Škůdci, plevel, choroby

Jak se vypořádat s napadenou rostlinkou či stromem? Jak onemocněním předcházet?

Šetrná ochrana růží před mšicemi

Otázka: Na růžích se objevily mšice. Ale neradi bychom používali přípravky, které by mohly ohrozit další hmyz, například včely. Poradíte?
Odpověď: Zkuste použít Neudosan. Tento přípravek nemá žádnou ochrannou lhůtu a neohrozí ani další živočichy ve vaší zahradě. Je určen k boji proti savým a žravým škůdcům. Jeho účinnou látkou jsou draselné soli přírodních mastných kyselin, které se v přírodě rychle odbourávají. Postřikují se napadené části okrasných rostlin včetně dřevin.


Podobné příspěvky

 • Pološvestka - opadávání plodů

  Nepřihlášený uživatel - Jiří Tomek

  Otázka:

  Mám pološvestku. Z plodu začne téct šťáva, která se následně na povrchu srazí a plod upadne. Na jaře jsem ničím nestříkal a listy mají dírky. Co by to mohlo být za nemoc?

  » zobrazit odpověď

 • Zavíječ zimostrázový - postřik

  Nepřihlášený uživatel - Petr Hudec

  Otázka:

  Četl jsem váš článek o napadení keře buxusu housenkou zavíječe zimostrázového. Bydlíme v Olomouci a housenka nám zlikvidovala již dva keře. Poraďte, jaký přípravek je na tuto housenku účinný?

  » zobrazit odpověď

 • Svinování listů na růžích

  Otázka:

  Na některých keřích růží se mi začaly podélně svinovat listy do úzkých ruliček. Co s tím?

  » zobrazit odpověď

 • Housenky na divizně

  Otázka:

  Všimla jsem si poškození listů divizny a pak na nich objevila housenku, která má na bílém podkladě výrazné žluté fleky a černé skvrny. Bojím se, aby nepřelezla třeba na zeleninu. Bára

  » zobrazit odpověď