat a nevím kde přesně mám meloun zaštipovat. A jestli vůbec, když už je takhle velký a má květy. Bylo by možné prosím přiložit obrázek s vyznačením kde přesně? Děkuji.
 • Nežádoucí podrůstání trubače

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jarka , Vloženo: 19.5. 2017 10:53, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Děkuji za odpověď ohledně trubače a nežádoucích výhonků. Ale jak zabránit a omezit podrůstání trubače téměř všude? Mezi dlažbou, kterou jeho kořeny nadzvedávají, v trávníku,.. prostě všude tam, kde jej nechceme? Děkuji za odpověď.
 • Buxus - likvidace housenek

  Počet hlasů: 0
  Autor: Jaroslava Hořejšová, Vloženo: 22.5. 2017 12:15, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Jak zlikvidovat housenky na buxusech???
 • Usychání vrchní část papriky

  Počet hlasů: 0
  Autor: Marketa , Vloženo: 24.5. 2017 20:01, Počet komentářů: 4
  Příspěvek: Prosím o pomoc po čtrnácti dnech co jsem papriky vysadila do skleníku mi jedna po druhé odcházejí. Najednou mi začali vrcholky usychat a takhle nyní vypadají. Bojím se zasadit nové sazenice, aby neskončili stejně. Nevíte někdo co by to mohlo být. Děkuji všem za pomoc Markéta
 • Ztráta barvy květů Celosie (Nevadlec)

  Počet hlasů: 0
  Autor: Ivana Kubrová, Vloženo: 26.5. 2017 20:23, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, již u třetí květiny Celosie, purpuroveho odstinu se barva květů mění na světlou. Neporadí mi prosím někdo z jakého důvodu? Děkuji Kubrová
 • Malé zelené housenky na maliníku

  Počet hlasů: 0
  Autor: Olga , Vloženo: 26.5. 2017 20:36, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Hezký den. Dneska jsem si všimla, že listy maliníku mají dírky. Když jsem je prohlédla, našla jsem malinkaté zelené housenky (cca 8x1 mm). Hledám na netu a nemůžu nic najít. Co s tím? Děkuji za radu.S pozdravem, Olina
 • Buxusy-zavíječ

  Počet hlasů: 0
  Autor: Lenka Vorlíčková, Vloženo: 29.5. 2017 11:03, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Dobrý den, živý plot z buxusu mi zcela zlikvidoval zavíječ zimostrázový. Chtěla bych se zeptat, jestli můžeme hned po odstranění napadených keřů buxusu do půdy zasadit nové keře jiného druhu, např. brslen nebo musíme půdu předtím nějak ošetřit? Děkuji.
 • Pivoňky bez květů

  Počet hlasů: 0
  Autor: Gabriela Benešov , Vloženo: 31.5. 2017 00:21, Počet komentářů: 2
  Příspěvek: Dobrý den, máme na zahradě dlouholeté pivoňky na dvou různých místech. Mnoho let kvetly, ale poslední tři roky vyrazí listy a pupeny hned v zárodku uschnou. Stanoviště mají stále stejné. Můžete nám poradit? Děkuji.
 • Rajčata

  Počet hlasů: 0
  Autor: Hana Štěpánková, Vloženo: 01.6. 2017 22:35, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: Prosím, mají se odstraňovat spodní listy u rajčat, které máme na záhonu? Radí nám to někteří zahrádkáři-mazáci..
 • Jabloň nekvete

  Počet hlasů: 0
  Autor: Alena Bernatíková, Vloženo: 04.6. 2017 11:59, Počet komentářů: 1
  Příspěvek: V r.2011 jsme zasadili sloupc.jabloň. V r.2014 měla 5 jablíček a od té doby ani nekvete.