Zpracování a skladování plodin

Jak se správně starat o plodiny ze zahrádky sklizené tak, aby dlouho vydržely; postupy zpracování.

Uchování sušeného měsíčku

Nepřihlášený uživatel - Marcela Velkova

Otázka:

Chtěla bych vědět, jak nejlépe uchovávat usušený měsíček. Nemohu konzumovat alkohol. Lze ho uzavřít do skleněné lahve do temna?

Odpověď:

Ano, je pokud bude měsíček dobře usušený, můžete ho uzavřít do skleněné lahve a skladovat v temnu. Květ měsíčku lékařského (Calendula officinalis) bychom měli sušit v malých vrstvách (do 4 cm) ve stínu a na dobře větraném místě. Pokud se rozhodnete pro sušení umělým teplem, nemělo by překročit 50 °C. Na slunci květ velmi rychle ztrácí barvu. Důkladně usušený měsíček můžete skladovat v dobře uzavřených obalech (ideální jsou vzduchotěsné uzavíratelné nádoby) v chladu a ve tmě. Žlutooranžové květy udrží svůj vzhled přibližně půl roku, sytě oranžové asi 10 měsíců. Měsíček rychle přijímá vlhkost vzduchu, proto je dobré ho občas přesušit.Podobné příspěvkyKam dál?

  • Úroda jablek připravená k dalšímu zpracování

    Kalvádos aneb pálenka z jablek

    , 0 komentářů

    Máte ve sklepě ještě loňskou jablečnou úrodu, kterou nestačíte zkonzumovat? Pokud patříte mezi ty šťastnější zahrádkáře, kterým se v předchozím roce urodilo větší množství jablek a není ve vašich silách je všechny spotřebovat, máme pro vás skvělý tip pro jejich další zpracování.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK